www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Kadett 1.4i nejede
Autor: ondraaa (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2010 09:23

Zdravím,mám problém se svým Oplem.Z ničeho nic začal nepravidelně cukat.Myslel jsem,že je to benzínem,ale potom jsem tankoval jinde a stejné..Tak jsem se pustil do zapalování-koupil jsem nové kabely ke svíčkám i k trafu-cívce a víčko rozdělovače,svíčky jsou zánovní.Ted to dělá toto-neháže jiskru,pouze při prvním otočení klíče-první poloha bez startéru, a pouze na vývodu z cívky-trafa..Ještě jsem si všiml,že zmizelo bzučení po uvolnění klíčku z polohy startování do polohy 1(pouze kontrolky),zřejmě benz.čerpadlo???Mám to pár dní venku,mohla někde zamrznout voda-v benzínu??děkuji

Re: Kadett 1.4i nejede
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2010 09:50

Měl bych jinou teorii. Nehází jiskru, protože neví, že se točí motor. Nedává benzín, protože neví, že se točí motor. Z rozdělovače jdou tři kabely. Jeden kostra, druhý napájení halla a třetí pulsy z halla podle otáček. Doporučuji měřit LED zkoušečkou, ne něčím, s větším odběrem.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Kadett 1.4i nejede
Autor: ondraaa (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2010 13:37

Zdar, už jsem na to přišel ,měl jsi pravdu.Ten konektor byl dost zarostlý.Ale běh motoru není stejně v pořádku,občas to stejně škube..Mín,než předtím,ale je to znát.A volnoběh taky není optimální.Jinak chytá v pořádku.Do benzínu leju Velfobin.Ostatní konektory jsou čisté.Mám podezření. že to může dělat lambda.Rád bych si vyvolalpamět chyb pomocí modrého konektoru,ale nemám digi přístrojovku-půjde to?

Re: Kadett 1.4i nejede
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2010 15:19

Proč by to nešlo? Na všech kadettích přístrojovkách je oranžová kontrolka elektroniky.... tuším, že je úplně v pravo dole (přístrojovka s otáčkoměrem).

Pokud není volnoběh OK, tak bych preventivně vyčistil krokový motorek, navád na tu tady je ;-)

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil m.artty (21.12.2010 15:20)

Re: Kadett 1.4i nejede
Autor: ondraaa (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2010 05:25

Ahoj, tak jsem se včera zase chvilku Kadetovi věnoval.Vyčistil jsem krokový motor,byl trochu od karbonu,ale nic zásadního-hlavně kuželka..Přidal jsem trochu oleje pro jistotu.I po vyčištění se vysouvá bez problémů, konektor byl čistý.Dal jsem ho zpátky a...Ted mám vůbec nejhorší volnoběh za celo dobu-,,pšouká,, to do výfuku-nevím,jestli podtlak nebo přetlak-a za chvíli většinou chcípne.Se studeným sytičovým motorem i s teplým.Začínám být lehce zoufalý..Může to bý těmi svíčkami?Mám Brisky,pár tisíc km,barva spíš do běla než do cihlova,odtrh snížen na 0,6mm.A nebo lambdou-asi bude po smrti, ale bojím se jí nechat odpojenou-katalyzátor..Dnes se konečně pokusím zjistit chybový kod.Máte nějaké nápady?

Re: Kadett 1.4i nejede
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2010 11:12

ondra:
A nemáš děravou tu přívodní hadici od airboxu k domečku na vstřicích??? Potažmo - nesaje ti to někde falešnej luft?

Re: Kadett 1.4i nejede
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2010 11:28

Na tom krokovém motorku je O-kroužek. Nepodařilo se ti ho nějak skřípnout nebo nevypadl ti?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Kadett 1.4i nejede
Autor: ondraaa (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2010 12:37

Hadice jsem prohlížel i rukama a žádný prodření jsem nenašel.Zkusím ještě všechny zkouknout, ale nevěřím tomu..O o-kroužku vím, dával jsem pozor,určitě nevypadl a motůrek šel zasunout lehce.

Re: Kadett 1.4i nejede
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2010 13:35

Ještě se podívej na hadičku, do vede ze zadu vstřikování do podtlakového čidla (to čidlo se zeleným konektorem, co visí na příčce).

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Kadett 1.4i nejede
Autor: ondraaa (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2010 05:32

Tak jsem včera vyvolával duchy-teda vlastně chyby z paměti:-) a nic.Asi 7* to vyblikalo číslo 12, tak jsem vše vrátil na své místo.Zdá se, že se kruh pomalu uzavírá.Dneska auto KONEČNĚ dostanu do teplý garáže, kde hodlám vypustit celou nádrž, pořádně vypláchnout technickým lihem a dát nový V-Power.Asi vyměním i filtr paliva, i když tam není dlouho..Jaká je cesta benzínu u motoru?Je tam ještě náký filtr nebo něco jinýho?Rád bych vyčistil celou větev od nádrže ke vstřiku.Mám koupit čistič vstřik.jednotek(do benzínu)?dík

Re: Kadett 1.4i nejede
Autor: ondraaa (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2011 11:29

Furt to nejni ono.Nádrž byla překvapivě čistá,po těch letech..Ale:všimnul jsem si, že mi kostří-jiskří na prst i bez kostry na auto- hlavní kabel od cívky do rozdělovače a to dost-ale taky nepravidelně,jak kdy.A to je novej!Výrobce Tesla s kabely Made in USA...Zkoušel jsem tam nasadit obyčejnej nestíněnej a to běželo ještě hůř..Asi to stejně vezmu do servisu..

Re: Kadett 1.4i nejede
Autor: ondraaa (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2011 05:53

Zdravím, nikdo mi už neporadil, tak si odpovím sám, abych to uzavřel. Třeba to někomu pomůže..Po 3 týdnech snad závada vyřešena.Byl jsem v servise a na jejich radu koupil nový modul zapalování-trafo.A hle, už to necuká.Akorát ten volnoběh-je už dobrej, ale není skvělej-to snad vyřeší ten probijející kabel do rozdělovače-dneska je snad vyreklamuju.Všem rádcům díky a mnoho km s Kadettem!



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  ********   *******   ******** 
    **     ***   **  **    **  **     **     **    
    **     ****  **      **    **     **     **    
    **     ** ** **     **      ********     **    
    **     **  ****    **             **     **    
    **     **   ***    **      **     **     **    
    **     **    **    **       *******      **    
Powered by Phorum.