www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Tempomat (dodělání?)
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2010 20:17

Kluci, za posledních 14 dní jsem s Kadettem najel něco přes 1000 km. Za tu dobu za volantem jsem přemýšlel co by se mi v autě hodilo. Docela by se mi líbilo, když by měl Kadett tempomat (pokud jedu s autem s tempomatem, často ho využívám při průjezdech vesnic a podobně). Nevím o tom, že by se do Kadettů takhle výbava dělala (vím pouze o Le Mans, že tam by snad měl být). Takže otázka zní: Dal by se do Kadetta dodělat tempomat z jiného Opela? Jako dárce potřebných věcí mě napadla Omega A s motorem C20NE. Já mám v autě C20NE řízené Motroni*em 4.1.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Tempomat (dodělání?)
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2010 20:29

Ja myslim, ze by to nemel byt problem. Ale budes potrebovat spinac na spojku a dvojity spinac na brzdu a nekde vytahnout info o rychlosti, coz neni problem (otazka je, jestli udaje z cidla budou ty spravne pro jednotku tempomatu).
Sezen tempomat treba z OB, nebo podobne, pripoj lanko, potrebnou elektriku a sezen si jeste samozrejme levou packu pod volant...
Drzim palce smiling smiley

Re: Tempomat (dodělání?)
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2010 20:32

Mimochodem, ted je jeden na aukru z AG...

Re: Tempomat (dodělání?)
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2010 21:00

Teď jsem koukal na aukro. Myslíš, že by šel použít z jiného motoru? Myslel jsem, že to bude nějak specifické pro daný motor. Zítra se budu muset podívat do schémat od Omegy....

Docela mě láká to tam nasochat spinning smiley sticking its tongue out tak uvidíme.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Tempomat (dodělání?)
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2010 06:36

m.arttytongue sticking out smileyoužij své peníze a zručnost na něco hodnotného v tvém autě a né na tempomat.Podle nejenom mého názoru je temp.v Česku na nic / stav silnic, různé omezení,hustota provozu a atd. /.Jezdím měsíčně 2000 km Praha-Benešov -Tábor -Písek a atd. na tempomat, že existuje si ani nevzpomenu. Ps. To že ho používáš v jiném autě je pouze snaha otestovat to co ty ve svém autě namáš .



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (29.08.2010 06:48)

Re: Tempomat (dodělání?)
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2010 09:01

Musim castecne s Adou souhlasit. Ja osobne pouzivam tempomat v OB jen ve meste a to je v pripade, ze neni husty provoz, na dalnici, opet pokud je prazdno a na okrskach vubec. Tam si chci zaridit sam smiling smiley

V Kadettu mi nikdy ani nenapadlo, ze by mi tam chybel smiling smiley
Nicmene proc ne, kdo to dneska ma smiling smiley

Re: Tempomat (dodělání?)
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2010 09:44

Ano, je to víceméně zbytečnost, ale zase na druhou stranu je pořád lepší udělat tempomat než podsvícení podvozku the finger smiley A když to vezmene do důsledku, co ve výbavě auta není zbytečnost?

Jinak já tempomat používám v OmB když jedu dálku a projíždím obcema...jinak ne.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **     **  **        ******** 
    **     **     **   **   **   **        **       
    **     **     **    ** **    **        **       
    **     **     **     ***     **        ******   
    **     **     **    ** **    **        **       
    **     **     **   **   **   **        **       
    **      *******   **     **  ********  ******** 
Powered by Phorum.