www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
X16SZR nedrží volnoběh, nelze vyblikat závada
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2014 18:17

Začal se mi projevovat následující problém na Astře F X16SZR:
Někdy se stane (v posledních dnech čím dál častěji), že po delším stání nenastartuji, nebo krátce po nastartování při volnoběhu chcípne, zatím jsem v této situaci vždy nějak nastartoval "s plynem", pokud pak motor chvíli držím plynem ve vyšších otáčkách, tak už pak jde normálně a znovu se to neprojeví (až zas po delším
stání).
Při pokusu o vyblikání závady se to chová divně - pokud propojím piny na diagnostickém konektoru, tak kontrolka motoru se po zapnutí zapalování krátce rozsvítí a hned zhasne (to si nejsem teď jistý jestli je to správné - jestli by neměla vyblikat kód "bez chyb" pokud tam teda nic není). Ještě k tomu ale, pokud mám propojené piny na diagnostickém konektoru a zaplé zapalování, tak mi ventil volnoběhu přejíždí tam a zpět. Pokud piny propojené nemám tak je v klidu. Máte prosím někdo nějakou zkušenost v čem by mohl být problém? Napadl mě ten ventil, že by mohl být vadný - v minulosti jsem ho už preventivně čistil, protože mi občas kolísaly volnoběžné otáčky.

Re: X16SZR nedrží volnoběh, nelze vyblikat závada
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2014 18:37

Diag konektor 10ti, nebo 16-ti pin? Které propojuješ?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: X16SZR nedrží volnoběh, nelze vyblikat závada
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2014 18:51

16pin a propojuju 5+6 (v minulosti jsem si už závady úspěšně vyblikával, takže mám dokonce ty 2 piny na konektoru v autě označené)

Re: X16SZR nedrží volnoběh, nelze vyblikat závada
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2014 19:26

To že by zůstaval ten ventil v zavřené poloze by mohlo být asi příčinou toho, že nastartuji pouze s plynem, takže zítra ventil oddělám a preventivně vyčistím, tím nic nezkazím. Ale zatím je pro mě záhadou ta nefunkční "diagnostika"

Re: X16SZR nedrží volnoběh, nelze vyblikat závada
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2014 19:27

demontoval vyčistil a zase zamontoval jsem krokový motor volnoběhu a zatím motor startuje i běží normálně, tak uvidíme jestli se to projeví znova. Zkoušel jsem znovu pro zajímavost vyblikání závady, ale to je stejné jako jsem popisoval výše, jediný rozdíl že při zapojené propojce ten motorek volnoběhnu běhá potichu, že to je slyšet jen z těsné blízkosti (předtím jsem ho slyšel až v kabině).

Re: X16SZR nedrží volnoběh, nelze vyblikat závada
Autor: Kerosin (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2014 17:43

Ahoj,
X16SZR,naprosto stejna situace v obou bodech.

Drive vyblikavani ok, dnes jen sviti, zhasne, nic nevyblika.

Volnobeh cisten, ale problem zustava - nekdy drzi volnobeh,jindy si zaskace a chcipne.

Chystam se na dalsi cisteni.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  **     **  ********  **     ** 
 **        **   **   **     **  **    **  ***   *** 
 **        **  **    **     **      **    **** **** 
 ******    *****     **     **     **     ** *** ** 
 **        **  **     **   **     **      **     ** 
 **        **   **     ** **      **      **     ** 
 **        **    **     ***       **      **     ** 
Powered by Phorum.