www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jak má správně dobíjet alternátor na astře caravanu 1,7 td?
Autor: jardasycak (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2011 19:57

Zdravím všechny astráky, měl bych dnes ještě jeden dotaz ohledně správného dobíjení alternátoru. Mám astru caravan 1,7 td, intercoller. Zjistil jsem, že aletrnátor začne dobíjet až někdy po pěti kilometrech jízdy. Zkoušel jsem změřit akumulátor za chodu motoru a ukazoval jen 12,6V a podle rad by měl ukazovat 13,5 V. Neměřil jsem tedy napětí na akumulátoru po těch pěti kilometrech,ale podle toho, že se zvýší svítivost podsvícení na přístrojovce, rádiu a zvedne se výkon ventilátoru tak soudím, že dobíjení potom jde dobře. Navíc kyž jedu delší trasu tak je vše v pořádku a akumulátor vydrží bez problémů. Pokud jen popojíždím po městě tak je za tři dny akumulátor vybitej. Děkuji za rady co stím?
PS: Hlavně mi nepiště, že je v háji altík. Ten jsem měl venku snad víckrát, než jsem měnil pneu.... a není o co stát :-(.
Dík Jarda

Re: Jak má správně dobíjet alternátor na astře caravanu 1,7 td?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 00:33

jarda:
To co píšeš bych šacoval na regulátor dobíjení nebo na nějakej vakl na přívodních vodičích k alternátoru. Asi tě moc nepotěším, ale altík asi zase ven:-(...
U tohodle motoru je altík ďáblovou součástkou, která se neustále sype na sto způsobů:-(....

Re: Jak má správně dobíjet alternátor na astře caravanu 1,7 td?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 07:04

Napětí se měří za zvýšených otáček, t.j. při nějakých 2-2500 by jsi měl mít na svorkách baterie při vypnutých spotřebičích kolem 14V, pod 13,6V je špatně (nad 14,5 taky)... Takže jak již zde bylo psáno, zkontrolovat všechny svorky, ukostření motoru, baterie, alternátoru. Změřit proudový odběr při vypnutém motoru (do 0,25A), změřit v servisu stav baterie. No a pokud bude vše v pořádku tak dát alternátor někomu, kdo se profesionálně zabývá opravami alternátorů a má měřící stolici.

Re: Jak má správně dobíjet alternátor na astře caravanu 1,7 td?
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 08:13

altík na astře 1.7TD je brnkačka já vyndaval i po tmě :-) a to snad 5x...

jinak na repas doporučuji pana ing. Janotu z otrokovic (a to jsem z Prahy a stalo to zato tam poslat!!!!!) sice sem tam neposlal astrackéj (a lituju) ale z Benze a že nebyl pomalu kdo by ho uměl z repasovat a tady se povedlo a za hoooooodně slušný peníze

Re: Jak má správně dobíjet alternátor na astře caravanu 1,7 td?
Autor: jarda sycak (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 19:25

všem děkuji za rady, jak jsem psal, nastartuju a na baterii je 12,5 V. po ujetí cca 5Km altík začn dobíjet a dává zase moc 14,5 V na volnoběh..... Takže jak psaljardaGsi altík zase ven :-(. vypadá to na regulátor...... Děkuji vám všem za rady....Jardasycak

Re: Jak má správně dobíjet alternátor na astře caravanu 1,7 td?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2011 04:28

A kup si tam pak tu plastovou vanu pod motor. pak by to mělo být OK páč ten altík je fakt blbě umístněnej a veškerej bordel jde na něj a pak odchází...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  **     **  **    **  **     ** 
 **     **  ***   **  **     **  ***   **   **   **  
 **     **  ****  **  **     **  ****  **    ** **   
 ********   ** ** **  **     **  ** ** **     ***    
 **         **  ****  **     **  **  ****    ** **   
 **         **   ***  **     **  **   ***   **   **  
 **         **    **   *******   **    **  **     ** 
Powered by Phorum.