www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Petr Lidarik (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2011 18:36

Zdravim vsechny oplaky winking smiley
Nedavno jsem si koupil prvni benzinak...do te doby koncernovy TDi...jedna se o Opel Astra 1.8SXi rok 2001
Mam problem se stale svitici kontrolkou rizeni emisi, obcas se mi zda, ze motor ztraci vykon a pri prudkym seslapnuti plynu se obcas zakucka, kolem 2500-3000otacek ale pak zase jede jako drak.
Jsem co se tyce Opelu a benzinaku novacek, poradi mi prosim nekdo co muze byt pricinou problemu, popripade jak jej resit??
Predem diky

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2011 18:47

Dám jako radu tento [www.opelastra.cz] odkaz. A pro příště doporučím držet se pravidel fóra. Už je to tu ten odkaz vážně mockrát.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Petr Lidarik (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2011 18:57

Tak diky zitra se pokusim vyvolat tu chybu.
Jen mne zarazi, ze se vsude vetsinou pise, ze kdyz odpojim baterii chyby se vymazou, ale v mem pripade ta kontrolka sviti permanentne.
Kazdopadne diky za radu a odkaz winking smiley

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2011 21:24

Chyby se ztrátou napájení mažou jen u starších systémů.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Motor jede nepravidelne a chcipe
Autor: Petr Lidarik (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2011 14:00

Zdravim, muj problem jsem nenasel, tak zakladam novy tema
Nedavno jsem tu psal o stale svitici kontrolce rizeni emisi, ta uz nesviti a to jsem nic neudelal, ale je tu jinej problem.
Auto mam 2mesice a jezdilo vcelku normalne...dnes jsem si zajel do obchodu, pohoda a na zpatecni ceste kousek pred barakem zaclo skytat, tak tak jsem se doplazil k baraku a chciplo. Jde bez problemu nastartovat, ale otacky kolisaji mezi 800 a 400za min. a po chvili vetsinou chcipne...zda se mi, ze nesaje vzduch prubezne, ale nasaje, otacky vyskoci a zase se zacne dusit a tak porad dokola. Omyl jsem vzduchovej filtr (je to K&N) zkousel jsem odpojit i vahu vzduchu, ale motor bezi nebo spis nebezi porad stejne. Zadna chyba se na palubovce nezobrazuje. Jedna se o astru 1.8SXi.
Nejakej napad prosim???

Re: Motor jede nepravidelne a chcipe
Autor: Petr Lidarik (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2011 14:59

Snazim se vybavit co se behem te kratke cesty stalo a napada mne jen jedna vec.
Na zpatecni ceste jsem tomu jednou trosku vic prislapl a to bylo kousek pred cilem, tak mne napada, jestli to nenasalo nejakej bordel z nadrze a ja ten kousek nedojel na zbytek benzinu v systemu. Ted totiz porad jde nastartovat, ale bezi nepravidelne, jako by se motor dusil, nebo nemel dostatecnej privod paliva. Poradite mi kde by to mohlo byt blokly??? Jsem co se tyce benzinaku uplnej novacek. Diky

Re: Motor jede nepravidelne a chcipe
Autor: Petr Lidarik (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2011 16:13

Nebo ze by snimac otacek???

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2011 16:57

Mily Petre, jak jiz tady bylo snad tisickrat receno, nikdo nejsme vedma a ani vesteckou kouli nevlastnime. Pokud na aute nebude provedena alespon zakladni diagnostika (viz odkaz od Vendyse), nebo lepe, pripojeni na PC, nikdo Vam nic presneho nerekne.
A pro uplnost, co je to za motor 1.8SXi?

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Petr Lidarik (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2011 19:07

Tak ja doufal ze uz nekdo podobnej problem mel...
Asi s tim budu muset na tu diagnostiku
Netusim co to presne za motor je a jestli je vubec mozny jej koupit v cechach, jsem totiz v Anglii a tady je to Vauxhall Astra 1.8SXi ktera ma K&N vstrikovaci system a vykon 125koni, kdyby jste chtel, muzu vam poslat fotku winking smiley

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2011 06:11

Tak to sice trochu ztezuje situaci, nicmene i "na ulici" by ta chyba mela jit zjistit.

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Petr Lidarik (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2011 16:54

Zkousel jsem propojit ty kontakty, ale nic mi to nesignalizovalo, ani tu zminovanou dvanactku.
Co jsem vcera zjistil a omylem zalozil novy tema je, ze kdyz to nastartuju, tak tak se motor drzi pri zivote a kdyz prislapnu plyn, chcipne. Kdyz ale odpojim vahu vzduchu, porad se tak tak drzi pri zivote, ale reaguje na seslapnuti plynu a ve vysokych otackach se s tim da dokonce jezdit

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Petr Lidarik (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2011 16:57

Je tezky to popisovat, mozna kdyby jste mel skype, mohl byste si to poslechnout a videt, jak se chova...

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2011 17:28

A svítí ta kontrolka ještě vůbec alespoň po zapnutí zapalování?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Petr Lidarik (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2011 17:34

Jj, kontrolka je funkcni, kdyz otocim klickem, sviti s ostatnima, ale jak nastartuju, vsechno zmizne, jako ze je vse v poradku, ale ve skutecnosti neni

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Petr Lidarik (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2011 20:05

Tak to auto si ze mne asi dela prdel...kontrolka zase sviti, auto je schopny jizdy, kdyz mam odpojenej kabl od vahy vzduchu, nicmene nejede plynule, jde vytocit jako normalne, ale vykon vypada tak o tretinu mensi a zda se mi, ze se o sto sest snazi sat vzduch a moc mu to nejde...pritom filtr je jak novej, dnes jsem vymenil svicky a palivovej filtr, ale zadna zmena.
Jestli na neco neprijdu, v patek s nim budu muset do servisu

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2011 20:32

A co zkusit tu moji první radu?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Petr Lidarik (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2011 20:45

JJ, to ja zkousel,ale mam ten 16-ti pinovej konektor pod ruckou a kdyz jsem zkousel propojit ty kontakty kancelarskou sponkou, zadna odezva se nekonala, vubec zadna reakce sad smiley

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2011 20:56

To je nějaký zvláštní. Jen pro jistotu. Byly to ty dva správné? Na tom obrázku je možná obráceně, než ve skutečnosti. Tedy ve skutečnosti je tím širším doprava. Ale jistý si tím nejsem. Totiž pokud kontrolka svítí, jednotka ví, že je něco špatně. A tohle je krásný návod, jak to vykecá. Tedy vypnout zapalování, propojit 5 a 6, zapnout zapalování a počítat.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (21.09.2011 20:58)

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Petr Lidarik (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2011 21:25

Byl jsem to jeste zkusit...na te sirsi strane je k dispozici 2 5 6a7pin, na te slabsi strane tusim jen dva, kazdopadne jsem zkusil vetsinu koombinaci a pak zapnout zapalovani a zadna odezva...budu muset obetovat balik, tady v UK si jen za napichnuti na pocitac uctuji v prepoctu 1500kc a snad mi reknou co a jak...dam vedet winking smiley

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 09:45

Nebo se na ty místní židáky vykašli a napíchni si to sám:

[www.ebay.com]

Stojí to míň jak jedno napíchnutí a máš i na příště...

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    *******   **    **        **  ********  
 **     **  **     **  **   **         **  **     ** 
 **     **         **  **  **          **  **     ** 
 ********    *******   *****           **  **     ** 
 **                **  **  **    **    **  **     ** 
 **         **     **  **   **   **    **  **     ** 
 **          *******   **    **   ******   ********  
Powered by Phorum.