www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Ventilator kadett E 1990
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2009 20:54

Ahojte,
dnes mi prestal fungovat vyntilator (topeni do kabiny)...
zacalo to asik nejak takto: predelaval jsem palubni desku, nic v elektroinstalaci jsem nemenil. po prehozeni trochu blbnul ventilator, ktery se zapinal jen po rozsviceni svetel a druha abnormalita byla po otoceni klicku do 2. polohy se rozsvitili parkovaci svetla. hledal jsem zavadu, ale nikde nenasel. taky jsem to ani neresil, nevadilo mi to. ale dnes se mi nespustil ventilator a to v tomto pocasi je to docela problem.
mohl by mi nekdo poradit kde hledat chybu? pojistky jsem zkontroloval.
Diky za kazdy napad.

Re: Ventilator kadett E 1990
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2009 23:04

Hledal bych chybu v nasazení svorkov*ice na ovladač ventilátoru.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Ventilator kadett E 1990
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2009 16:30

Tak sjem to rozebral, nejdrive jsem myslel ze je problem v ovladaci, kdyz jsem snim hejbal tak to chvilku slo pak zas ne... ale nakonec byl problem v uzemneni, ale nechapu proc. Predchozi majitel spojil cerny dratek(propojuje dva piny na konektoru) s uzemnenim zarovicky osvetlujici panel regulace teploty. Tento spoj nebyl propojeny, pote co jsem to znovu naletoval zacal ventilator fungovat... nechapu k cemu to je.
diky za radu co zkontrolovat, hlavne zte to fungujewinking smiley..



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  **     **  **     **  ******** 
 **        **        ***   ***  **     **  **       
 **        **        **** ****  **     **  **       
 ******    ******    ** *** **  **     **  ******   
 **        **        **     **  **     **  **       
 **        **        **     **  **     **  **       
 ********  **        **     **   *******   **       
Powered by Phorum.