www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Astra F přední světla s denním svícením???
Autor: PetrHasič (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2008 13:32

posledně jedu do práce a potkal jsem astru měla čiré světlomety a vnich bylo led denní svícení. Poraďte někdo. nemůžu to nikde najít.

Re: Astra F přední světla s denním svícením???
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2008 14:01

Urcite to nebylo nic homologovaneho. Mozna proto.

Re: Astra F přední světla s denním svícením???
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2008 16:12

Některé typy světel pro denní osvětlení mají již homologaci, viz prospekt AUTOKELLY, světla z LED z velmi nízkou spotřebou cena 2 549kč.

Re: Astra F přední světla s denním svícením???
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2008 16:36

Při koupi světel na denní svícení doporučuju pořádně si homologaci prověřit a nevěřit moc prodejcům, kteří naslibují cokoliv.
Měl jsem denní světla koupené u Conrad.cz a narazil jsem. Oni tvrdili, že jsou samozřejmě homologovaná pro celou Evropu, a trvali na tom, dodali i německý papír o homologaci, ale světla nebyla fyzicky označeny RL a číslem homologace (RL a číslo homologace bylo jen na tom papíře).
Řešil jsem to přes elektronickou podatelnu MD ČR - stanovisko MD ČR: homologace neplatná pro ČR. Problém byl v tom, že to sice bylo homologované ve členské zemi EU, a mělo by to tedy teoreticky platit i pro ostatní země, ale přímo v tom hologačním listu se psalo, že německá zkušebna posuzovala výrobek jen podle německých předpisů místo aby tam napsali, že to posoudili podle příslušného mezinárodního předpisu EHK, takže to neplatí v žádné jiné zemi...
Tak jsem s tím ještě nějakou dobu jezdil, pak do nich začalo zatékat, osleply paraboly a zoxidovaly patice tak, že to někdy svítilo a někdy ne - a šel jsem si koupi Helly. jejich homologaci nemám odvahu prověřovat, ale Hellu snad nikdo zpochybňovat nebude...
STK jsem s nima letos prošel hladce. Jedinej "chytrej", kdo tvrdil, že to nejsou světla na denní svícení, že to oslňuje a ať s tím na TK ani nezkouším jezdit, byl člověk, co mi měřil emise...

Re: Astra F přední světla s denním svícením???
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2008 17:33

Jak je to vlastně u dnes dost doršířených Angel Eyes ? jsou použitelné pro denní svícení ? myslím tím dodatečně namontované.

Re: Astra F přední světla s denním svícením???
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2008 07:12

ne, jelikož ten kroužek okolo není světlo pro denní svícení nýbrž parkovačka a neodpovídá ani jeho elektrické zapojení, navíc jich spousta není schválená ani jako náhrada za původní světla, natož jako světla pro denní svícení. jediná samostatná homologovaná světla pro denní svícení za rozumný peníz vyrábí poláci fa Wesem , ale ta zase nejsou s ledkama a vzhled nic moc [sklep.wesem.pl]



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vrabi (13.11.2008 07:16)

Re: Astra F přední světla s denním svícením???
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2008 15:25

Helly jsem měl na Astře také a fungovali dobře - homologace OK, STK Ok, Policajti OK :-)
Cena okolo 2000 kč, spotřeba 2 x 12 W, montováno jako automatické rozsvícení - bez starostí.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **   *******         **   ******  
 **     **  **   **   **     **        **  **    ** 
 **     **  **  **    **               **  **       
 **     **  *****     ********         **  **       
  **   **   **  **    **     **  **    **  **       
   ** **    **   **   **     **  **    **  **    ** 
    ***     **    **   *******    ******    ******  
Powered by Phorum.