www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Treti blinkr
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 11:29

Vcera jsem byl na technické prohlídce,s mým oplem uz podruhé.V Čr celkem potřetí. A dostal mě technik že známku nedostanu, protože nemám třetí směrovku (v předním blatníku). Co vy na to kolik Vás je co nemá třetí směrovku.
Opel Astra F 1,6 1996 x16SZR

Re: Treti blinkr
Autor: Juri. (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 13:26

To je opět asi nějaký výmysl. Vždyť to auto musel někdo schválit pro provoz, tak
jak bylo vyrobeno a domnívám se,že takových aut bez třetí směrovky bude jezdit
ještě tisíce. Já také nemám na Astře boční blinkr a toto slyším poprvé. I když
v tomto státě je možné již všechno. Možná by stálo za to, zeptat se někoho na DI,
vždyť to muselo projít nějakou vyhláškou a také možná až od určitého roku výroby,
to vypadá jako kdyby tě vyhodili, že třeba na Š120 nemáš katalyzátor.

Re: Treti blinkr
Autor: mlejnas (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 14:14

Pán technik asi moc aktivní,k tomu není ani snad co napsatthumbs up
mám 2 astry F,combi i trojdvířko a ani na jedna blinkr v blatníku nemám a stk vzdy vpoho.

Re: Treti blinkr
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 14:32

taky nemám boční blinkry na r.v.1997, a je podle mě nesmysl aby to bylo důvodem neprojití STK, vždyť je to bez toho blinkru už z výroby,
spíše bych rád věděl co výrobce vedlo k tomu že určité ročníky aut tyto blinkry neměly, nějak jsem vypozoroval, že ročníky do r. cca 1995 blinkry mají , pak do cca 1998 nemají a polské Astry Classic je zas mají, to mě připadá divný

Re: Treti blinkr
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 15:59

S takovým bych byl asi rychle hotovej. Ten vůz je homologovaný na provoz po českých pozemních komunikacích bez těch bočních blikačů. A buď by to prošlo, nebo na něj podám stížnost za neznalost. Ať to zkusí. grinning smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Treti blinkr
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 19:22

No asi jiné přízpěvky bych ani nečekal, ale prostě STK Karviná je asi spešl podnik. A stížnost no nevím byl jsem i na DI v Českém Těšíně a taky nic že se podívají a pozjišťují atd. Ve velkém techničáku mám při dovozu napsáno Vozidlo splňuje tech. požadavky platné v ČR v době reg. Takže asi mi nic jiného nezbude než vrtačka koupit boční blinkry a vrtat a připojovat.

Re: Treti blinkr
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 19:58

Ale proč? Tak jim to tam omlať o hlavu. Hádej se s nima taky trochu, nevrtej si hned do auta. To není normální tohle. Hned bych jim udělal reklamu ve stylu, že nenechávají projít vozidla, která jsou ve stavu schváleném.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Treti blinkr
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 20:04

No ja vrtat atd. nebudu a nebudu ani řešit tento problém, jen mě zajímalo jak se k tomu postaví normálni lidi. Já jsem si radši domluvil STK někde jinde s příplatkem a vím že projdu. Ať žije česká republika a úplatky.
P.S. do Karviné na STK už nepůjdusmoking smiley

Re: Treti blinkr
Autor: Juri. (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2009 07:33

To je právě ten problém,že hromada techniků na STK má mizivé znalosti z vyhlášek,
nebo přímo naznačuje, že za úplatek se to nějak udělá, vzláště když je evidentní,
že vozidlo bylo tak homologováno a nic neporuší. Kamarádovi nechtěli také na STK
uznat(neznalost technika),že mu nesvítila zadní mlhovka na autě při zapojeném
přívěsu, přitom to mají některá auta již z výroby takto zapojeno. Musel si sehnat
dokumentaci. Největší problém bude, že neporadí ani na DI, jak píše Janek9 a je
nutno spoléhat na benevolenci na STK. Nedávno jsem byl v bývalém západ.německu
a velmi mě přakvapilo,jak velké množství tam ještě jezdí aut Astra F, i prvních
ročníků výroby a také bez boční směrovky a na TÚV asi projdou také bez problémů.

Re: Treti blinkr
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2009 08:49

Mno a ja blinkry mel astra "96" a dal je pryc! Na stk problem nebyl...

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.

Re: Treti blinkr
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2009 10:48

No ještě jsem nenapsal (ale to jsem zde nechtěl řešit) že bych neprošel kvůli zkorodovaných brzdových trubiček. Což je asi vetší problém než nějaký třetí blinkr. Ale nevím jak to chodí jinde. Prostě si mě zavolal pod auto a začal mi do těch trubiček "dloubat" takže i kdyby nebyly zkorodované tak bych je musel vyměnit.

Re: Treti blinkr
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2009 12:55

???Proboha proc by jsi je menil kdyby nebyly zkorodovane?! Ty je zkorodovane ale jak jsi psal mas tak se neni cemu divit a pokud takove veci na svem aute neresis tak bud rad ze te nekdo upozornil!!Nejde jen o to projit stk ale nerozbit sobe nebo nekomu jinemu hubu!smoking smiley

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alex (18.10.2009 12:57)

Re: Treti blinkr
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2009 16:23

Tak tady se "technik" STK zřejmě špatně vyspal... Tohle slyším poprvý?! Já na autě blinkry (boční) taky nemám a nikdy jsem s tím problém neměl...

A to nemluvím o tom, že mám na autě 14" kola které v tech. nemám napsané a taky jsem prošel s něma bez problémů...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Treti blinkr
Autor: Štěpán (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2009 08:08

Ahoj, všichni, musím se přihlásit, že jsem taky jedním z těch, kterým na STK vytkli, že nemám boční blikače. Kouknul se do příručky, a tam našel, že prý všechna auta od r.1985 musí mít boční blikače. Já to měl o to složitější, že jsem na levém blatníku blikač měl a na pravém ne. Když jsem koukal na inzeráty, tak jsem zjistil, že právě spousta Aster ty blikače namá. Mně ten level blinakč nebliká, ani k němu není zapojen kabel, takže je otázka, jestli někdo měnil plechy a dal tam plech s dírou pro blikač nebo obráceně ...

Re: Treti blinkr
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2009 11:51

Štěpán:
Nj, jenže ty máš nezpůsobilý auto k provozu, poněvadž pokud máš blinkr na jedný straně, musí být zrcadlově i na druhý straně. Notabene, když ti ten jeden ani nefunguje (všechny osvětlení nainstalovaný na vozidle, musí být umístěny v souladu s vyhláškou a musí být funkční).
Tady měl technik z STK naprostou pravdu - ihned bych ti bez milosti namastil C závadu smoking smiley.

Re: Treti blinkr
Autor: Vendini (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2009 16:52

Zdar, ja na svy Astře taky boční blinkry nemám, ale mám ve velkém techničáku povolené vyjímky z vyhlášky 102/95 §21 písmeno g což je: "vozidla kategorií M1 a N1 nemusí mít boční (třetí) směrové světlo". S timhle v ruce bych se s tim technikem hadal.

Re: Treti blinkr
Autor: Vac (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2009 17:51

Je možné někde tu vyhlášku stáhnout? Mám také u Astry vyjímku písmen L,M,G a nevím
co je to za vyjímky,abych byl v obraze.Dík

Re: Treti blinkr
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2009 17:57

Vac napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je možné někde tu vyhlášku stáhnout? Mám také u
> Astry vyjímku písmen L,M,G a nevím
> co je to za vyjímky,abych byl v obraze.Dík


A co použít vyhledávání na netu??? Najde Ti to hned několik odkazů.
třeba zde:
[www.zakony.cz] Sb.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (02.11.2009 18:11)

Re: Treti blinkr
Autor: Vac (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2009 18:06

Ve vyhledávači jsem to zkoušel,ale o tom co potřebuji vůbec nic,
možná špatně zadávám ale jinak již nevím. Dík

Re: Treti blinkr
Autor: Vendini (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2009 21:55

vzdycky kdyz sem vlozim odkaz na vyhlasku tak se prispevek neodesle, takze aspon takhle: (2) U ojetých vozidel dovezených do České republiky se oproti stanoveným technickým podmínkám připouštějí tyto úlevy

a) symboly ovladačů a sdělovačů nemusí odpovídat stanoveným podmínkám,

b) zajištění uzávěru (zámku) dveří nemusí mít dvě jednoznačně rozlišitelné polohy (zajištěno - odjištěno),
c) nouzová zásoba paliva nemusí být signalizována kontrolním světlem,
d) elektrická instalace nemusí odpovídat stanoveným podmínkám,
e) nemusí být zásuvka pro přenosnou svítilnu,
f) nemusí být nastavování sklonu světlometů s potkávacím světlem z místa řidiče, je-li touto hláškou vyžadováno, pokud lze světlomety seřídit bez použití nářadí alespoň ve dvou stupních v závislosti na zatížení vozidla,
g) vozidla kategorií M1 a N1 nemusí mít boční (třetí) směrové světlo,
h) nemusí být zpětný světlomet,
ch) nemusí být elektricky vyhřívané zadní sklo,
i) větrák vytápěcího a větracího systému může být jednorychlostní,
j) zakončení ovládací páky motorových vozidel kategorie L musí být zakončeno koulí o průměru nejméně 15 mm,
k) výrobní štítek vozidla nemusí obsahovat všechny předepsané údaje,
l) vozidlo nemusí mít štítek s uvedením udělených homologací.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **     **  **        **     **  **    ** 
       **  **     **  **        ***   ***  **   **  
       **  **     **  **        **** ****  **  **   
       **  **     **  **        ** *** **  *****    
 **    **  **     **  **        **     **  **  **   
 **    **  **     **  **        **     **  **   **  
  ******    *******   ********  **     **  **    ** 
Powered by Phorum.