www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Daniel Hájek (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2013 12:44

Dobrý den zkusím štěstí i tu smiling smiley je normální (v pořádku) když my alternátor dobíjí na volnoběh 12,26 V ? Na to mi bylo odpovězeno :

Pokud je to bez zapnuti jakychkoliv spotrebicu (zejmena ventialtoru, vyhrivani okna a svatel) tak je to malo ale :

U Astry F (typ auta neuvadis) muze byt alternator Hitachi a ten daval pouze 12,8V ale bez ohledu na zatizeni takze to v pohode dobijelo

Pokud je tam jiny typ muze byt duvodu vice od nizkeho napeti ktere dava samotny alternator (muzou byt treba uz opotrebovane uhliky), prez poskozeny diodovy mustek nebo regulator napeti (coz casto byva v jendom modulu), ale i treba v ukostreni nebo poskozene baterii ktera ma tak velky odber ze uz to alternator neutahne.

Urcite nejrychlejsi a mozna i nejevnejsi to budes mit odvezt k autoeletrikari ktery ti to hned promeri a bude vedet.

A zase já

No prave ze mam Astru F 1.7 TDS Isuzu takze tam mam ten Hitachi alternator ja ho mel pred par tydny v opravne a tam mi vymenily loziska,regulator a diodovy mustek pak naka ta prace stalo me to 2700 ja uz sem tam jednou po oprave byl ze mi to nedobiji on si to tam nechal po dvou dnech mi volal a rekl mi ze je to tim ze mi neprestavaj zhavit svicky ze to ma velky odber ze svetlama atd ze kyz po nastartovani vyda pojistku od zhaveni ze je tam 14 V no a ja to rektatovi a on ze je to kravina prej at to privezu ze to zmerime no tak jsem to odvezl a zkouseckou jsem zkusili jestli to prestava zhavit nebo ne no a normalne to dozhavovalo a baterka tay asi na tom neni zrovna nejlip je tostarlie a nedavno sme ji davali na desulfitacni nabijecku tak ted nevim jestli je ten alternator v pohode ze te opravar nevedel ze tenhle alte. Hitachi to tak ma udelany nevim no mam strach

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2013 13:26

No a kolik to teda nabíjí, když nejdou ty žhaviče? To, že Isuzu žhaví klidně do 60°C, je záležitost, kdterou jsem osobně zjistil na několika vozech. Tedy, pokud jsi někam přijel s teplým motorem, samozřejmě to vypínat žhavení bude.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Daniel Hájek (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2013 13:35

No těch 12 a něco na volnoběh těd nabíjím baterku pockam az bude napeti pre 16 V a dám jí spátky a všechno zmeřim pri zateci -svetla,ventilator,radio a bez zateze pak kolik dobíjí kdyz pridám otacky a jestli se vypíná zhaveni

jinak tady neco je

Gizmo_CZ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Základní výrobci alternátorů pro 1,7D + jejich
> dobíjecí V:
> Bosch 14.0V
> Delco-Remy 13.6V
> Hitachi 12.0V
>
> Nevím jejich dobíjecií Ampéry ale myslím si
> vzhledem k těm V že Bosch je jasná volba... na
> vraku 1500kč

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2013 15:34

Proč přes 16V? Máš tam snad moc elektrolytu a potřebuješ ho vyvařit?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Daniel Hájek (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2013 15:46

Od alternatoru to dava vic o 0,10 - 0,20 V víc nez u svorek a kdyz jsem ji tam dal a nastartoval mel asi to nedobijelo mel sem přez 11 V ale přez 12 to nešlo pak sem slap na plyn na 3t ot. pak uz to bylo 12,2x proste se to postupne zvetsovalo a pri plny zatezi svetla,radio,ventilator na chladici a ventilator k topení tak sem mel u altiku 12,8x V a u baterky 12,5x V

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2013 19:27

No a to to ještě přižhavovalo, nebo už ne?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Daniel Hájek (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2013 21:15

To jsem bohuzel nezjistil nemam zkoušečku

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2013 19:25

Ahoj draci,tak už sem zase tady a zase s problémem jménem alternátor.Odešel znova po 2 letech, měsíc po záruce.Já bych do toho kop.Průběh je stejný jako před dvouma rokama.Jedu,najednou se rozsvítí za jízdy dobíjení,začlo hořet relátko,kontrolka zhasla,ale dobíjí pořád (už sem nainstaloval voltmetr) bohužel dobíjí více než by měl,15,3 ručička otáčkoměru líta jak splašená,zapínám co se dá,ventilátor na 3,vyhřívání zadního skla a ručička otáčkoměru se ustálila.Druhý den jízdy ručička už jen leží,koukám,voltmetr ukazuje standartně 12,3v měřím baterku za chodu multimetrem a zjištuju,že tam neteče nic.Zase alternátor v kopru.Je to u isuzu normální? Co pak jim to takhle blblo od začátku výroby? Nebo je tam nějakej skrytej problém? Díky za odpovědi Jenda.

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2013 19:32

Astra 1.7TDs isuzu

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2013 20:09

Ano, je to bohužel dost časté. Dost velký vliv, podle mě, má to umístění, že do něj lítá bordel z cest.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2013 07:42

Nevím jak u Aster , ale u Vectre se dával plastový kryt do podkolí ( podběh ) právě kvůly vodě která od kol nalítala do alternátoru a tím ho zničila. Já mam ten kryt dokoupený a už 4 roky pohoda jazz, ale ani předtím sem neměl s altíkem problem. VB X17DT.

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2013 07:44

Koukam ty kryty sou docela pálka na Astru f , ale třeba budeš mít štěstí na vrakáči.

[www.aci.cz]

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: jirkalesik (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2013 19:00

Tak jsem dneska udělal rozborku a sborku altiku Opel-Isuzu, to byl nápad od výrobce tam nacpat tu pumpu, to už ji měl líp udělanou na Fiatu poláci. Na rotoru mám vydřenou drážku, takže mě to za chvíli čeká znovu, ale teď jsem rád, že mi to zítra bude dobíjet.

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2013 18:43

Ahoj kucí,po dlouhé době potřebuju info.Starej altík jsem dal elektrikáři,kterej ho rozhodil a změřil diody.Na fotce jsou označeny špatné diody modře.Potíš je v tom,že na sobě nemaj žádnou hodnotu a já nemám podle čeho je koupit.Prej je to korunová záležitost.Nevíte někdo jaké hodnoty mají? nebo co mám říci na krámu co požaduji?
Už se mi nechce dávat 4 tis za třetí altík.

Přílohy: IMAG0579.jpg (78KB)  
Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2013 19:36

Alternator vyrobce, cislo. Je ten mustek original?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2013 20:15

Bohužel nevím o něm nic.Ale asi i druhovýrobce by měl používat podobné hodnoty jako origo Hitachi.

Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2013 20:16


Re: Alternátor - Opel Astra F 1,7 TDS Isusu 60 Kw
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2013 11:27

Tu diodu musíš vyndat z chladiče , pak na ní bude něco napsáno...
Ale bude to klasická usměrňovací dioda vyšího výkonu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **      **  **     **  ********  
 **     **   **  **   **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **    ****    **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **     **     **  **  **  *********  ********  
 **     **     **     **  **  **  **     **  **        
 **     **     **     **  **  **  **     **  **        
  *******      **      ***  ***   **     **  **        
Powered by Phorum.