www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4
Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2008 09:49

Zdravím, protože jsem tady nikde nenašel konkrétní vlákno týkající se zástavby xenonů do tzv. číré optiky do Astry F tak jsem založil nové. O této zástavbě dost uvažuju, a tak bych potřeboval slyšet nějaké názory a rady. Zajímalo by mě jakou teplotu světla vybrat, trochu upřesnit výběr patic, někde jsem se dočetl, že tam patří jako potkávací H1, jinde H7, takže v tom mám zmatek. Takovým brouzdáním po netu mě docela zaujala nabídka xenonů na aukru. Například tato sada [aukro.cz]. Díky za veškeré rady a názory.


S Pozdravem

Lukin & Asterix
[picasaweb.google.com]

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2008 10:58

No jen ti řeknu, že tady je o tom taky dost napsáno, ale musíš dát hledat od začátku fora! Tohle málo lidí ví!!

Jinak zákonem udaná hodnota je myslím 6000K. K tomu musíš mít automatický sklon světel a odstřikování světel! Jinak máš na STK velký problém! No nebo to před každým STK zase překopat zpět na původní světla!

Co se patic týče Záleží do jakých světel to budeš montovat? Jestli chceš xenony na dálkové tak potkávací v jedné výbojce, nebo do světel Angel Eyes každé zvlášť, nebo jen potkávací xenony?? Rovnou zapomeň na originál světla se spojením xenonů! To světlo se strašně "rozplizne" To sklo na to není stavěné.


U starších vozů tvoří potkávací a dálková světla pouze jedna žárovka H4 (u novějších vozů dvě žárovky např. H1 potkávací + H7 dálková).

Proto když potřebuješ změnit H4 na xenonová světla, máš na výběr z více možností:

H4 xenon sigle (H4-1)
xenonová žárovka pouze pro potkávací světla, dálková nefungují

H4 xenon + halogen (H4-2)
jsou funkční potkávací xenonová a dálková halogenová světla

H4 xenon teleskopicky (H4-3)
xenonová žárovka kde se změnou ohniska (mechanickým posunutím) nastaví buď potkávací nebo dálková

H4 xenon + xenon (H4-4)
dvě xenonové žárovky v jedné žárovce, jak na potkávací tak na dálková světla

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 08:29

MartinTomáš> dík za odpověď, ale asi sis blbě přečet co jsem napsal, psal jsem, že mám Angel Eyes a jde mi o potkavací xenony, z toho co si napsal jsem pochopil, že potkávací jsou H1 ?, nějaké rozdělení H4 mě je asi na prd. A řekněme, že stk teď nebudem řešit. A co ta sada ? vyhovovala by? nebo ne ?

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 14:29

Lukin:
Upřímně je dodatečná zástavba Xenonů do klasických parabol na halogeny na prd (a myslím, že ty máš asi na halogeny) :-(...
Jinak, jaké přesně světélka máš ty - výrobce, typ?
Dál si pak dej bacha na silnici - když tě benga načapou s tímhle, můžou ti dát flastříka stejně jako za modré H4 - a věř tomu, že i oni mají školení co a jak = moc dobře vědí, za co tě můžou vybuzerovat smileys with beer... O STK ani nemluvě...
No, ale nechme todle na pokoji, ty s tím určitě jezdíš jen po srazech na letišti, že smiling bouncing smiley?
Z praktického hlediska nemají tyhle přestavbové sady moc smysl:
1) světla určené pro provoz s výbojkami mají jinou geometrii příp. i konstrukci (např. užití kontra zrcátek, jiný systém seřizování apod.)
2)jak psal Martin výš, světlo z výbojky se na 70% světel tak divně rozplyzne - sám jsem to viděl
3) náhradní "žárovka" se moc nedá sehnat a když stojí nesmysl - navíc pak má většinou trošku jinou barvu (světlo z ní má jinou teplotu chromatičnosti) - každý světlo svítí jinak a je to hnus
4)a řešit jakou patici je bezpředmětné...jakou patici máš fyzicky ve světle, takovou tam dej drinking smiley..většinou jsou na potkávačky H1

Ale upřímně ti používání týhle sady nedoporučuji...kup si za 500 sadu žárovek OSRAM se zvýšenou svítivostí - mají jasné bílé světlo a jsou homologované. Ve výsledku to vypadá moc pěkně a máš to legál a bez námahy ;-)

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 06:57

Jen co muzu rict za sebe, zlaty halogenky, xenony sviti pekne na hovno.
Ze vsech aut se kteryma jsem moh kdy jezdit mi nejlip svitil Kadett s H4kama smiling smiley

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 08:43

To Lukin pochopil jsem to přesně jak jsi zadal dotaz, jen jsem odpověděl souhrně pro dlší takové dotazy aby si každý s toho "něco" vzal. Jinak jak psal jardaGSI ty policajti fakt nejsou tak blbý jak se říká! kamoše drapli za to, že měl v autě modrý led diody na parkovačkách!!

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 12:16

Pokud jsem pochopil tak má na Astře F čočky a chce do toho xenony... V tom případě bych se toho nebál,v čočce to svítí v celku dobře.Pokud máš klasiku parabolu tak doporučuji Osram Night Breaker - mám je na Kadettu,svítí bíle,mají atest a vídím s nima i za mokra ne jak s namodralejma... Ovšem cena přes 550,-

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 14:06

že bych to tak blbě napsal a jediný Chosse to pochopil ? Mám čírou optiku s Angel Eyes zn. Sonar, která má v sobě čočky.

A upřímě řečeno s klasickýma žárovkama to nesvítí nic moc, svatý kadett, proto se pídím po xenonech. Ale zatím jsem se dozvěděl jen, že se do klasických světel xenony nehodí smiling bouncing smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (14.12.2008 11:52)

Přílohy: DSCN3127.JPG (91.4KB)  
Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 14:29

Dobrá tedy.

U některých vozů tvoří potkávací a dálková světla pouze jedna žárovka H4 (u jiných vozů dvě žárovky např. H1 potkávací + H7 dálková = Angel Eyes

Co se teploty světel týče máme 5000k / 6000k / 8000k / 10000k

toto "označení" nám určuje barvu světla, nejpřirozenější je 5000k což je bílé denní světlo. Čím větší číslo tím je zbarvení více do modra a hlavně světlo je slabší. U nás je povolena teplota světla max 6000K.

No a pak ti zbývá už jen dodělat odstřik světel a automatický sklon světel!
Vyhýbat se policejním hlídkám a na STK s tím nechodit!

Jinak si myslím že jsem zodpověděl veškeré tvé dotazy hned v prvním postu! patice tam máš teplotu barev taky?

Máš ještě nějaký dotaz?

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil MartinTomáš (18.11.2008 14:34)

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 14:53

a



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JardaGSi (18.11.2008 15:07)

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 14:54

to Lukin:
Normálně tam nacpi OSRAM se zvýšenou svítivostí a xenony bych neřešil!
A jinak, když už jsme u toho...víš jaký ztráty světelného toku ti vzniknou průchodem čočkou kvality, který máš v těch angel eyes? Nejlepší máš koupit nový, nevyhnilý paraboly, dát do nich našláplý, nicméně homologovaný žárovky a máš to...
Ale uznávám, že ty angel eyes vypadají moc pěkně smileys with beer!!!
Každopádně, když je máš doma, vraž tam pořádný žárovky (který samy o sobě stojí 1/4 toho co dáš za xenony) a budeš mít pěknou astřičku...

to Martin Tomáš:
Angel eyes neznamená, že máš rozdělený tlumený a dálkový světla, ale jde o to, že máš kolem parabol pro jednotlivé žárovky prstenec ze světlovodné hmoty a ta je prosvětlena parkovací žárovkou nebo LEDkou, takže to vypadá jako svítící oči, proto angel eyes...

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 14:56

jasně ale já vycházím s toho obrázku co sem dal Lukin a tam jsou dvě patice. H1 a H7

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 15:06

Martine, my se asi bavíme každej o něčem jinym smiling bouncing smiley...
Že to má dvě patice (s blinkrama 3) o tom žádná, to tak je...
Ale všimni si těch světlých prstenců kolem parabolek (jak pro tlumneý H1, tak pro dálkový H7), to jsou právě ty angel eyes...

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 18:36

No díky za informace i když dost pomatené smiling bouncing smiley ale dostal jsem vysvětlení co jsem potřeboval, kdybych se rozhod pro koupi tak H1 a 5k nebo 6k, el. náklon je asi nemožný a ostřikovače..ehm spinning smiley sticking its tongue out Jinak je to klasická čirá optika s 2mi žárovkami, a s Angel EYES - svítící kroužky smileys with beer tak dík

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Mr.Freeze (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 23:57

Nazdar chlapi, jak to mám pochopit s tím ostřikem světel a STK? Na své Astře F ostřiky nemám od výroby a pokud bych chtěl přejít na Angel Eyes světla tak ho musím montovat? Takhle jsem to pochopil z příspěvku od MartinTomáš z 16.11. Dík za info

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2008 06:28

Automaticky naklon a ostriky svetel musis mit ke xenonum. Pokud je v AE halogenka, tak nic.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Standa (19.11.2008 06:29)

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2008 07:58

tak to sem fakt nepochopil. tak to omluva a dík za objasnění!thumbs down

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2008 17:57

Akorát, že Anděly na eFko nemají náklon světlometů a to je taky zle.angry smiley

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2008 18:38

Luboš X17DTL> Tak zlé.. jak pro koho ne ? když tam nainstaluješ xenon a necháš si to v servise seřídit tak není problém přece, u původních světlometů el. náklon byl, vlastně i u kadetta a nikdy jsem to nepoužíval. smiling smiley

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2008 19:54

A pak naložíš auto a budeš oslňovat protijedoucí řidiče! Takvý prase bych fakt strašně rád potkal s TIR. a posvítil mu baterií světel co mám nahoře, aby se spamatoval!! angry smileyangry smiley Já se omlouvám ale tole uvažování- "jak pro koho ne ?" fakt nesnáším! Inteligente!

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******     *******   ********   ******** 
 **     **  **    **   **     **  **     **     **    
 **     **  **                **  **     **     **    
 **     **  **   ****   *******   ********      **    
  **   **   **    **          **  **            **    
   ** **    **    **   **     **  **            **    
    ***      ******     *******   **            **    
Powered by Phorum.