www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Alternátor Astra F 17 TDS
Autor: P_etis (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2010 18:50

Zdravim všechny odborníky.
Mám velkej problém s alternátorem. Při otočení klíčku do polohy s kontrolkami svítí pouze olej a žhavení - altík nedobíjí. Po odpojení altíku (ten velkej kulatej konektor) se kontrolky rozsvítí jak mají aby signalizovali, že altík nedobíjí. Stalo se to z ničeho nic bylo dokonce i sucho. Před 3 lety byl repasovanej.

Tahle otázka se vyskytuje skoro ve všech problémech s Isuzu ale nikde jsem zrovna na tenhle problém nenašel odpověd.

Mám podezření na uhlíky, ale kde mám proboha sehnat ty uhlíky. Prohledávání netu už mě docela ničí. Nebo by to taky mohlo bejt relé dobíjení který je ve sloupku u spolujezdce ???

Alternátor Bosch. Astra F 17 TDS r.v. 1992

Děkuji moc za odpověd a hlavně za vaší RADU.

Re: Alternátor Astra F 17 TDS
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2010 20:14

hele pokud se jedná o Isuzu tak je docela velký problém s altíky jelikož jsou fakt blbě umístněny (s tohoto důvodu se doporučuje auto dodatečně dovybavit "vanou" pod motor.
Co se uhlíků týče nevím jesti půjdou vyměnit "samodomo" na altíku je totiž podtlaková pumpa a to je docela problém..

Ale takový altík jsem ještě neopravoval a tak nevím jetli to jde! U Bosch je to jednoduchý 2 šroubky a jsou uhlíky venku, Delco Remy se musí např. rozebrat celý.

Uhlíky seženeš bezproblémů u jakéhokoliv opraváře elektro (alternátorů&startérů)cca 70kč za oba. Osobně si myslím, že s tímhle altíkem nic sám nezmůžeš a časově i finančně ti vyjde lepší ho dát "odborníkům"...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Alternátor Astra F 17 TDS
Autor: P_etis (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2010 21:25

To je právě ono. Isuzu je jeden velkej problém i když motorově je výbornej.
Co se týče altíku ten se sundá i s vakuovou pumpou po odpojení podtlakovejch hadic a trubičky od oleje jde ze zadu rozebrat. Drží to tři šrouby a celou tu pumpu sundáš i s o-kroužkem. a pak je to už klasika. Sundáš napěťovej regulátor i s držákem uhlíků a výměna samotná je jednoduchá. Jenom nevim jestli jdou nějak nahradit uhlíkama který mývaj v mototechnách na skladě viz škoda 120 vim že na BMW 318 pasujou protože jsou stejně velký.
A na uhlíky na tenhle altík bych musel čekat víš co.
A moc mě nebaví od 30.12. každej den nabíjet baterku.

Re: Alternátor Astra F 17 TDS
Autor: P_etis (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2010 21:45

teda alespoň doufám že to takhle je.@email.-cz

Re: Alternátor Astra F 17 TDS
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2010 15:13

viz jak jsem psal výše zajdi do opravny altíků

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Alternátor Astra F 17 TDS
Autor: P_etis (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2010 15:47

No máš pravdu asi si tam zajdu pro ty uhlíky. Zkusím to rozdělat proměřit a uvidí se. Dnes jsem rozebral ty relátka a trkla mě do očí jedna věc je tam jaká si krabička do kterýho vedou kablíky od čidel např. rychlost atd. Nechce se mi moc věřit že v takhle starym autě by byla taková řídící jednotka.
Později sem přihodím fotky

Re: Alternátor Astra F 17 TDS
Autor: P_etis (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2010 19:07

Tak závada odstraněna bylo to Relé dobíjení umístěný v pravym A sloupku. Po výměně vše šlape jak má. :-))



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  ********  **     **  ******** 
    **     **     **  **        **     **     **    
    **     **     **  **        **     **     **    
    **     *********  ******    **     **     **    
    **     **     **  **        **     **     **    
    **     **     **  **        **     **     **    
    **     **     **  ********   *******      **    
Powered by Phorum.