www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
relatko
Autor: koule gsi (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2009 19:46

zdravim panove jake relatko je prosim na vyhrivani zrcatek???opel kade 2.0 16v gsi ...ja tam nejaky mam ale kdyz zmacknu na vypinaci vyhrivani tak jen cvakne a kdyz ho pustim tak zase jakoby povoli ...dekuju predem

Re: relatko
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2009 10:48

caues muzeme to vyzkouset snad to ma astra stejny

Re: relatko
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2009 12:50

Ahoj!
kadett má spínání ohřevu zrcátek tlačítkem - po stisknutí se zapne vyhřívání na +-15min - to relé není normální, je v tom klopný obvod, který ti po sepnutí podrží těch 15 minut relé. Takže s normálním relátkem je smůla - to jen cvakne...

Re: relatko
Autor: koule gsi (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2009 14:03

to je jasny no ale nejaky cislo toho relatka jardo vis ??? mam jich plnou tasku jen nevim ktery dik moc

Re: relatko
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2009 17:42

Má zaspod u konektorů popisky 31, 15, 87 a E. Tak to alespoň má Vectra A a je poněkud vyšší, než klasické spínací relé.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: relatko
Autor: koule gsi (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2009 19:38

tak jo kouknu na to ale dik moc :-D

Re: relatko
Autor: michal 58585 (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2011 18:58

panove poradite mi mam opel astru F r.v.1999 1.4.benzin classic mam potize nejspis s elektrikou pri jizde po nejakych minutach mi spadnou rucicky na teplotu a na benzin proste to uz neukazuje a zhasina mi pomalu podsviceni budiku a vse se zeslabuje alternator to neni pri nastartovani to necham bezet a sumdam kontakt z baterky motor porad bezi ale jak se mi pri jizde vse spadne rucisky na teplotu a na benzin i sterace jdou upne pomalu jako kdybych jel jen na baterku a jak zastavim a zhasnu to uz to nenastartuju slaba baterka tak nevim cim byto mohlo byt poradite mi moc dekuji

Re: relatko
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2011 21:45

michal:
Tak pokud při nastartovaným motoru odpojíš plus od baterky, tak tím akorát pěkně odřápneš altík the finger smiley...
Takže chybu bych hledal v altikusmiling bouncing smiley...

Kolik máš napětí na baterce při zapnutém motoru a světlech?

Re: relatko
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2012 19:59

Potřebuju radu.. v Astře F jsem neměl el. okna, ani el. zrcátka.. vyměnil jsem svazek ve dveřích.. el. okna zapojil.. ty fungujou bez problémů, ale mám problém s těma el. zrcátkama.. pojistku na patici 7 mám, ale nemám přípravu na relé.. ze schématu jsem pochopil, že pin 30 je kostra a 15 je plus z té pojistky.. ale vůbec nechápu odkud bych měl vzít drátky na 87 a E. Může mi to někdo nějak polopaticky říct? Díky thumbs down smileys with beer

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: relatko
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2012 20:36

Nedalo mi to a zašel jsem se ještě podívat na ten ovládač.. je tam přimo 1x bíločerný a 1x černobílý.. To by asi měly být ty dva co patří na 87 a Ečko ne?? Zítra vemu multimetr a pohledám je v kulaté zásuvce ve dveřích.

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: relatko
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2012 08:58

87 ostré + někde z pojistky

Re: relatko
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2012 09:04

koukal jsem na tohle

[opelastra.cz]

takže 15 a 87 + z pojistky 30 kostra a to Ečko?

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: relatko
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2012 14:45

ečko vývod z těch spínačů na zrcátka zřejmě na tlačítko co spíná výběr pravé nebo levě

Re: relatko
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2012 18:42

při výhřevu nevybíráš pravé, nebo levé.. zmáčkneš tl. a hřejou oba naráz eye rolling smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        ********   **     **  ********  ******** 
 **        **     **  **     **  **        **       
 **        **     **  **     **  **        **       
 **        **     **  **     **  ******    ******   
 **        **     **  **     **  **        **       
 **        **     **  **     **  **        **       
 ********  ********    *******   ********  ******** 
Powered by Phorum.