www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: opellada (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2010 10:02

Opel Astra caravan 1,4 96/12 motorX14NZ
Motor mi samovolně vypíná při jízdě 5x během 10km,pak jezdí celý den bez problémů a vše se opakuje den co den.
Imobilizér nemám,kód závad nejde vyblikat,při vypnutí mot.se přístrojovka rozsvítí.
Tento problém jsem hledal na vašich stránkách a našel podobné případy.Jenže mě se to
projevuje asi 2roky se vzrůstající četností vypnutí mot.V zimě žádný problém s vypnutím mot.nemám ,zato v létě je to časté.Už jsem vyměnil zapalovací cívku a je to stejné.Autoelektrikář na nic nepřišel,vše fungovalo jak mělo.Zkuste poradit jak dál.

Děkuji za radu lada

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2010 19:10

Nejde vyblikat, nebo tam žádná závada není? A ve chvíli kdy chcípne a vyřadíš, se tedy rozsvítí mazání, dobíjení a motor?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2010 19:13

Cosi podobného jsem měl na škodovce a byla propálená spínací skřínka.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2010 22:59

Na mé Astře to dělá při nízkých otáčkách (pod 2000) při studeném motoru v létě.
V zimě to nedělá. Může za to s největší pravděpodobností EGR ventil, alespoň diagnostika jinou chybu neukázala. Nevím, jestli u X14NZ je EGR ventil, ale na mé Astře se to chová podobně, jak to popisuje opellada - v zimě bez problémů, v létě
když jedu se studeným motorem dolů z kopce, před křižovatkou přibrzdím a otáčky klesnou pod 2000, motor se vypne. Nastartuji a potom to již funguje celý den bez problémů.

Astra F X16XEL

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: opellada (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2010 05:21

Závada nejde vyblikat.A při vyřazení se mě kontrolky rozsvítí.Když nechám zařazenou rychlost tak po 2-3s motor naskočí.EGR ventil na mot.není.

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2010 15:01

Vzhledem k tomu, že to auto má ještě zapalovací modu, kterej milerád zlobí, když se ohřeje, viděl bych jistou pravděpodobnost v něm. Další věc je Hallův snímač v rozdělovači.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: pavouk.l (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2010 10:10

Zdravím všechny, mám obdobný problém jako weky... Moje Astra 1.8i, motor C18NZ někdy nastartuje, někdy ne, vloni mi ale začala chcípat za jízdy. Jel jsem a je jedno jaké má otáčky, najednou jakoby někdo odstřihl kabel od proudu, motor zhasne, spadnou ručičky elektronického otáčkoměru, palivová ručička a rozsvítí se kontrolky jako před nastartováním. Při pokusu o nastartování se točí startér i motor, ale nechce to naskočit. Chvilku jsem to nechal odpočinout a asi po 5ti minutách to naskočilo a jelo to zase normálně dál. Někdy se stane, že s autem zaparkuji a po nějaké chvíli i po hodině chci odjet, ale nenastartuje, chová se to tak jak jsem popsal. Takhle se auto chová od chvíle, kdy se oteplilo... V zimě to nic nedělalo a auto šlapalo jak má... Autelektrikář neví v čem to je... Výpis registru chyb nic neindikuje... Díky za radu...

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2010 18:36

To znamená, že to udělá to samé, jako bys vypl za jízdy klíček? Padnou všechny ručičky kromě tachometru? To bych skoro tipnul na spínačku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: pavouk.l (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2010 07:19

Ještě jsem to zkoušel a nešla mi jiskra od cívky, tak zkusím napřed cívku, pak startér, díky za radu, nenapadlo mě, že by to mohlo být startérem...

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2010 08:58

O startéru jsem neřekl ani slovo.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: pavouk.l (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2010 09:44

JJ přepsal jsem se, tak snad to půjde, jinak jsem ještě dostal tip, že by to mohl být vadný snímač otáček... Tak děj se vůle boží...

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2010 13:03

To by sice moh a pravda, chcíplo by to. Ale nepadly by ukazatele.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2010 19:32

Ahoj, mam kadetta C18NZ, asi pred mesicem mi poprve za jizdy chcipl. od te doby se to jen zhorsuje. Vzdy chcipne jak bylo psano po 2000tis otacky... kdyz chcipne tak at delam co delam, musim minutu pockat a pak normalne nastartuje a jede dal.
dnes mi chcipl po pri zastaveni doma pred barakem, tak jsem minutu pockal a nastartoval, nechal bezet. po chvilce (10 sekund) zacal poskytávat a do minuty vzdy chcipl. kdyz jsem ho nechal minutu odpocinout, zase slo nastartovat ale kdyz jsem ho nechal a neslapal na plyn, tak zase chcipl (stejne asi 5x zasebou, pak me to prestalo bavit). motor byl na provozni teplote.

jeste otazku na pavouka.l, vyresil jsi ten problem nejak? popripade jak? Diky.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil prometheus.cz (30.05.2010 19:32)

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: pavouk.l (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2010 08:36

Ahoj, vyměnil jsem cívku, ale druhý den jsem ujel asi 5 km, pak jsem auto odstavil na 10 minut a když jsem chtěl nastartovat, zase nic. Nechal jsem ho stát asi 3 hodiny, pak jsem opět nastartoval a autem přejel domů... Pak mi volal původní majitel, že v autě je podomácku namontovaný alarm, takže další potíž, protože ho už 2 roky nepoužívám. Našel jsem jeden naseklý kabel, ten jsem vyměnil a zatím to jezdí... Musím počkat jestli mi začne zase chcípat nebo ne a pak půjdu zkusit vyměnit spínací skříňku jak poradil Vendys...

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2010 09:22

Jo tak podomácku alarm? smiling smiley No, pokud někde přerušuje svorku 15 od spínačky, efekt bude úplně stejný.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2010 09:33

mno, tak to zkontroluji taky zapojeni svorky 15, alarm jsem tam taky mel. ale nechapu ze to chcipa cca po stejne dobe kdyz jede na volnobeh, a pak jdehned sartova, ale nastartuje vzdy cca po minute. ale u me to nejspise bude civkou, nebot pred tim nez chcipne zacne vynechavat.

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2010 14:01

EGR ventil jsem ucpal dle navodu, pri demontazi jsem zjistil ze ovladaci trubicka EGR ventilu byla cela zarezla, nevim zdali ji nejaky majitel predemnou ucpaval. nicmene jsem stejne udelal podlozku a ucpal primo vyvod ventilu.

najezdil jsem 200km bez problemu

Myslel jsem ze uz je vse v poradku, ale dnes se oteplilo, jel jsem cca 2km a motor 5x chcipl. Vypozoroval jsem ze chcipne kdyz je motor studeny a venku je teplo, pri otackach pod 2500. Jak jsme psal vyse po chcipnuti musim pockat tak minutu abych nastartoval (startuje, ale nechytne, az po cca minute).

Po prijezdu jsem motor nechal bezet, vzdy jak to ma v oblibe chcipl. Nechal jsem ho zahrat (ve vyssich otackach) na provozni teplotu a uz bylo vse v poradku. na volnobezne otacky sice nekdy skytnul, ale uz nechcipl.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil prometheus.cz (05.06.2010 14:02)

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2010 22:18

Proměř čidlo teploty motoru pro řídící jednotku...

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2010 06:43

Oki, to je možné že je čidlo v háji. je to to u termostatu?
a co bych na něm měl naměřit?
tedy co jsem koukal ta dávají odpor až při 100-120°C, takze při nastartování a studeném motoru by tam neměl být takřka žádný odpor?
Moc díky.

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2010 12:26

Ale ano, ten odpor se podle teploty mění. Čidlo u termostatu je pro přístroje, pro motor na bloku u rozvodů těsně u alternátoru, nebo na sání u jednobodů.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **     **   ******    **    ** 
 **     **  ***   ***  **     **  **    **    **  **  
 **     **  **** ****  **     **  **           ****   
 **     **  ** *** **  *********  **   ****     **    
 **     **  **     **  **     **  **    **      **    
 **     **  **     **  **     **  **    **      **    
 ********   **     **  **     **   ******       **    
Powered by Phorum.