www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
vymazání závady z ECU
Autor: butyna (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2012 18:26

Zdravím Vás všechny a žádám o radu. Mám Opel astra F Combi, 2,0l, 16V motor x20xev benzín a měl jsem závadu na motoru. Tu jsem zjistil vyblikáním a bylo vadné čidlo vačkové hřídele. Toto jsem vyměnilza nové a zdá se to být vše OK. Kontrolka bloku motoru zhasla a už mi neobtěžuje život. Ale když to dám znovu vyblikat tak mi to tu chybu hjlásí znovu a znovu. Před tím, něž jsem to čidlo vyměnil, tak to jelo v nouzovém reřžimu, spotřeba katastrofa, líné, cukaloto atd. Nyní se zdá vše OK. Auto obživlo. Můžete mi poradit jak mám odstranit tu závadu z paměti, aniž bych musel na diagnostiku na smazání. Jde to udělat doma a sám?? Poraďte předem děkuji.

Re: vymazání závady z ECU
Autor: butyna (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2012 20:59

Ještě chci dodat, že jsem zkoušel odpojit baterku na cca 5 min,ale po vyblikání tam byla závada stále. Kontrolka však již nesvítí.

Re: vymazání závady z ECU
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2012 21:01

Mazání pouze přes diagnostiku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******    ********   ********  **      ** 
 **     **  **    **   **     **  **        **  **  ** 
 **     **  **         **     **  **        **  **  ** 
 **     **  **   ****  **     **  ******    **  **  ** 
 **     **  **    **   **     **  **        **  **  ** 
 **     **  **    **   **     **  **        **  **  ** 
  *******    ******    ********   **         ***  ***  
Powered by Phorum.