www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Schéma elektriky podsvícení kabiny
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2010 09:37

Ahoj.

Protože mi v poslední době víc a víc praskají žárovky v podsvícení ať už tachometru nebo ostatních "hejbátek" :-) , rozhodl jsem se je vyměnit za diody. A teď: nemáte prosím někdo schéma zapojení? Nechce se mi totiž kupovat tolik 12V diod když před ně stejně musí jít předřadnej odpor... Nevím jak jsou žárovky zapojené a kdyby bylai třeba v sérii, ušetřilo by to nějakou tu starost, ale nevím no... :-)

Díky T.

Re: Schéma elektriky podsvícení kabiny
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2010 11:34

jsou paraelně odpor stojí korunu to tě snad nepoloží navíc nejlíp je mít každou ledku chráněnou zvlášt když jedna odejde zbytek svítí dál. A pokud chceš předělat přístrojovku tak počítej do každé dírky dvě ledky místo žárovky a ještě jednu navíc do prostředka rychloměru v jeho horní části s led je to pak potemělé tak že je dobré tam udělat ze zadu extra dirku do zadního plastu a diodu tam vložit

Re: Schéma elektriky podsvícení kabiny
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2010 18:03

Počkej, to mi chceš říct že třeba 8mm LEDka se svítivostí 1400mC nestačí oproti té zažloutlé žárovce???...

PS: to je jasné že dám všechny zvlášť... :-)

Re: Schéma elektriky podsvícení kabiny
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2010 20:05

Čím vyšší svítivost, tím menší úhel vyzařování. Tím pádem budeš mít osvětlené jenom fleky a zbytek bude po tmě.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Schéma elektriky podsvícení kabiny
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2010 23:31

čím to asi může být, že prakají žárovky?? čím čím čimčarárá čím...
Co takhle změřit kolik ti dobíjí altík!
Co se led diod týče prodávají se lediodové sufitky mají krásné namodralé světlo když svítí +ks = 45kč ale stojí to zato!!!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Schéma elektriky podsvícení kabiny
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2010 13:52

Mám v kadettu bíle svítící sufitky ve světle v kabině,v kastlíku a v kufru - je tam 6LEDek a paráda - 2ks 110,- a žádný drbání s tím...

Kadett E GSi C20NE rv. 91



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  **      **        ** 
 **     **  **     **  **     **  **  **  **        ** 
 **     **  **     **  **     **  **  **  **        ** 
 *********  *********  **     **  **  **  **        ** 
 **     **  **     **   **   **   **  **  **  **    ** 
 **     **  **     **    ** **    **  **  **  **    ** 
 **     **  **     **     ***      ***  ***    ******  
Powered by Phorum.