www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Elektronické řízení zapalování
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2010 12:49

Dobrý den, mám O.Ascona, 1.6i, C16NZ. Auto mi začlo velice cukat, z výfuku jde veliký kouř modro-šedivý a na 3/4 nadrže jsem ujel(uskákal) 150km. Diagnostika mi ukázala chybu 15-snímač teploty chladící kapaliny a chybu 42-nefunguje el. řízení zapalování. Z fora jsem vyčetl, že by to mohl být el. modul, který je pod rozdělovačem. Vyměnil jsem ho, i čidlo, svíčky, kabely. Odpojil jsem baterku pro odstranění závad a nastartoval. Výsledek byl stejný. Opět jsem vše prošel, zkusil vyblikat závadu, žádnou to nehlásí a teď nenastartuju! Myslel jsem na cívku, ale jiskru to na vše svíčky dává. Nic už mě nenapadá, proto budu rád za jakýkoli nápad. Díky

Opel Ascona C16NZ

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2010 17:48

Jiskru dává, ale benzín nedává a ani čerpadlo se při startování netočí, že? Ono je totiž v popisu té chyby 42 napsáno, že je vadné, tedy buď přerušené, nebo zkratované vedení mezi rozdělovačem a jednotkou motoru. Tak bych to zkontroloval jako první.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2010 17:54

Mozna se blbe zeptam, ale vymenil si ten spravny snimac teploty?

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2010 22:23

Když zapojím klíček a chci startovat, je slyšet že je seplé relátko, ale jestli dává benzín, to nevím, na to jsem nekoukal a je mi divné, že z ničeho nic to nenatočím, když to před minutou ještě chytlo, sice blbě pálilo, ale chytlo to na pootočení. Mohu poprosit, jak mám zkontrolovat to vedení mezi rozdělovačem a jednotkou motoru, co si pod tím mám vysvětlit?
Cidlo teploty chladici kapaliny je zezadu na sacim potruby pod vstrikovaci hlavou, jestli to dobře popisuju, tak doufám, že je to ono.
Díky

Opel Ascona C16NZ

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 10:40

Tak jsem to dnes opět zkoušel. Jiskru i benzín to dává. Ale nechytne. Zkusil jsem opět vyblikat závadu, včera nic, dnes to hlásí chybu 54-relé přívodu sekundárního vzduchu-vysoké napětí. To relé je tedy v háji? Je to ono?

Opel Ascona C16NZ

Přílohy: DSC01138.JPG (374.6KB)  
Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 11:27

Na obrazku je cidlo podtlaku v sani.

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 11:33

A kde teda najdu to relé přívodu sekundárního vzduchu? Jak to vypadá, nemám ani představu jak to vypadá a kde to je.

Opel Ascona C16NZ

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 14:58

C16NZ sekundární vzduch nemá. 54 je Idle Carbon Monoxide (CO) potentiometer, což by měl být potenciometr pro regulaci bohatosti, což C16NZ také nemá. Vzhledem k tomu, co to dělá, bych se podíval po kostrách motoru a do jednotky, jestli do ní třeba nenatekla voda. Nebo zkusit vyměnit jednotku na zkoušku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 22:10

Díky za nápady, kostry jsem kontroloval, očistil. ŘJ jsem zkusi také na zkoušku vyměnit, vše při starém, točí, jiskru dává, benzín ok, ale nenaskočí.
Díky Vendy

Opel Ascona C16NZ

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 22:40

Měl si sundané víko rozdělovače? Mně stalo něco podobného v pátek - točil, točil a prostě nechytnul. Nakonec jsem jen vyčistil víko rozdělovače s palcem a startuje výborně. A taky se to stalo z ničeho nic, prostě jsem jednou nenastaroval grinning smiley

Úplně si neumím vysvětlit, co ten bordel v rozdělovači způsobuje, ale opravdu to tak bylo ;-)

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 23:40

Jojo, jasně že měl, taky jsem ho čistil.

Opel Ascona C16NZ

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2011 16:39

Tak konečně minulý týden jsem dovezl auto ze servisu. Byla tam od 1.12.2010, nejdříve vyměnil svíčky, potom celý rozdělovač, k tomu nový palec, víko, potom celé vstřikování, no a nakonec celou ŘJ. Cena 6000,-, po cca 30 km začla svítit opět kontrolka motoru, lambda sonda, kterou to auto nemá, potom tam další den blikala jak na nějaké digihře a hlásila chybu 51. Tak jsem za ním byl a ujišťoval mě, že nakonec budu muset sehnat ŘJ přímo na Asconu, údajně tam dával ŘJ z nějaké Vectry a ještě to přeprogramovával aby tu lambda sondu nahlásilo, údajně to stahnul na minimum. Jemu to nic nedělalo. Navrhnul jsem mu, aby jsme tedy prohodili ten čip ze staré(původní) jednotky do té od Vectry a tvrdí, že se svíčky ulejou benzínem jako ze začátku. Tak po takové době auto sice jezdí, ale není to na 100 %. Kdyby vás cokoli napadlo, pište, budu rád. Nebo půjčit ŘJ na zkoušku. Jsem z prachaticka. Díky

Opel Ascona C16NZ

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2011 17:04

Nejdřív by bylo dobré si ujasnit, co máš vlastně za motor. C16NZ totiž lambda sondu má.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2011 17:30

Jeník:
Mimojiný bych asi změnil servis...smileys with beer

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2011 17:54

Jo, ten motor tam byl, teď by tam měl být E16NZ.

Opel Ascona C16NZ

Re: Elektronické řízení zapalování
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2011 10:07

chtěl bych vidět kde a kdo sehnal novou jednotku na E16NZ.. myslim že pokud tam někdo něco dal tak určitě C16NZ ptom by svítila LS právem.. nehledě to hraní s ecu čipem atd.... mi nepřijde dvakrát normální :-) zvlášt to prográmování :-) hih

dej vědět odkud jsi...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    *******    ******    **    **  ********  
 **    **  **     **  **    **   ***   **  **     ** 
 **        **         **         ****  **  **     ** 
 **        ********   **   ****  ** ** **  ********  
 **        **     **  **    **   **  ****  **        
 **    **  **     **  **    **   **   ***  **        
  ******    *******    ******    **    **  **        
Powered by Phorum.