www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Světla Sonar
Autor: Astra la Vista (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2010 07:50

Poradí mi někdo kam to zapojit?????Nemám k tomu žádnej návod.Jsem okr. Blansko,Astra F 1.6 .16v r.v.96

Přílohy: DSC02109.JPG (297.9KB)  
Re: Světla Sonar
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2010 13:50

Tam máš ty angles eyes, že ?

Re: Světla Sonar
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2010 18:46

červenej (+12V), černej zem (-) podsvícení LED či žárovek v angel kroužkách...
Teda takhle to zatim měly všechny angel očka, co jsem kdy montoval...

Re: Světla Sonar
Autor: Astra la Vista (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2010 06:44

JJ mám Angels eyes a vypadají skvěle za 3500,- velka změna.Dokonce je už mám na autě a i zapojený.Jak říka Jarda.každej kroužek má napájení zvlášť a třetí je na ledky.Jinak světla bohužel drží jen na dvou šroubech a to horních.Má někdo radu jak je lépe zafixovat?Jardo prosím tě takovej duležitej dotaz na co jsi napojil kruhy a led????Ja jsem to zat9m hodil na parkovačku a to všecny 3 prameny drátu.Je to blbost nebo muže být?

Re: Světla Sonar
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2010 19:43

Ono totiž na těchto světlech v kuse je ještě drážka na třetí šroub kterej by měl přijít do místa, kde je původně přišroubovanej blinkr (nebo aspoň se tak domnívám). Bohužel, tato drážka nesedí na ten původní šroub a to celkem o dost. Já to vyřešil tak, že jsem tam dal kus pásoviny, kterou jsem přišrouboval k tý drážce a do místa původního blinkru. Byla to trošku pakárna, páč to bylo ohýbání a řezání na několikrát, než ta pásovina měla ten správnej tvar (ono to totiž nesedí ani výškově). Takže mommentálně mi to drží na 3 místech.

Re: Světla Sonar
Autor: Astra la Vista (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2010 07:09

No to máš mili Honzo velkou pravdu taky jsem si říkal pohoda je tam dražka nejsou tak blbý ale oni jsou jesště blbější.No já je sundám a nechám si na ne navařit plastove L profile a přišroubuju to k masce.U nás je Pražák plastový kouzelník to je jediný štěstí jinak bych se trápil jako ty.A nebo to nečím pod světlama vycpat molitanem,polišem a nebo na tvrdo montážní pěnu.....No a na co jsi zapojil ty kruhy a ty diody???

Re: Světla Sonar
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2010 18:24

Kruhy mám zapojené na parkovačky s tím, že parkovačky tam kdykoliv můžu doosadit a bude to svítit oboje. LEDky jsem nechtěl na parkovačky, takže je mám na spínači předních mlhovek. (mlhovky tam fyzicky nemám.)

Re: Světla Sonar
Autor: Astra la Vista (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2010 06:44

Aha tak to je jiná to ja mám na parkovajdy zapojený komplet.Mám ještě jeden problem koupil jsem 19diodove žárovky do blinkru,na to že žárovka je přepolovaná jsem přišel ale nevím proč mi blikají strašně richle ale když pustím výstražný tak v poho nevíš čím to muže být????

Re: Světla Sonar
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2010 07:21

Protože ty ledkový nemají 21W.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Světla Sonar
Autor: Astra la Vista (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2010 18:04

A dá se to nějak pořešit aby to blikalo normálně?Vím že jsem otravnej ale byl bych rád aby to bylo v cajku.....

Re: Světla Sonar
Autor: Elkus (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2010 19:47

Na LED - blinkry se používají odpory(které ovlivnují rychlost blikání)

Re: Světla Sonar
Autor: Astra la Vista (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2010 15:58

No odpory už mám 10W ale nevím jak to mám zapojit,přes el. moc nejsem....

Re: Světla Sonar
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2010 19:17

Kolik ohmů?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Světla Sonar
Autor: Astra la Vista (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2010 08:11

10W 15 ohmů prej by to mělo stačit.

Re: Světla Sonar
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2010 15:00

Si nemůžu pomoci, ale 21W žárovka mi vychází na necelých 7 ohm. 10W vychází zhruba na 14,5 ohm. Tak si tam dej na zkoušku 10W žárovku, že tam začneš páchat ten odpor a uvidíš jak rychle půjdou.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Světla Sonar
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2010 15:48

Já u kamarádů, kteří musejí mít za každou cenu LED blikny (auto i motorka) používám normální klopný obvod udělaný z CMOS timeru 555, kterým spínám výkonový transistor popř. přes nevýkonový trandík proudovou cívku relátka. Nemusíš tam cpát žádný odpory a bliká to dobře a stojí to celý cca 90,- - jen se to vymění za stávající přerušovač.

Výhody: Snadná zástavba, menší odběr, žádné prasárny v podobě výkonových odporů, je to věčné

Nevýhody: při dysfunkci jedné blikny se nezmění frekvence blikání a při použití čistě polovodičů to necvaká (ale jde tam připojit piezo repráček a pak to pípá)...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **   *******   **     **  **    **  **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **  **   **    **   **  
 **  **  **         **  **     **  **  **      ** **   
 **  **  **   *******   **     **  *****        ***    
 **  **  **         **  **     **  **  **      ** **   
 **  **  **  **     **  **     **  **   **    **   **  
  ***  ***    *******    *******   **    **  **     ** 
Powered by Phorum.