www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Plynulá regulace ventilátoru topení
Autor: Jiří Daniel (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2009 11:28

Ahoj,

mám Opla Astru Caravana a ani mě se nevyhnul problém s odporovým děličem u ventilátoru topení. Nedávno mi odešel už třetí a tak jsem začal hledat nějaké jiné řešení.
Bylo tady zmiňovaný řešení pomocí pulzní regulace (s obvodem NE555) a zároveň jeho možné nevýhody (jako možnost rušení rádia, řídící jednotky atd.)
Tak jsem se chtěl zeptat, jestli už to někdo zkusil udělat, abych se do toho nepouštěl zbytečně.
A ještě kdyby mi někdo řekl, jestli se dá sehnat potenciometr s vypínačem (zapínání/vypínání topení zadního skla) - tak, abych jenom nahradil stávající vypínač v palubovce.

Mockrát dík,
Jirka

Re: Plynulá regulace ventilátoru topení
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2009 13:41

Kdyz budes hledat, tak najdes na netu zapojeni. Nekdo to uz delal ale uz nevim kdo. Mozna i zde bude odkaz, protoze se to tu resilo.

Re: Plynulá regulace ventilátoru topení
Autor: Jiří Daniel (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2009 13:57

Zapojení mám, všechno zvládnu, jenom se mi nechce schánět součástky, letovat to, vymýšlet kam a jak to přidělám atd.. abych potom zjistil, že větrák sice funguje, ale nedělá to dobře zbytku auta.

Re: Plynulá regulace ventilátoru topení
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2009 15:11

Ja myslel zapojeni do auta (ne obecne schema pro 555), neco se me mate, ze to bylo na slovenskych strankach pro Opel?

Re: Plynulá regulace ventilátoru topení
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2009 15:13

Tak ma pamet je jeste dobra [www.opelclub.sk]

Hmm... tak to je k chlazeni ale nekde na netu to je.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (21.12.2009 15:15)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **    **   ******     *******  
 **     **     **     ***   **  **    **   **     ** 
 **     **     **     ****  **  **         **     ** 
 *********     **     ** ** **  **   ****   ******** 
 **     **     **     **  ****  **    **          ** 
 **     **     **     **   ***  **    **   **     ** 
 **     **     **     **    **   ******     *******  
Powered by Phorum.