www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Tachometr astra F
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2012 20:20

Ahoj spíše než radu bych rád informaci pokud někdo ví o co jde. Tachometr Astra F 97 má kromě bovdenu i elektronickou část která ukazuje na středovém panelu po stisknutí obou tlačítek na delší dobu momentální rychlost do 53km/h. Tato elektronika se mi porouchala a při jízdě hlavně brždění motorem se rozsvěcela kontrolka elektroniky motoru a zároveň se mi zdá že se i zvedla spotřeba paliva. Tachometr mám vyměněný a vše se zdá v pořádku ale vyrtá mi hlavou jakou funkci tato část tachometru plní. Děkuji za případné info a postřehy.

Re: Tachometr astra F
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2012 11:52

To co je v tachometru hned za nahonem, je drahovy vysilac frekvence a jednak se z nej berou impulzy pro BC, MID a jednak rika ECU informaci o rychlosti. Ta na jejich zaklade upravuje otacky pri volnobehu a za jizdy.

Re: Tachometr astra F
Autor: jena (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2012 13:56

Ahoj,
jak si tento problem vyresil? Me po vymene spojky, nefunguje tachometr, otacky na neutral spadli na 400 a cvaka mi palubovka. Nekdy tachometr jede, ale je to spis trepani se jak ve stare skodovce.
Spotrebu sem zatim nemerel. Jaky je prosim postup pri oprave? Diky

Re: Tachometr astra F
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2012 14:09

Necvaka palubovka, ale nahon v pristrojovce. Nejspis je spatne nasazenej v prevodovce.
Vyndat zkontrolovat, namazat a dat zpatky... Pokud to pred vymenou nedelalo, mohl ho nekdo poskodit.
Potom jen novy nahon.

Re: Tachometr astra F
Autor: Jena (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2012 14:22

diky za info a ted uz jen maly dotaz, jak se k tomu nahonu vlastne dostanu? Sundat celou pristrojovku?

Re: Tachometr astra F
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2012 18:40

Oddelat plasty kolem volantu a vyndat pristrojovku. Nekdy se tam lze dostat z pod volantu... Ale porad netusim, co je to za auto...

Re: Tachometr astra F
Autor: Jena (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2012 07:46

je to Astra F 1,6 55kw. Plasty se mi sundavat nejdriv nechteli, ale ted jak je chladno mi otacky padaji na 350 a casto to chcipa a to mi prijde uz pri jizde i nebezpecny. Kdyz teda vymenim nahon v prevodovce, tak by se mely spravit i otacky na volnobeh? To je pro me totiz nejdulezitejsi.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********         **  **     **        ** 
 **        **     **        **   **   **         ** 
 **        **     **        **    ** **          ** 
 ******    ********         **     ***           ** 
 **        **     **  **    **    ** **    **    ** 
 **        **     **  **    **   **   **   **    ** 
 **        ********    ******   **     **   ******  
Powered by Phorum.