www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2011 11:23

pokud nesvítí v klidnu kontrolka nejde napětí do jednotky...
hledal bych závadu v těch nesmyslech co někdo vytvořil....
a to stylem že bych vrátil jedno relé!

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: Tuniorman (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2011 13:35

To by bylo řěšení asi nejlepší!!!Jenže vůbec nevím jak to pozapojovat,který drátek kam jde z relé a konektorů. Koukal jsem tu i na schéma,ale nějak se v tom nemůžu zorintovat. A origo elektriku nemůžu sehnat!

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2011 06:18

odkud seš

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: Tuniorman (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2011 08:10

Kolín

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2011 18:02

škoda já praha... leda že bys měl někdy cestu

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: Tuniorman (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2011 16:55

Díky moc,třeba se s tebou někdy spojim a zastavím se. Ale vypadá to že se kadlik umoudřil!Jěště jsem ho pořádně neodzkoušel,ale je to tak!Po všech možných zkouškáškách a vyměnách dílů FUNGUJE!!!! Rozdělal jsem ř. jednotku,profoukal a vyčistil a je to "zatím" O.K.! Doufám že to bylo tím. Jinak ještě jednou moc díky za rady!!!!!!!!!!!

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: Melda58 (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2012 15:15

Ahoj všem,mám ASTRU CLASSIC G 2005.Zaznamenal jsem poslední dobu změnu chování při startování.Zůstává mi svítit kontrolka servisu(autíčko s kladívkem)Zmizne až po nastartování.Po celou dobu jízdy kontrolka nesvítí.Dřív mi kontrolka zhasla ještě před nastartováním.Je to vážná chyba,kterou bych měl řešit?
Děkuji za radu.

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2012 16:14

to ti na dálku niko nepoví.. zastav se někde na diag...

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: gojoo (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2012 16:07

Dnes se mi také rozsvítila ona kontrolka. Řekl jsem si kouknu zde najdu návod jak vyblikat závadu To jsem také učinil ale nějak mi to nedává smysl vychází mi 14 10 ale v kuse a 5 toto se opakuje tak nevím poradí mi někdo? Při jízdě se to nijak neprojevilo astra 16SZR rv2001

Dík za váš čas

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2012 16:48

14 a 10 v kuse je 24 a to vážně smysl nedává. smiling smiley S největší pravděpodobností bude jako první 0 (10x bliknutí), nebo 1.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: gojoo (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2012 17:05

Myslel jsem 10 v kuse takže 14-10-5 Kdyby to bylo 14 15 to by asi smysl dávalo Vadného čidlo teploty vody pokud to jd e aba to ukazovalo obě

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2012 17:08

1405 - Poskozeny EGR ventil. Skoda, ze je to v tom clanku napsane.

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: gojoo (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2012 17:31

Vlastní zkušenost nebo jak jste to zjistil?Tento kod zde není popsán. Ta nula tam je máte pravdu ale až na koncismiling smiley Jinak Děkuji kouknu na něj snad to nebude jeho úplný konec

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2012 17:49


Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: stanik (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2012 18:10

zdravim prosim vas o radu .. mam opel astra f 1.8 16v 92kw ... otocim klicek a rozne se mi oranzova kontrolka v levo dole .. vypada jako motor z bleskem a kdyz nastartuji tak to porad sviti..nevite nekdo co to muze byt???dekujiii

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2012 18:37

angry smiley vypadáme na to, že jsme tu vlastníci křišťálové koule.... co třeba ten odkaz o příspěvek výše, zkoušeli jsme na něj kliknout eye popping smiley

Paměť závad je za trest, vůbec to do těch aut dávat neměli... stejně to nikdo nepoužívá grinning smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Kontrolka-elektronika motoru
Autor: EmilK (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2012 09:48

Po zapnutí klíčku mi svítí pouze dvě kontrolky, kontrolka OLEJE a kontrolka BATERIE, které po nastartování zhasnou, nerozsvítí se mi ale kontrolka elektroniky MOTORU (motor s bleskem) a kontrolka ABS, které byli dříve funkční. Konektorová zásuvka a kontrolní žárovky v palubní desce (nyní led diody) jsou v pořádku a funkční, testováno zvlášť přímo na palubní desce.

mám OPEL ASTRA F, r.v. 1996, 1.6 i 16V, X 16 XEL, 74 KW, benzín, (auto s klimatizací, posilovačem řízení, ABS)

Kontrolka-elektronika motoru
Autor: EmilK (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2012 13:10

Souvisí nějak spolu navzájem kontrolky elektroniky motoru a kontrolka ABS?
..po zapnutí klíčku by měli svítit obě dvě, společně s kontrolkami baterie, mazání a airbagu.

Obě dvě kontrolky přestali svítit naráz, po zapnutí klíčku už nesvítí.
Kontrolkou elektroniky tedy nemůžu vyblikat závadu. Je možné nějakým způsobem zjistit závadu, proč nesvítí kontrolka elektroniky motoru a ABS?

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2012 14:10

jestli systémum nevadí že tam je LED dioda....

myslim že dokonce simtec sleduje i závadu kontrolek..
pokud nepujdou klasické žárovky pak je jediné řešení bud vypíchnou žárovkový výstup na jednotce nebo se vydat na diagnostiku :-)

Re: Kontrolka-elektronika motoru
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2012 04:54

A nemáš ty ledky obráceně ? U ledky záleží na polaritě a na budíkách to je občas porůznu.

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   **     **   *******   **    ** 
 ***   **  **     **  **     **  **     **  ***   ** 
 ****  **  **     **  **     **  **     **  ****  ** 
 ** ** **  ********   *********   ********  ** ** ** 
 **  ****  **     **  **     **         **  **  **** 
 **   ***  **     **  **     **  **     **  **   *** 
 **    **  ********   **     **   *******   **    ** 
Powered by Phorum.