www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4
Re: imobilizer
Autor: Tereza (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2009 17:36

Gizmo

Díky...ale ono jde o to, že abych zjistila, jestli funguje druhej klíček, budu muset s nim aspon 14 dní jezdit, protoze ani ten co mam ted to nedela porad, tak jednou z 10ti startu. Ale zejtra maj v Oplu u Srby kontrolni den zdarma, tak tam s tim zajedu, aby mi rekli co tomu je, zjisteni zavady zdarma, takze se to vyplati, jinak bych se pak mohla divit kolik by si za to rekli.

Re: imobilizer
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2009 18:39

A kdyby se nezadařilo u Srby, dej vědět. Za projížďku do Berouna by to zjištění snad taky stálo. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: imobilizer
Autor: Tereza (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2009 10:57

Vendys
U Srby se zadařilo, jen mě teda naštvalo, že když tam člověk jede na bezplatnou prohlídku a ještě to zdůrazňujou, tak mu pak naúčtujou docela dost peněz, pak ti řeknou co všechno se musí platit - ale dopředu ti to neřeknou, to tě zaskočí až potom, co se zeptaj jak budeš platit sad smiley.
A co je v Berouně Vendys?
Jinak v Oplu mi řekli že je asi špatnej klíček, tak sem si vzala ten druhej, ale ten už mi tu chybu s imobilizérem udělal jednou taky - takže pokud to neni klíček, tak je to výměna řídící jednotky za 15 tisíc. Nemáte s timhle někdo zkušenosti? Díky.

Re: imobilizer
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2009 11:05

Nedal bych jim ani korunu. Především to byly prohlídky zdarma a hlavně pokud něco dělají, jsou povinni předem zákazníka upozornit na cenu.
V Berouně, resp. kousek od něj, jsem já i s diagnostikou.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: imobilizer
Autor: Elkus (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2009 09:16

Ahoj prosím o radu mam Astru 1.6 (X16SZ) a nejde nastartovat.Kontrolky naběhnou,relátka cvaknou,startér se otočí a motor přesto nechytne...vyblikal jsem poruchy 1502 a 1503 což je nesprávná identifikace modulu imobilizeru...při tom ale používám origo klíč Opel prosím poraďte

Re: imobilizer
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2009 09:55

Co je to za Astru? Predpokladam ze F?
A druhej klic si zkousel? Zamknout a odemknout dalkou si zkousel?
POkud je to G, tak jedine mrknout diagnostikou, jestli ECU ty klice pozna, popripade je znova naparovat, teda pokud mas carpass.
V opacnem pripade shanet novou ECU i s imobilizerem a cipem.

Re: imobilizer
Autor: Elkus (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2009 21:08

ano je to F-ko zkoušel jsem oba 2 klíče i dálkově a stále nic....

Re: imobilizer
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2009 10:00

Tak na diagnostiku k někomu, kdo umí párovat jednotku s immobilizérem a čipama v klíčích. A CAR PASS sebou.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: imobilizer
Autor: Elkus (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2009 10:04

díky za rady...jen mi pořád není jasný jak se tohle mohlo stát?do imobilizeru jsem se nehrabal a do ECU taky ne....je to opravdu divný

Re: imobilizer
Autor: oposum (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2010 16:54

kde je v tom klíči ten čip? je v té kovové části, nebo v gumové rukojeti? pls poraďte, měnim spínačku a nechgce naskočit. dále by se mi hodily ty shémata, jestli by byl někdo tak hodnej a neposlal. ASTRA F combik, díky moc GSM.: 776646010

Re: imobilizer
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2010 18:10

Je v té gumové části. Také záleží, jestli ten immo má. Pokud měníš spínačku komplet i se zámkem řízení a má to immo, musí se na tu novou přehodit jednotka immo původní a dát do klíčku čip k té původní jednotce.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: imobilizer
Autor: dac08 (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2011 16:01

Dobrý den, mám problém. Vlastním opel astra F sedan a dnes ráno jsem normálně nastartoval a pak vypnupnul zapalování, že pojedu za chvíli, ale už jsem nenastartoval.Baterka je plná všechno svítí jak má ani kontrolka elektroniky motoru nebliká a motor pouze točí a nechce chytit. Napadlo mě zda to není imobiliserem,ale nevím. Mám totiž za to,že by problikávala kontrolka té elektroniky motoru.Mám vyzkoušené při pokusu o start druhým klíčkem bez imobiliseru.Prosím o nějakou radu, auto potřebuji do práce.Zkouším to pořád a nic. Děkuji

Re: imobilizer
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2011 20:00

dac08: Ano, blikala by ta kontrolka. V pravidlech a v tom asi nevýrazném rámečku nahoře je napsáno, že potřebujem vědět typ motoru. Jinak základ je zkontrolovat jestli hází jiskru a běží čerpadlo.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: imobilizer
Autor: koskjuba (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2011 10:01

cau lidi mam problem stratil jsem imobilizer od opel gabriolet a nejde mi to nastartovat,tak co chytrej jakub neudelal,vytrhl jsem kabel od imobilizeru pod volantem stim ze se inobilizer vypne ale nic tak tet jsem rozjebal vnitrak a kabel mi cumi ven hahahaha proste kokos.Nevi nekdo kde to vypojit abych nemusel ten imobilizer pouzivat a jezdit bez neho diky

Re: imobilizer
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2011 22:52

Co všechno musím vyměnit při výměně imobilizeru u naftové Astry?

Jde mi o to, že mám k autu jeden klíč, jeden čip a navíc ve dveřích jiné zámky než spínačka. Mám možnost komplet sady zámků s klíčema i čipama. Vím, že kroužek pod spínačkou měnit musím. Co ta krabička na čerpadle, též měnit? Případně jak se párují čipy k snímači - dá se to zvládnout s OP-COM?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: imobilizer
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2011 10:46

Moc o tom přemýšlíš. Pokud máš přístupový kód z CAR PASS, tak jen doučíš ty nové čipy. Pokud kód nemáš, pak vše, co je na sebe napárované (čip-kroužek-i ta elektronická krabička na čerpadle, co ovládá ventil přívodu nafty).

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: imobilizer
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2011 11:44

Carpass od svého auta mám, takže z druhého auta mi budou stačit jen čipy?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: imobilizer
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2011 11:47

Tak tak. Odnauč všechny, které nebudeš používat a nauč ty nové. Nebo z tvého původního klíče ten naučený čip přehoď do nového klíče a ten druhý nový jen douč.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: imobilizer
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2011 12:15

Anebo to včechno zruš. Já jsem taky u své bývalé neměl immo a do čerpadla vedl jeden drát a vše fungovalo. Čím víc cypovin, tím hůř.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: imobilizer
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2011 17:30

A to já zas výbavu mám rád a místo toho abych jí rušil si jí raděj doplňuju... to je jen o tom, jak to auto člověk bere.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **         ********  **      ** 
 **   **   **     **  **    **   **    **  **  **  ** 
 **  **    **     **  **    **       **    **  **  ** 
 *****     *********  **    **      **     **  **  ** 
 **  **    **     **  *********    **      **  **  ** 
 **   **   **     **        **     **      **  **  ** 
 **    **  **     **        **     **       ***  ***  
Powered by Phorum.