www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: Balu (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2013 19:21

Zdar mistři. Po delší době potřebuji píchnout s mojí Astrou. Je to Astra F, Caravan, rv. 1/98, X16XEL. Co se stalo? Včera chci odjet z práce domů, auto krásně nastartovalo, zařadil jsem za jedna, v pohodě jsem se rozjel a dojel jsem k bráně cca. 10m, tam jsem vyřadil a motor znenadání zhasl. Od té doby jsem už nenastartoval. Startér točí, ale motor nenaskočí sad smiley Nikdy předtím jsem neměl sebemenší náznak takové poruchy. Zjistil jsem, že motor nehází jiskru a palivo zřejmě také nedává. Co je největší záhadou, tak se při zapnutí klíčku nerozsvítí kontrolka ECU, ta je přitom stopro funkční. Nemohu tudíž vyvolat registr závad. Mám strach, že mi prostě zničehonic umřela jednotka sad smiley Nemáte s tímto někdo zkušenosti, co by to mohlo jiného dělat? Všechny ostatní kontrolky fungují, motor ale ani nehlesne... Nevím vůbec, co jiného by mohlo zapříčinit nerozsvicení této kontrolky. Kolik se tak může pohybovat cena jiné jednotky pro tento vůz. Předem chlapi díky za reakci. Hledal jsem v minulosti ve fóru, ale moc jsem tu toho o tomto nenašel sad smiley PS: Volal jsem dnes tady v Děčíně jednomu majstrovi přes Opely a ten mne bohužel moc nepotěšil, protože prý je velmi pravděpodobný, že mi v tomhle případě nepomůže ani napíchnutí na diagnostiku a bude to složitější ( dražší ) operace. Zdraví Pavel

Re: Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2013 06:47

Jestli nesvítí kontrolka, bude nejspíš chyba někde v napájení. Vzít zkoušečku a zkontrolovat, jestli je OK kostra včetně kostry motoru a také stálé i spínané napájení jednotky, není až takový problém.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: Balu (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2013 12:23

Díky za radu. Tak jsme s bráchou zkoušeli proměřit všechno možné. Nakonec jsme zjistili, že přímo jednotka nedává napětí na čidlo snímače otáček klikového hřídele - kabeláž je totiž v pořádku a na ostatní věci, jako čidlo polohy vačky, cívku, na relé palivového čerpadla napětí dává. Takže to vážně vypadá na napálenou ECU. Zkusím si někde půjčit jinou a vyzkouším ji vyměnit. Snad jí tu někde na Děčínsku seženu k půjčení. Pak dám vědět. Zatím dík a čau.

Re: Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2013 14:03

A veškeré napájení a kostry do jednotky jdou? Včetně napájení z relé K58.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2013 06:12

viděl bych to na relé napájení

snímač otáček má oba vodiče přímo do jednotky nezavisle na ostatních čidlech...

Re: Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: Balu (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2013 07:29

Omlouvám se, v té elektrice jaksi plavu a chvíli mi trvá probrat se těmi schématy, abych je trochu pochopil. To relé napájení je které a kde ho najdu? U té X16XEL je radost něco kontroloval, navíc tam mám LPG a ABS, takže dosáhnu tak max. na měrku od oleje... smiling smiley

Re: Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: Balu (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2013 18:56

Tak jsem zase o krok dál. Proměřoval jsem dnes ty přívody do jednotky. Spínané napětí 15 do relé K58 ok, ale stálé napětí 30 kde nic, tu nic. Vykazovalo to jen pár milivolt. Šel jsem po vodiči a dopátral se až k pojistkové skříňce, kterou jsem doteď přehlížel - nechápu to. Tam je sada maxi pojistek 2x 20A a 4x80A. První 20A, do které právě vchází vodič z jednotky je na žlutě podbarveném plastu a je KO. Mám sice příručku "Jak na to" ale tam o téhle skříni není zmínka - zřejmě se dávala až po vzniku knížky. Zkusil jsem dát novou a po letmém startu pojistka opět shořela. Myslíte chlapi, že je někde zkrat nebo to může odpalovat právě vadná jednotka. Zítra budu pokračovat a pokusím se ten kabel překontrolovat detailněji, jestli se někde neopírá o kostru.

Re: Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2013 04:53

Dobrá práce , směřuješ k cíli smiling smiley

Re: Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: Balu (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2013 18:15

Díky za pochvalu, nicméně předčasnou sad smiley Jsem stále tam, kde jsem byl. Pokoušel jsem se překontrolovat ten vodič. To jsem v rámci možností udělal, ale nic nekorektního jsem nenašel. První pojistka 20A Maxi praská při startování. Po prasknutí vykazuje svorka na výstupu nízké napětí, cca. 250mV, které postupně klesá ( zřejmě nějaké kondíky v jednotce ). Zjistil jsem, že při startu cvaká relátko K58, poté pojistka praskne. To relé jsem vyměnil s tím samým z hlavní poj. skříňky ( pod volantem ), takže to by mělo být OK. Mimo to se mi ale nepochopitelně několikrát nastartovat podařilo bez menších problému a motor běžel v pohodě. Není možný nějaký zkrat v cívce startéru nebo ve spínací skříňce?? Co myslíte chlapi, co mám ještě vyzkoušet?? Jsem už bezradný, pochybuji totiž, že by v těch velkých svazcích byly někde u sebe prodřené dva vodiče a dělaly neplechu...

Re: Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2013 09:24

Tak pokud je to za relé, může to být i vyhřívání lambda sondy, nebo vedení ke vstřikovačům. Asi bych to relé vyndal, propojil, aby nemusel běžet motor a pak šel hýbat se svazky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: Balu (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2013 10:09

Lambdu mám jednodrátovou, takže bez ohřevu, v tom to nebude. Ještě mě napadlo, že by mohlo být vedení k čerpadlu někde načatý, ale to by mi spíš praskala pojistka přímo F2, si myslím. Je to záhada. Mám to auto přes 3 roky, najel jsem víc jak 50 tisíc, a v životě mi to nic takového neudělalo. Má to svý chyby a párkrát jsem zůstal stát, ale vždy jsem ta nějak věděl, co s tím je. Tohle bude nad moje síly a znalosti... sad smiley

Re: Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: Balu (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2013 18:02

Vendys, ty kluku jeden, Tys na to káp smiling smiley Nedalo mě to a sundal jsem vrchní díl sání, abych překontroloval vodiče ke vstřikům, protože maníci v servisu tam připíchávali vodiče ke vstřikům LPG. No a páni tam odmotali zřejmě kus izolace, aby to tam nabastlili, ale už to zpátky nezaizolovali a svazek se opíral o lištu benzínu. Za dva roky se to tam prodralo až na drátek smiling smiley Takže důvěřuj, ale prověřuj... Díky všem za rady. smiling smiley

Re: Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2013 04:37

Prodřené kabely ... no můžeš bejt rád že to bylo zrovna na tomhle obvodu, bejt to nějakej signálovej drát tak se to bude hledat o mnohem hůř.
Máš ten plyn tam na svorkách , nebo připájený ? Takový ty svorky co je proštípneš zkrz drát , ty se časem uvolní a pak to taky zlobí...připájet

Re: Nesvítí kontrolka ECU, nestaruje
Autor: Balu (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2013 08:09

Mám je tam naštěstí připájené. Nechal jsem si to instalovat až v Český Skalici (160km daleko), protože v okolí jsem moc chvály na firmy instalující LPG neslyšel a tahle mi přišla vcelku dobrá ( cena, auto zdarma po dobu instalace... ) Kdybych tam viděl tyhle svorky, tak jim to snad omlátím o hlavu, nemám je rád a sám bych je nikam nedal winking smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **        **   *******   ********  ********  
 **   **         **  **     **  **        **     ** 
 **  **          **         **  **        **     ** 
 *****           **   *******   ******    **     ** 
 **  **    **    **         **  **        **     ** 
 **   **   **    **  **     **  **        **     ** 
 **    **   ******    *******   ********  ********  
Powered by Phorum.