www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Astra moc žere
Autor: Lion25 (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2013 14:43

Zdravím,chtěl bych vás požádat o radu ahledně mé Astry f 1.4 16v x14xe r.v.1996.Mám problém se spotřebou.Zhruba do srpna jsem jezdil za cca 7.4 L V srpnu se mi zničeho nic zvedla na 9.4 a nyní je téměř 10 L/100Km.Dal jsem to do servisu na diagnostiku a prý vše ok.Já sám jsem si vyblikal kódy doma a hodilo mi to chybu lambda sondy a egru.Mechanik vyměnil egr za starší(prý funkční-starý byl podfouknutý)ale závadá mi vyskakuje furt.V posledním měsíci se dával nový olej+filtr,vzduchový filtr,svíčky+kabely.Zkoušel jsem vyčistit klapku sání a pořád žádná změna.Teď jsem zkusil odpojit lambdu a najet nějaké km bez ní,dotankovat a uvidím spotřebu.Když bude stejná nebo menší tak je to pravděpodobně lambda ko.Jinak se mi děje že když jedu ustálenou rychlostí třeba 30 nebo 60 km/h to je jedno,motor točí cca 2100 ot./min tak auto cuká.Jízda v koleně je horor.Kontrolka motoru se mi občas rozsvítila a během minuty zhasla.Poslední týden se rosvítila a zůstala svítit po celou dobu jízdy.Po odpojení lambdy se občas rozsvítí a pak zhasne(několikrát během jízdy-nesvítí nepřetržitě).Jinak jízda bez lambdy mi přijde stejná jako s ní.Řeším to takto,protože za proměření lambdy si řekli 1200 a řekl jsem si že když to takto zkusím a bude to nasvědčovat tomu že je ko,tak za těch 1200 ji raději koupím a nebudu ji muset testovat.Nápadá vás něco k tomu?Jsem z toho docela zoufalej.Pořebuji auto a né tank.Když jsem měl calibry nebo astru gsi tak spotřeba byla i 7,5L.

Re: Astra moc žere
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2013 20:18

Tak funkci lambdy celkem dobre promeri na emisich a tusim ze jen za 400kc. Mozna bych volil tuhle cestu.

Re: Astra moc žere
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2013 10:31

netěsnost výfukové soustavy , do výfuku se může dostávat přebytečný kyslík. Důsledek toho je , že pak Lambda sonda je s hodnotama mimo a projeví se to jako její chyba.
Kvalitní diagnostika je základ. Našíst hodnoty a vyjet si je v grafu.
To měření na STK možná řekne že spaliny nejsou O.K. ale nemusí to být chyba lambdy. EGR Stím také souvisí , vzhledem k je jeho funkci a vlivu na regulaci směsy.
Add 2 , tohle téma už se probíralo zde : [www.club-opel.com]



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Bre@thlless (24.10.2013 10:33)

Re: Astra moc žere
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2013 10:34

Jéé lione to seš ty ... smiling smiley tak to sry , ale pochybuju že se dozvíš více než sme ti psali na clubu...

Re: Astra moc žere
Autor: Lion25 (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2013 16:26

Tak jasně že jde o to dozvědět se víc,ale hlavně o nějaké doporučení nebo odkaz na někoho kdo se vyzná.V servisech se moc nechtějí zaobejvat staršíma autama a já si už moc nevím rady.Dávat to do Opla se mi nechce-finance.Známej mě bere nejspíš na hůl a nikoho jiného nemám.Vyznám se ve vaření,ale o motorech toho až moc nevím,ale vím že na těcho fórech je hromada borců co se vyzná a poradí a občas i pomůže.

Re: Astra moc žere
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2013 16:58

Tak napiš odkud jsi.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra moc žere
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2013 20:10

Bre@thlless napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jéé lione to seš ty ... smiling smiley tak to sry , ale
> pochybuju že se dozvíš více než sme ti psali na
> clubu...


Nevim proc by se nedozvedel vice. I zde mame nekolik odborniku.:-)

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Astra moc žere
Autor: Lion25 (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2013 08:02

Děkuji,jsem z Prahy.Je mi jasný že i zde jsou machři co vědí o autech víc než ostatní.Díky bohu za tyto fóra.Bez nich by člověk živil jen servisy a to není tak úplně správně.Díky fórům jsem se dost naučil a dost ušetřil.

Re: Astra moc žere
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2013 09:09

Tak se ozvi Vendysovi, je kousek od Prahy, určitě tě pomůže. Je to velký machr na auta :-)
Napiš mu SZ, nebo i zde.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Astra moc žere
Autor: Lion25 (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2013 15:05

Ahoj, tak po dvou měsících chvíle času na
internet a auto.Spotřeba beze změny.Včera jsem
byl na diagnostice a zjištěné závady:zvyšené
volnoběžné otáčky (975 Rpm) nastaveno na nižší,
dál čidlo teploty motoru-budík ukazuje 90 stupňů
a čidlo hlásí 70-budu měnit a poslední je špatný
předstih.Hází hodnoty v rozmezí 1 až 14.Prý mi
mohou změřit tlaky na válcích a pak jedině
rozvody že by prý mohli být poskočené(trochu se
ještě hádá a klepe motor na volnoběh).Vše ostatní
naprosto v pořádku.Tak co si o tom myslíte
pánové? Spotřeba pořád +2litry.

Re: Astra moc žere
Autor: Ch.H. (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2014 18:44

Zdravím,
měl jsem téměř stejný problém.Astra F kombi1,6 r.v.95.Spotřeba najednou cca 9,5L,behem jízdy sem tam cuknutí,kontrolka motoru,občas na křižovatce chcípnul motor...
jelikož jsem "neznalec"tak jsem nejdříve měnil svíčky,atd...bez úspěchu!
Potom šla moje EF-ka k automechanikovi.Koumal,koumal a potom si všiml,že je zpuchřelá hadička (bohužel jsem u toho nebyl,nemohu tedy potvrdit).Takže výměna hadičky i s prací mě stála 150 korun.
Astřička po "odvykačce" bumbá zase cca 7L.

Re: Astra moc žere
Autor: flecmen (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2014 21:51

No, byla by to celkem užitečná informace, kdybys ještě napsal, co to bylo za hadičku. Předpokládám, že benzínová to nebyla.

Re: Astra moc žere
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2014 08:09

grinning smileyDDDD

Re: Astra moc žere
Autor: Ch.H. (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2014 19:40

Cha cha....no tak benzínová to vážně nebyla.To je právě ono,auto přebírala manželka.Takže budu tlumočit co jí řekl automechanik:Zpuchřelá hadička vzadu za vstřikovačem - přisávalo vzduch.
Pro doplnění:
Motor X16SZ



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   ******   ********         **  ******** 
  **  **   **    **  **     **        **  **       
   ****    **        **     **        **  **       
    **     **        ********         **  ******   
    **     **        **         **    **  **       
    **     **    **  **         **    **  **       
    **      ******   **          ******   ******** 
Powered by Phorum.