www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
kontrolka brzd
Autor: yetii (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2011 21:36

zdravim, před nastartováním mi svítí kontrolka brzd, po nastartování zhasne. Má to tak bejt, nebo je někde chyba? Normálně to brzdí, brzdovka je na rysku max, spínač na ruční brzdě taky O.K. Díky

Re: kontrolka brzd
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2011 22:37

Předpokládám, že je to Astra F, nebo Vectra A. Zezadu na budíkách je dioda a tu máš proraženou.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: kontrolka brzd
Autor: yetii (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2011 14:48

omlouvám se je to astra F. Díky za odpověď, tu diodu pořídim normálně v elekrobchodu?

Re: kontrolka brzd
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2011 17:56

V obchodu s elektronickýma součástkama. Nějakou obyč usměrňovací.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: kontrolka brzd
Autor: Satandha (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2011 16:06

Zdravím, platí ta dioda i pro případ, že konrolka svítí pořád i když motor běží? Astra F combík 92rv.
Rožla se teď když mám problém s dobíjením, přebíjení a podobně dává to od 12 do 15V podle otáček, to vyřeším novým altíkem. A zdálo se mi, že něco luplo.
Světla svítí a plovák seklý není a zkoušel jsem tu přípojku k plováku propojit na tvrdo a stále svítí.
Našel jsem stejný dotaz, ale bez odpovědi, tak snad mi někdo odpoví.

Re: kontrolka brzd
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2011 16:46

Pokud funguje kontrolka dobíjení a svítí jak ona, tak i kontrolka brzd, pak je to diodou. A tím, že se místo plováku na brzdovou kapalinu dá klema, se kontrolka právě rozsvítí.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: kontrolka brzd
Autor: Satandha (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2011 13:55

Dík za radu. Jo kontrolka dobíjení taky svítí ta svítila už den před tím, rozvěcovala a zeslabovala podle otáček motoru sem tam blikla to altík dával těch 12-15V a teď už svítí furt a nedává nic. A na druhý den se rožla aj ta kontrolka brzd. Na to dobíjení už mám objednaný nový altík, to byl asi třetí šmejd někde z vraku, tak už raději koupím nový a bude klid.
Náhodou jaká ta dioda tam má být? nějaké označení, poptal bych se v práci elektroniků. nechce se mi to rozdělávat na 2x

Re: kontrolka brzd
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2011 15:57

Kdybych zrovna našel nějakou 1N4007, bral bych to asi jako krásnou náhradu. A nechceš jim to tam vzít celé, ať ji vymění?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: kontrolka brzd
Autor: Satandha (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2011 17:37

Dik za radu, zkusim se jich poptat, pokud budu muset tak to vymontuju, ale problem je, ze tim autem potrebuju jezdit. Ale jestli budu muset tak jednou pojedu do roboty bez budiku smiling smiley Kdyby se to stalo driv tak jeydim do prace na skutru, ale takhle.... Ale jeste jednou dik



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   **     **   ******   **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **  ***   ** 
 **     **  **     **  **     **  **        ****  ** 
 **     **  ********   **     **  **        ** ** ** 
 **     **  **     **  **     **  **        **  **** 
 **     **  **     **  **     **  **    **  **   *** 
 ********   ********    *******    ******   **    ** 
Powered by Phorum.