www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
čidlo mazání
Autor: RADEK.HK (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 17:13

Mám problém,a nikdo neví co s tím je. Když zapnu klíček zapalování,tak se normálně rozsvítí kontrolka dobíjení,mazání,a ještě asi 2 kontrolky,ale mě se jen každý druhý den rozsvítí kontrolka mazání,takže vůbec nevím,jestli mě motor maže,nebo né.čidlem to asi nebude,protože když se ty kontrolce chce,tak se rozsvítí a jak nastartuju,tak zhasne.

Pomůže mě někdo s radou? PS: 725 581 546 díky

Re: čidlo mazání
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 19:04

Zkontroluj kontakty na čidle, když tak je prostříkni sprejem na kontakty. Tak nebo tak bych to viděl na vadné čidlo.

Re: čidlo mazání
Autor: Rosta (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2009 11:42

Ahoj,poslední 2dny mi na mé astře F x16szr lehce problikává kontrolka mazání,vždy jak jedu klidně tak lehce problikává,přes den to nejde vidět,ajk mile motor vytočím nesvítí nic,typnul bych to na čislo tlaku oleje ale jak jsem dnes jel tak na světlech se mi kontrolka rožla na plno a vytočením motoru nezhasla,zhasla až při rozjezdu,poraďte prosím. díky:-)

Re: čidlo mazání
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2009 19:24

co chceš poradit, když ti svítí kontrolka oleje a ty ještě ten motor vytočíš?! takovým nas.. do rukou! (nezlobte se protože právě na tohle jsem prudce alegický - v práci mi takhle zničili 3 motory!!) Ta kontrolka tam asi na něco bude! Já osobně - okamžite zhasnout motor a nejprve kontrola množství oleje jeho stav, pak kontola čidla a případné vyčištění přepoštěcího ventilu:

[www.opelastra.cz]

Víc se udělat nedá! pokud by tohle nepomohlo tak pak je možná KO čerpadlo (sundat vanu)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (04.09.2009 19:26)

Re: čidlo mazání
Autor: JIRI15 (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2009 15:32

Zdravim. MAm stejnej problem jako ten chalpek co sem psal predemnou. taky my problikava kontrolka oleje ale jak kdy oleje tam mam akorat. ale nevim kde je cidlo na olej abych ho mohl zkontrolovat diky ta odpoved

Re: čidlo mazání
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2009 16:50

Hledej drát vedoucí do motoru někde poblíž olejového filtru.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: čidlo mazání
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2009 15:18

Nechci nikoho podezřívat, ale čidlem bych řekl že to nebude...spíše bych řekl že to opravu nemá tlak...pokud odejde čidlo, tak většinou kontrolka nefunuje vůbec. Přičin může být mnoho- nedostatek oleje, ucpaný sací koš, zaseklý regulační ventil, vadná olejová pumpa, vylágrovanej motor...osobně bych začal regulákem.

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: čidlo mazání
Autor: Radek..HK (IP zapsáno)
Datum: 23.12.2009 07:06

Tady ještě jednou Radek.HK ,takže jsem s tím zlobivím čidlem najel dalších 5400Km .Motor jede naprosto dobře a nedělá žádný problém,čidlo mě v servisu překontroloval technik,je v pořádku,takže taky nevěděl,řekl jedině že ho vymění,tak stále nevím co je s čidlem mazání smiling smiley

Re: čidlo mazání
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 23.12.2009 07:57

pokud nic nezkontroluješ,tak nic nezjistíš. Jak poznal v servisu že je čidlo v pořádku,měl ho venku,nebo jak?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: čidlo mazání
Autor: RADEK.HK (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2010 22:16

čidlo měl venku,pročistil ho a dal zpět,po 500Km se to stává zase,než nastartuju,tak musí svítit i s kontrolkou dobíjení ale kontrolka mazání si zase ž¨řekne kašlu na to ...fakt nevím...ale vzhledem k tomu,že pravidelně měním olej každejch 14000km a dávám kvalitní Castrol Magnatec 10W40 AB tak to snad bude v cajku,pěknej den

Re: čidlo mazání
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2010 00:10

Je opravdu takový problém investovat 130,- korun do čidla mazání?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    ******   **     **  **     **        ** 
 **    **  **    **  ***   ***  **     **        ** 
 **        **        **** ****  **     **        ** 
 **        **        ** *** **  **     **        ** 
 **        **        **     **   **   **   **    ** 
 **    **  **    **  **     **    ** **    **    ** 
  ******    ******   **     **     ***      ******  
Powered by Phorum.