www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
osvětlení
Autor: mildous (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2010 09:58

Ahoj ,mám Opel Astra Caravan F 1,6 r.v.98 a mám tento problém.Při sešlápnutí brzdového pedálu se mi rosvítí zadní brzdová světla a současně i zpátečková,ale zpátečka zařazená není.Ukostření zadních světel je O.K.Ve vašem foru radíte co udělat když nesvítí,ale já mám problém opačný.Poradíte co udělat a kam se podívat?Díky.

Re: osvětlení
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2010 12:58

A nemá to auto náhodou tažné zařízení se západní karavanovou zásuvkou?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: osvětlení
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2010 14:51

Zkus zařadit zpátečku při zapnutém klíčku, zda se také rozsvítí brzdová světla bez brzdění. Potom by mohly být někde spojeny vodiče (vadná isolace).

Re: osvětlení
Autor: Marek IVA. (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 08:04

Ahoj opláci chtěl jsem se zeptat mám opla astru G a koupil jsem si do světlometů silnější žárovky tak můj dotaz zni jestli se ty světlomety nemůžou nějak tím teplem pokroutit nebo nějak zdeformovat měl jsem tam 55W a tedka sem si koupil 1OOW tak jestli může někdo mi řict tak budu rád dik chlapi za odpověď..??

Re: osvětlení
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 09:44

Jestli jsou plastový, tak časem zežloutnou.... Jestli jsou skleněný, tak můžou tím teplem od žárovky prasknout.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: osvětlení
Autor: Marek IVA. (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 10:25

Takže bych je měl vyměnit za nějaké slabší mysliš...? No mám tam plastové světloměty a kámoš mi řikal že se to může pokroutit....Tak jsem to potřeboval zjistit co a jak s tim ....?

Re: osvětlení
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 12:24

ničíš si světlomety, patice, přehříváš kabeláž a pokud nemáš na přepínání světel relé tak i přepínač. zvlášť v nových autech je všechno vyráběno na výkonové hranici aby se co nejvíc ušetřilo. navíc noname nehomologované 100W žárovky svítí hůř než 55W se zvýšenou svítivostí (osobně vyzkoušeno). takže pokud se ti zdá, že auto svítí málo, kup si schválené žárovky se svítivostí +50 (nebo třeba i +90%). pokud máš plastová "skla" tak ty 100W z kelly nemají UV filtr a tím poškozují světelnou propustnost hot smiley. asi nejlépe tyhle žárovky fungujou s plechovou parabolou a skleněným "sklem", tam je nejlepší odvod tepla a tudíž nejmenší riziko poškození paraboly vyšším výkonem.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **     **  ********  ********   **     ** 
       **  **     **     **     **     **   **   **  
       **  **     **     **     **     **    ** **   
       **  **     **     **     ********      ***    
 **    **  **     **     **     **     **    ** **   
 **    **  **     **     **     **     **   **   **  
  ******    *******      **     ********   **     ** 
Powered by Phorum.