www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Problem s alternatorem,kontrolkou dobijeni
Autor: nnnevim (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2012 18:02

Zdravím,

chci požádat o radu. Z ničeho nic za jízdy se mi rozsvítila kontrolka dobijeni baterie na pristrojove desce. auto sem pak chvili nechal na parkovisti, pak jsem s nim jel a kdyz sem proslapl plyn tak najednou to nesvitilo. rikam jo dobry tak sem zaparkoval. pak po par hodinach chci ject znova a uz sem nemohl nastartovat. tak sem vymenil baterii a najednou se mi stalo ze kontrolka dobijeni akumulatoru nesviti vubec ani pri zapalovani - resp. nez nastartuju motor. tak vubec nesviti. a stalo se mi i ze mi odesel motorek u zamku na dalkac, u spoluridice. stalo se to presne s tou vymenou baterii. tak sem z toho docela vytocenej. auto uz jezdi po te vymene (projel sem se 2x pro meste-jednou zaparkoval a za 2 hodky znova). ale znervoznuje me ta kontrolka dobijeni ze vubec nesviti kdyz pootocim klickem. nevi nekdo co s tim?

Re: Problem s alternatorem,kontrolkou dobijeni
Autor: nnnevim (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2012 18:58

Jedna se o Opel Astra F .1995 motor. X16SZ

Re: Problem s alternatorem,kontrolkou dobijeni
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2012 20:58

Slaby kabel od alernatoru odpojit a chytit nekam na kostru. Po zapnuti zapalovani by mela kontrolka svitit. Pokud ne, je v haji zarovka. Chybu ve vedeni k zarovce moc nepredpokladam. A zbytek je beztak na multimetr. Pokud svitit bude, je nejspis v haji regulator. Ale prozatim by me spis zajimala ta kontrolka, jestli bude svitit. Ze nejde central, muze byt klidne i pruchodkou do dveri.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Problem s alternatorem,kontrolkou dobijeni
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2012 02:50

Já vůbec nechápu takové tazatele.
Má problém,potřebuje poradit,ale napsat normální jméno,nebo rozumnou přezdívku to ne. :-((((((
Čeho se bojí,že napíše jako autor takové jméno???

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Problem s alternatorem,kontrolkou dobijeni
Autor: lucinka (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2012 07:53

Zdravím
porouchalo se mi auto opel astra caravan X16XEL 74kW r.98 svítí mi kontrolka akumulátoru Pán v opravně mi řekl že alternátor nevydává žádnou činnost Opravdu to je tím?
Děkuju za odpověď

Re: Problem s alternatorem,kontrolkou dobijeni
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2012 08:36

Máš doma chlapa k něčemu ? Nebo vezmi multimert ( nebo si jej někde pujč od souseda apd.), nastav na měření voltů , dej kabyly na baterku , ukáže se ti něco kolem 12V. Pak nastartuj a nech běžet motor , znovu změř. Pokud tam bude stejná nebo menší hodnota je vhaji "něco" v alternátoru.

Re: Problem s alternatorem,kontrolkou dobijeni
Autor: Mirek Hanzlů (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2012 07:05

Mam uplne ten samej problem co ma pan nnevim... Nasel jsem si ten alternator kde je, a hodne jsme s chlapama delali ukostreni na kastli auta. Celkove mi motor prestal startovat po vymene alternatoru. Pak zacal jen hudlat a nedobijet tad... Nikde jsem nic nenasel az tedka koukam ze bude mozna chyba v ukostreni samotneho alternatoru. Muzete mi prosim dat info kam mam ukostrit alternator a jak ma byt a nebo vypadat kabel ukostrovaci? Dik Mirulin

Re: Problem s alternatorem,kontrolkou dobijeni
Autor: Mirek Hanzlů (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2012 07:09

Jeste jsem pozapomnel tip auta... Opel Astra caravan 1,7 TD r.v.1996

Re: Problem s alternatorem,kontrolkou dobijeni
Autor: bachta (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2012 12:33

Pokud ti vede blbě kostra z altiku, tak máš nejjistější natáhnout kabel od altiku přímo k mínusu na baterce. Teď jsem něco podobnýho řešil na starým c20ne. Dole je altik v gumě a držák nahoře byl jakejsi nabarvenej a moc to nedobíjelo. Kabel s dvouma očkama, jeden pod šroub na napínáku altiku, aby se dotýkal klece a druhej k baterce. JInak špatný ukostření altiku poznáš, když nastartuješ, nejlépe zapneš třeba světla a pak změříš multimetrem napětí mezi - svorkou na baterce a kostrou altiku. Pokud je kostra OK bude tam 0V +- nějaký drobný.

X30XE - can't forget...

Re: Problem s alternatorem,kontrolkou dobijeni
Autor: Igor (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2012 06:13

Zdravím, mám ten samý problém na Astře F cabrio 1.8i. Když jsem s tím zajel ke známému, vyzkoušel alternátor a ten dobíjel v pohodě, jen prostě svítila kontrolka dobíjení, a při otáčkách nad 2000ot/min se rožla kontrolka elektroniky motoru a airbag... Známý říkal, že je to nějaký měnič napětí, který nějak srovnává dobíjení vzhledem k otáčkám, prý u Felicií to mění každou chvíli, auto prostě dobíjí při volnoběhu a při vytočení motoru zdechá... Tak když to dobíjelo jezdil jsem dál. Kontrolka dobíjení pak zničeho nic zhasla, všechno se zdálo OK, a pak jsem nenastartoval... Do elektriky vozu jsem nijak nezasahoval, takže ukostření alternátoru by mělo být OK a samotný alternátor taky. Jak je to s tím měničem napětí?

Díky, Igor

Re: Problem s alternatorem,kontrolkou dobijeni
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2012 08:51

Nevím, co je měnič napětí u auta, ale pokud myslel regulátor napětí, tak ten je součástí alternátoru. Takže altík asi OK není.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  **         **     **  ******** 
 **     **   **   **   **    **   **     **  **       
 **     **    ** **    **    **   **     **  **       
  ********     ***     **    **   *********  ******   
        **    ** **    *********  **     **  **       
 **     **   **   **         **   **     **  **       
  *******   **     **        **   **     **  **       
Powered by Phorum.