www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Výměna alternátoru za silnější
Autor: Mara_11 (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2014 14:42

Čau kluci, snažil jsem se najít něco na toto téma, ale nepodařilo se, takže pokud tu něco je, tak se předem omlouvám za založení dalšího tématu..

Mám Astru F z roku 92, motor C14NZ. Neměl jsem v ní v podstatě žádnou elektrickou výbavu, takže je v ní 55A alternátor. Teď si do ní hodlám našlapat víc "spotřebičů" takže bych si chtěl vyměnit alternátor za silnější. Alespoň 70A.. Mám ovšem problém s tím, že nemůžu najít na tento motor alternátor, který by pasoval. Na C14NZ jsem jich našel několik, ale všechno od roku 1995 a mají úplně jiné uchycení a řemenici na drážkový řemen, kdežto já potřebuju na klínový a navíc se u mě alternátorem napíná řemen.

Před malou chvilkou jsem objevil alternátor a je u něj uvedená Astra F 1,8. alternátor vypadá, že by mohl být stejný, je to přímá náhrada za Bosch 120488173 (já mám Bosch 120488158). Navíc jsou tu uvedené další typy na které pasuje - Calibra, Vectra A, Kadett E, Ascona C, Omega A, všechno motory 1,6 - 2,0.

Mohl by pasovat i přesto že má trochu jiné označení?? Nezkoušel někdo, jestli je možné použít tento alternátor nebo např. jestli jde nějak upravit silnější altík tak aby pasoval i mě?? Napadlo mě i ze silnějšího altíku nacpat vnitřek do toho mého, ale nevím jestli by to bylo nejrozumnější...

Pokud jste někdo takovou věc prováděl a poradíte mi, budu moc vděčný, díky!!



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Mara_11 (21.02.2014 14:44)

Re: Výměna alternátoru za silnější
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2014 22:36

Pokud je do Kadetta, pujde i do Tve Astry.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    ********   **    **  **     **        ** 
 **    **   **     **  **   **   **     **        ** 
 **         **     **  **  **    **     **        ** 
 **   ****  ********   *****     **     **        ** 
 **    **   **         **  **    **     **  **    ** 
 **    **   **         **   **   **     **  **    ** 
  ******    **         **    **   *******    ******  
Powered by Phorum.