www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Nějak mi celkově blbne eletrika
Autor: Petr N (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2012 20:26

Dobrý den,potřeboval bych poradit,zničeho nic mi při zapnutém klíčku před startem nic nesvítí na přistrojové desce,po nastartování rosvítím světla,osvětlení funguje ale nejde palivoměr,teploměr,začne svítit dobijení,a ABS.Pochopil jsem,že to nejspíš nedobijí ale zaráží mě,že mi nesvítí hodiny ale zbytek ano,taky jsem si všiml,že při rozvíceních světlech se ozývá signalizace tzv bzučák,který má správně upozornovat rosvícení světel při vyjmutí klíče ze zapalování,jinak auto svítí krom zpátečkových světel.Jde o Opel Kadett Cabrio 1.6i 55kw rok výroby 4/1993 poradte prosím děkuji

Re: Nějak mi celkově blbne eletrika
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2012 21:42

Já bych začal spínací skřínkou

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Nějak mi celkově blbne eletrika
Autor: Petr N (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2012 06:24

Tak dnes prozkoumám všechny kostry,a změřím dobijení,Spínací skřínka???jak vyzkoušet že je KO.Už jsem to řešil u Kadetta 1.6D 1986 tedy spínací skřínku,ale tam mi tenkrát nesepla vůbec byla KO jen poklepem nějak chytla abych nastartoval :-),ale Kabrio mi normálně staruje.Děkuji

Re: Nějak mi celkově blbne eletrika
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2012 10:22

proměřit výstupy na oříšku...

Re: Nějak mi celkově blbne eletrika
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2012 15:34

možná spíš než výstupy , bych měřil přechodový odpor. Neměl by být žádný nebo jen desetinky. Pokud to bude skotačit tak spínačku zahodit. smiling smiley

Re: Nějak mi celkově blbne eletrika
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2012 16:09

No když se mu při zapnutí klíčku nerozsvítí kontrolky,tak určitě je vadná spínačka(vyhřáté kontakty).Stačí proměřit jak píše O.J a hned pozná,kde je problém.Těžko asi naměří nějaký přechodový odpor.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Nějak mi celkově blbne eletrika
Autor: Petr N (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2012 08:10

Tak kadett opraven nebylo to dobijením to bylo OK,ukostřením taky ne to bylo super,spínací skřínka funguje tak jak má zatím :-),ale po opětovné kontrole pojistek a 3 násobné výměně to bylo to vše pojiskou co jistí zpětná světla atd.Přitom viditelně špatná nebyla viměnil jsem ji za novou a o5 nic nefungovalo pak jsem tam dal další a ejhle vše funguje.Ale děkuji všem za radu :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **   ******    **    **  ********  
 **        **     **  **    **   ***   **  **     ** 
 **        **     **  **         ****  **  **     ** 
 ******    *********  **   ****  ** ** **  **     ** 
 **        **     **  **    **   **  ****  **     ** 
 **        **     **  **    **   **   ***  **     ** 
 ********  **     **   ******    **    **  ********  
Powered by Phorum.