www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Opel tigra 1.4 16v
Autor: Jaromír (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2009 18:30

Dobrý den mám docela specifický problém a už si nevím rady na mém oplu motor C14SE(MUL) zničeho nic začala blbnout eletrika a to tak, že najednou vyflusli tyto věci: el. stahování okýnek, směrovky, kompletně zhasli všechny kontrolky na palubní desce, a nejde natočit motor. Po pátrání zavady jsem zjistil jen pár maličkostí jako třeba: motor bez problémů točí, jde do nej i benzín, ale nejde jiskra, ze začátku jsem myslel, že je závada v zapalovací cívce, ale pak jsem zjistil, že konektor který napájí zapalovací cívku je bez šťávy, šel jsem dál po pojistkách a relátkách, dále po spínací skřínce nikde jsem nenašel nic co by mohlo nasvědčovat teto závadě. Už si nevím rady, napadlo mě že by to mohlo být něco co se sepne při otočení klíčku do 2 polohy, v tu chvili se rozsvítí kontrolky a mělo by jít spravně napětí do zapalovací cívky, tím pádem by měl otor bez problému naskočit. Take by me zajimalo jestli všechny tyto zavady jsou funkce ovládá řídící jednotka.Budu rád za každou podnětnou radu. Dík

Re: Opel tigra 1.4 16v
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2009 22:37

No a spínací skříňka, resp. její elektrická část, je v pořádku? Vzal bych zkoušečkou všechny pojistky na zařízení, která jsou napájena po zapnutí zapalování.
Mezi námi, dost zajímavej nadpis. C14SE, pod se nepletu, není 16V motor.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel tigra 1.4 16v
Autor: Libor Hofbauer (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2015 17:29

Prosím vás kde v autě najdu řídící jednotku motoru na Opel Tigra 1.4 16v.děkuji



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  ********   *******   **    **  **    ** 
       **  **        **     **  **   **    **  **  
       **  **               **  **  **      ****   
       **  ******     *******   *****        **    
 **    **  **               **  **  **       **    
 **    **  **        **     **  **   **      **    
  ******   ********   *******   **    **     **    
Powered by Phorum.