www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Problém se startováním
Autor: jery (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2011 18:44

Zdravím
Mám astru G 1.6 16V kombi 98 (X16XEL).
Jsem učící se laik a řeším problém se startováním. Občas astra nezapaluje (startér s motorem točí), ve většině případech po zahřátí(neháže jiskru)
Vyměnil jsem baterku, svíčky,zkusil jsem nové zapalovací cívky, taky nic(zkontroloval jsem i konektor , ok).
Problikal jsem podle zdejšího návodu závady výsledekyawning smileyd 0351 do 0354. Nikde jsem nenašel co znamená 0353 a 0354.
Na kábly hledím jak puk eye rolling smiley nevim kudy vedou, není někde popis nebo návod?
Prosil bych o radu
Díky jery

Re: Problém se startováním
Autor: Vashk (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2011 19:17

Ahoj, spíš bych se prvně ujistil, jestli ti jde k motoru dost benzínu, nedávno jsem něco podobného řešil, moje X14XE totiž z nějakého důvodu - možná to je origo, ale ostatní auta to tak nemají co znám - z nějakého důvodu čerpá benzín až po otočením klíčku do polohy start a tím má spoždění od ostatních aut, které to mají, hned jak klíček zapneš. Můj problém byl přímo s relátkem k čerpadlu, najdeš ho u ŘJ v pravém předním sloupku u nohou spolujezdce. Myslím, že tam patří nějaké relé s elektronikou, mám tam obyčejné spínací. Astra mi točí déle, ale chytne vždy. A upozorňuji na vysokou poruchovost cívek u našich motorů, zapůjčená nemusí být v pořádku, a taky dost často se kazí, když někdo odpojí kabely a zastartuje winking smiley

Re: Problém se startováním
Autor: maty (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2015 23:40

zdravim astra g 1,6 16v 98.r. otocim klickem do prvni polohy dobre druha jde na prazdno bez startovani a kontrolky sviti uz pred vlozenim klicku mama odpojenou baterku co ted?

Re: Problém se startováním
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2015 11:09

Co má máma?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Problém se startováním
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2015 20:33

Mama ma maso, ooo my se mame smiling smiley

Re: Problém se startováním
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2015 20:51

copak máma a maso, ale když svítí kontrolky s odpojenou baterkou před vložením klíčku, to je záhada.. :-)

Re: Problém se startováním
Autor: Standa Hájek (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2016 10:19

Dobrý den ve spolek.

Mám Astru 1.7 DTI a nestartuje. Když vyndám startér, vše funguje ( spínací cívka i startér, když ho dám do auta, jen cvakne relé a netočí. KOntakty jsem očistil.

Dík za info.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **   ******    **     **        ** 
  **  **   **     **  **    **   **     **        ** 
   ****    **     **  **         **     **        ** 
    **     *********  **   ****  *********        ** 
    **     **     **  **    **   **     **  **    ** 
    **     **     **  **    **   **     **  **    ** 
    **     **     **   ******    **     **   ******  
Powered by Phorum.