www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4
Re: Palubní počítač
Autor: JohnnyB (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2009 14:12

paráda...

dej vědět jak jsi dopadl smiling smiley

AF Caravan Sport C18XEL - závodní náklaďák

Re: Palubní počítač
Autor: somik (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2009 07:15

Tak včera proběhla 1. část instalace, píšu první, protože moje Řídící jednotka (X14NZ)nepodporuje výstup impulzů ze vstřikovače, takže se tam musí ještě dodat optočlen. Jinak je to paráda, tolik funkcí nemá ani originální PP.David je profík, všechny kabely už měl připravené, včetně husího krku atd. fotky tady dám, až to pojede všechno.

Re: Palubní počítač
Autor: Chulit (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2009 18:25

Moc prosím o radu,v příspěvcích jsem nic nenašel---opravdu.Mam Opel Astra F 96.S autem nikdy nebyl problém,vše šlapalo jak má,až do nedávna.Na palubovce se rozsvítila kontrolka bezpečnostního vaku a auto prostě ani ťuk.Jeden rádoby automechanik mě uklidňoval,že to nic není,jen baterka!!Po koupi nové baterky auto opravdu chytlo na drc,tak celý bláhový se mu klaním....Auto takhle božsky fungovalo ani den a pak to začalo znovu...Jedu jedu--kontrolka-auto stop a nejde vůbec nic,odpojím baterku na půl hoďky,oplík nastartuje,ujedu 100metrů a stop,ale teĎ už nejde absolutně nic ani po odpojení baterky atd.Prosím o radu,popřípadě co mě čeká za hrůza až najdu autoservis?Moc díky.

Re: Palubní počítač
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2009 19:02

Prosím tě a co to má společného s palubním počítačem, že jsi to vrazil sem? Mezi náma, co dělají ostatní spotřebiče? Zbytek svítí, troubí, stírá?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Palubní počítač
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2009 07:12

Změř si napětí, které je na svorkách akumulátoru při spuštěném motoru, třeba Ti jen špatně dobíjí alternátor a kontrolka signalizuje nízké napětí. Každopádně bych ale neřekl, že případná chyba v obvodu airbagu vypíná motor, to spolu asi souviset nebude.

Re: Palubní počítač
Autor: julda (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2009 11:40

Pro Vendysegrinning smileyíky za včerejší radu,auto už je v servisu(já na to byl krátký,hold v tom trochu plavu).Byl to špatný alternátor-tedy ještě je,tak doufám že to budou třeba jen uhlíky....Dík a mějte se

Re: Palubní počítač
Autor: somik (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2009 06:48

Tak PP už funguje , zobrazované funkce jsou : okamžitá spotřeba, průměrná spotřeba,spotřebované palivo,průměrná rychlost,okamžitá rychlost,ujetá vzdálenost, dojezd,stav PHM,stopky,otáčky motoru,AKU,audio-zde se zobrazuje buď datum, nebo informace z rádia.Ovládání mám originál- páčka je stejná s astrou G, nebo zafirou. Protože moje jednotka (X14NZ)nepodporuje výstup z ŘJ, měření je přes optočlen a pro přesné měření - mám LPG, musím ještě malinko upravit korekci spotřeby v servisním menu.
Přidávám i pár fotek, je to paráda..

Přílohy: (137.7KB)   (143.9KB)   (132.4KB)  
Re: Palubní počítač
Autor: somik (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2009 20:02

Pro zájemce : veramon.astra@seznam.cz Je z Ostravy-Poruby.

Re: Palubní počítač
Autor: tomas hruby (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 16:28

VI NEKDO JAK UPRAVIT OR.MID S ASTRY F DO KADETA E GSI 20. 16V ? KOMPLET PALUBKU S ASTRY US MAM,I TOPENI,TET JE RADA NA PALUBAKU A NECHAM SI PORADIT.

Re: Palubní počítač
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 17:51

A co na tom MIDu jako chceš upravovat?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Palubní počítač
Autor: TOMAS HRUBY (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2009 17:56

NO CHCI HO ZABUDOVAT A NEJAK POZAPOJOVAT,PROTOZE NEMAM NAVEDENE KABELY,POUZE JEN Z MIDu KADETA.ALE TO JE UPLNE JINE.TEN MA OVLADANI NA NEM A ASTRACKEJ MA OVLADANI NA PACCE.

Re: Palubní počítač
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2009 22:06

[www.opelastra.cz]
A když budeš jen chvilku hledat, s pár lidma už jsem tu zapojení MIDu probíral.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (05.08.2009 22:07)

Re: Palubní počítač
Autor: olik (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2009 19:26

cus kluci mam dotaz koupil jsem si do astri f nove radio ale kdyz ho zapnu tak se vypne datum to chapu kdyz to byl displej u orig,radia ale nejde to udelat aby mi hralo radio a svitilo datum dik za odpoved

Re: Palubní počítač
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2009 20:27

Udělat jde hodně věcí:
[www.opelastra.cz]

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Palubní počítač
Autor: olaf (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2009 10:15

nazdar kamaradi mam menší problem na displeji mi neukazuje taplotu sviti tam jen čarky ale nic to neděla nevite nikdo jak to zpravit děkuju za odpověd už mě to docela štve že to nejde prosim pište mi na meil děkuji moc

Re: Palubní počítač
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2009 18:51

No kamarade, kdyby ses namahal a hledal (funkce HLEDAT opravdu dobre funguje!!!), tak se dozvis ze je problem v cidle v prednim narazniku.

Re: Palubní počítač
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2009 17:09

Měl bych k tomuto tématu (opět) amatérské dotazy. domnívám se, že nejelegantnější bude samozřejmě ovládání originální pravou "palubněpočítačovou" páčkou stěračů. Ta musí mít určitě více konektorů než obyčejná stěračová.

1) Jak vypadá tahle páčka pro Astru F (kdyby někdo dal foto)?

2) Je stejná jako pro Astru G?

3) Lze nacvaknout "palubněpočítačovou" stěračovou páčku do patice obyčejné stěračové páčky?

4) Dá se vyměnit i patice (protikus) téhle páčky?

Vzhledem k tomu, že jsem z Ostravy stejně jako Veramon, tak o tom silně uvažuju... Jen nevím, co všechno ještě shánět.

------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Robrt (10.10.2009 17:10)

Re: Palubní počítač
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2009 17:27

Pokud se nepletu, je stejný spodek té páčky ještě s Kadettem. Pouze páčka jinak vypadá. To platí i pro verzi s pal. PC. Je jiný jen klacek.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Palubní počítač
Autor: garut (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2009 20:20

Již po několikáté se tady řeší páčka s mikrospínači, moji realizaci přikládám v příloze a věřte, že za 12,50Kč a asi 1 hod. práce mám víc než dost radosti.

Přílohy: (74.3KB)  
Re: Palubní počítač
Autor: somik (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2009 18:25

Ahoj ,
páčka je stejná s astrou g, zafirou A, i omegou-tam je to ale bez zadního stěrače !.
S konektorem si hlavu nelámej, David(Veramon) ti tam stejně nacvakne svůj konektor na který má i protikus.
Pokud ji neseženeš, řešením jsou i mikrospínače..

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   ********  **     **  ******** 
  **   **   **     **  **        **     **  **       
   ** **    **     **  **        **     **  **       
    ***     ********   ******    *********  ******   
   ** **    **         **        **     **  **       
  **   **   **         **        **     **  **       
 **     **  **         ********  **     **  ******** 
Powered by Phorum.