www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Dotaz
Autor: Raduz (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2009 20:01

Dobry den , prosim vas potreboval bych poradit .Pred tydnem jsem koupil Opel Astra caravan 1.6 16v typ motoru X16XEL.Promblem spociva v tom ,ze mi nesviti kontrolka erbegu . .Dalsi problem nefunkcni ostrikovace ,do motorku jde pouze 4.5v a dale nesviti zadni brzdna svetla pouze kdyz roznu svetla nedej boze, kdyz zapomenu rozsvitit a vyjedu na silnic .Auto bylo dovezeno z Italie .Dekuji mnohokrat za radu.

Re: Dotaz
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2009 20:13

no kontrolka airbagu_asi bude problem ve praskle zarovce na moturek bych se jukl a rozebral jestli neni zanesenej vycistil prostříkal a složil myslím ze to napeti je v poho ale kluci me opravi jestli se pletu-a brzdy ti nesviti?bud žarovka nebo asi spinac na brzd

Re: Dotaz
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2009 21:31

Hm že by v autě kde j vše na 12V byl motorek spešl jen na 4.5V? Asi blbost co eye popping smiley

1 je na 12V
2 nový stojí cca 250Kč (je stejný jako na š. favoryt - felicia)
3 čím jsi měřil to napětí? multimetrem? jak jsi ho měřil? neměřil jsi to tak, že jsi tam ten motorek nechal zapojený a zapl ho a měřil přímo na něm?!? Vypoj ten motorek proměř ty dráty ( změř + a - vem jinde z kostry vozu -)

Kontrolka bagů
1. praská žárovka - v lepším připadě
2 odpojená protože bagy chybí - vůz byl bourán a opraven - volant nemá v obě bag - zkus doprostřed zatlačit - měkký není
3 bag má poruchu - kontrolka odpojena aby nesvítila

brzdová světla:
to jako pokud nerozsvítíš hlavní světla, tak ti nefungují brzdová?? To do toho někdo vrtal a vzal zřejmě přívod pro brzdy od hl. světel.

1 [www.opelastra.cz]
nebo si něco koupit a zabiješ 2 mouchy 1 ranou smiling bouncing smiley
2 najít přívod + pro zadní bezdová světla a napojit to správně podle schématu [www.opelastra.cz]

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (23.05.2009 21:32)

Re: Dotaz
Autor: Raduz (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2009 21:51

Tak nevim jak to mam zjistit kdyz zmacknu v prostred volantu tak se to propada cirka 1-2 mm .Kolik muze stat novy airbeg ?

Re: Dotaz
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2009 22:22

to není jen bag! to musíš i novou jednotu alarmu která je umístněná hned za ruční brzdou :-) pak ještě patrony


hele co předpínače pásů? nejsou vystřelený? (pod sedadlem)

1-2mm v pohodě.

bag vrakárna 500Kč do volantu

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Dotaz
Autor: Raduz (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2009 23:19

Nevim zitra mrknu na ty predpinace a uvidime vyzkousim .Jinak nefunguje aji kontrolka roznutych svetel tak snad zarovicka muze byt vyhorela .Dik napisi co a jak

Re: Dotaz
Autor: Raduz (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2009 13:48

Tak jsme dneska rozdelal pristrojovi stit a mrkl se na tu kontrolku bagu samozrejme tam byla zarovka povolena,co cert nechtel tak me zapadlo do oplastovani kolem stitu a to stejny udelala kontrolka ABs ktera svitila,je tam spatny pristup nevim jak ten pristrojovi stit oddelat,abych je mohl vymenit.Vidim to na servis Opel ,ale nevim nakolik to prijde ,chtel bych pri te prilezitosti nechat vymenit aji levou packu blinkru nefunguje tam svetelna houkacka .

Re: Dotaz
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2009 22:08

Jako žárovka s paticí ti zapadla někam do palubní desky? Proč servis Opel? Tu žárovku normálně koupíš i s paticí. A na výměnu páčky stačí odšroubovat na plastu pod volantem dva šroubky zpředu, tři zespodu a sundat ho. Pak jen odjistíš dva zobáčky na páčce a vytáhneš ji směrem ke dveřím.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Dotaz
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2009 09:00

skama si? na opla se vykasli jen tahaji s lidi prachy

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Dotaz
Autor: Raduz (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2009 12:39

Jsem z Brna a okoli

Re: Dotaz
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2009 20:23

Jo a tohle auto nemá kontrolku rzsvícených světel tak máš jeden problém vyřešenej smiling smiley

Re: Dotaz
Autor: Raduz (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2009 19:27

Zdravim vsechny ,chtel bych se zepat jak se pozna ze je vystrelena patrona predpinace pasu ?? Kamarad my tvrdi ze je vystrelena ale na palubce bag nesviti vymenbil jsem kontrolky nakonec se mi to povedlo vse funguje tak jak ma ale ten predpinac se my nezda ze by byl buchlej zluty stitek je povysunut .Dekuji za odpoved.

Re: Dotaz
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 04:53

Poznáš to právě podle toho žlutého štítku - jesti je vysunutý, je předpínač již použitý.

Re: Dotaz
Autor: Raduz (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 21:23

A muz se zeptat na kolik by vysla oprava . Jestli je to moc financne narocne a jestli to ma cenu .Dekuji

Re: Dotaz
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 21:30

no to se snad neopravuje ale vyměňuje?! zajdi na vrak nebo si dej inzerát tady na foru. Jo a ještě něco:
pokud jsou vystřelený tak auto bylo samozřejmě bouráno že! To by pak vysvwtlovalo tu kontrolku bagů! no já bych auti vrátil - odstoupil od smlouvy - pokud ti ovšem nebylo při koupi zdělno že bylo bouráno.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Dotaz
Autor: Raduz (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 21:51

Hm tak pri koupi auta my to nebylo zdeleno ,ze byla bourana poznal jsem to ze nesedi cisla skel ,ale o tom predpinacu pasu jsem nevedel ,ze se to tim pozna moje chyba , i kdyz nevitil bag tak jsem si myslel ze to muze byt zarovka byla, jak rikam dovezena z italie ,jelikoz auto mam docela rad tak se mi ho nechce zbavovat i kdyz ma svoje mouchy toto auto je uz treti tento rok ,predtim jsem mel feldu a alfu 146 a samo sebou opla omegu .do auto uz jsem neco zainvestoval prepis 5000kc atd a predstava ze bych ho vracel ta me desi.Proto se chci zeptat na kolik by vysla vymena predpinacu a co je k tomu vsechno treba .Dik

Re: Dotaz
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 21:53

Ono by bylo dobré, kdyby Raduz uvedl na pravou míru, jestli po zapnutí zapalování kontrolka svítí, či ne a jestli pototm zhasne. A taky jak hodně je ten terčík povysunut. Jestli kouká půl milimetru, tak je to jiná, než když kouká celý a je na něm vidět nápis, že je vystřelený.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Dotaz
Autor: Raduz (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 21:58

Kdyz otocim klickem do prvni polohy rozne se bag a za vterinu zhasne zaroven s abs .Jinak ten zlutej stitek je vysunut hodne jsou na nem videt napisi a vykricnik .sad smiley

Re: Dotaz
Autor: Raduz (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 22:15

Jo a jeste bych se chtel zeptat jestli predpinac pasu je aji u spolujezdce tam ten stitek neni videt ,je cely schovan a nebo tam nebude vubec ale spis je schovan ,tak to muselo byt tukli na ridicovu stranu .

Re: Dotaz
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 22:22

Ne ne. Když to letí, tak to letí všechno. Je divný, že ta kontrolka zhasne, protože ten předpínač máš skutečně vystřelený. Chtělo by to nechat někým zkontrolovat, co s tím kdo dělal a jestli tam někde místo předpínačů a místo bagů nejsou nacpaný odpory. Nebo je ta kontrolka napojená na něco jiného.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **     **  **     **   ******  
 **     **  ***   ***  ***   ***  ***   ***  **    ** 
 **     **  **** ****  **** ****  **** ****  **       
 ********   ** *** **  ** *** **  ** *** **  **       
 **         **     **  **     **  **     **  **       
 **         **     **  **     **  **     **  **    ** 
 **         **     **  **     **  **     **   ******  
Powered by Phorum.