www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
stěhující se závada
Autor: lecram (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2009 18:19

Zdar,hapruje elektrika na astře 98.Začlo to tak že nesvítilo potkávací světlo u řidiče tak jsem chtěl přehodit žárovku,ale stačilo otevřít kapotu a světlo u řidiče začlo svítit a u spolujezdce přestalo ,když jsem zavřel kapotu zase se v nesvícení vyměnily.Po pročištění kontaktů a žárovek svítilo u řidiče ale u spolujezdce ne.Taky nesvítil panel na rádiu i když hrálo.Teď panel svítí ale potkávací světlo ani jedno.Před časem mi nějaký ubožák poškodil zadní stěrač,protočil ho a od té doby nejede,závada časově s tím odpovída.Může to být tím?Dík za odpovědi

Re: stěhující se závada
Autor: lecram (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2009 19:08

Jo zapomněl jsem připsat že dálkové svítí normálně,ale blbly i zadní světla,taky se střídaly ale stačilo je očistit a ošetřit kontoxem i když to závadu těžko odstranilo to"zavrtáni" do toho stačilo a svítí to normálně,někdo mi řekl že to může dělat ukostření.

Re: stěhující se závada
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2009 06:36

Ukostření každopádně zkontroluj, ale taky rozeber tapec v zadních dveřích, jaké škody nadělal ten blbeček co Ti protočil stěrač. Je možné, že se tam něco vyzkratovalo, vedou tam i vodiče na osvětlení k SPZ.

Re: stěhující se závada
Autor: lecram (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2009 13:18

díky za odpověď,hodily jsme to do servisu a zjistilo se že zřejmě při tom poškození stěrače vypadla hadička od ostřikovače okna a kapalina při ostřikování vtékala do elektriky a při zkratováni se roztopil konektor a to je celý příběh.ahoj



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********        **  ********  **     **  **    ** 
 **              **  **        ***   ***  ***   ** 
 **              **  **        **** ****  ****  ** 
 ******          **  ******    ** *** **  ** ** ** 
 **        **    **  **        **     **  **  **** 
 **        **    **  **        **     **  **   *** 
 ********   ******   ********  **     **  **    ** 
Powered by Phorum.