www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Opel Astra F - ABS svítí a nefunguje
Autor: Tichý Petr (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2013 12:07

Dobrý den,

Chci se zeptat ohledně problémů ABS. Hodně se to tady řeší ale tenhle problém jsem tu snad ještě nenašel. Když nastartuji auto tak mi kontrolky svítí a následně se zhasnou jen ABS zůstává rozsvícená. Když startuju auto se sešlápnutým brzdovým pedálem ABS nesvítí, ale jakmile pustím brzdu, začne svítit. Na diagnostice snímač otáček funguje. Po první prohlídce auta elektríkářem, jsme v kabelech žádnej problém nenašli, ovšem řekl mi, že jednotka ABS dostává impulz od kol, proto na diagnostice nehlásí problém a funguje snímač otáček. Problém je v tom že zpětně nedává signál do kol, takže při sešlápnutí brzdy ABS nefunguje a kola se zablokují. Nevíte někdo co stím ?

Re: Opel Astra F - ABS svítí a nefunguje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2013 12:15

Co je to za snímač otáček, že má mít co do činění s ABS? Když už to bylo na diagnostice, stačilo zatočit kolama a bylo by vidět, jestli jdou snímače na kolech. Spíš mě ale zaráží to se sešlápnutým a puštěným pedálem brzdy. Takže jen kontrolní otázka. Brzdová světla svítí?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F - ABS svítí a nefunguje
Autor: Tichý Petr (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2013 19:43

Tož normálně jsme to dali na diagnostiku a nevyhodilo nám to žádnou chybu, ABS jako by fungovali, protože to snímalo i otáčky kol, ale kontrolka prostě svítí. Brzdy svítí, všechno mi na autě funguje, žádnej problém až na to ABS a prostě nevím co stím.

Re: Opel Astra F - ABS svítí a nefunguje
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2013 21:30

Kontrolka ABS svítí, poněvadž se ECU od ABS něco nelíbí = když svíto kontrolka, ABS nefunguje.

Tzn. buď je na ECU od ABS malé napětí - stačí upadlý kabel nebo zoxidované ukostření.

Nebo musí mít ECU v paměti nějakou závadu...

Re: Opel Astra F - ABS svítí a nefunguje
Autor: Tichý Petr (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2013 05:23

Celou jednotku ABS jsme měli rozebranou, vše v pořádku, žádný drát upadlý a ani náznak oxidace, skoro jako nová. Ukostření taky v pořádku.
Nerozumím poslední větě že má ECU v paměti nějakou závadu, jak to lze zjistit, případně vymazat ? Na diagnostice vše v pořádku, jak jsem již psal hned na úvod diskuze.

Re: Opel Astra F - ABS svítí a nefunguje
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2013 05:31

Tichý Petr:
A sem jsi koukal??
[www.opelastra.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Opel Astra F - ABS svítí a nefunguje
Autor: Tichý Petr (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2013 19:00

Broučku celé jsem si to prošel, je to prostě zapojení pro diagnostiku bez pc. Když nemáš diagnostiku tak to propojíš mezi sebou a podle toho vyblikávání zjistíš jakou máš závadu. Já to měl na diagnostice, takže tohle mi moc nepomůže. Ale díky, ještě někdo nějaký nápad co stím mám udělat ?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   *******   **     **  ********  **     ** 
 **        **     **  **     **  **         **   **  
 **               **  **     **  **          ** **   
 ******     *******   *********  ******       ***    
 **               **  **     **  **          ** **   
 **        **     **  **     **  **         **   **  
 ********   *******   **     **  ********  **     ** 
Powered by Phorum.