www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
ASTRA H - kontrolky
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2014 20:52

Prosím nutně o následující informaci : Po otočení klíčku u ASTRY H benzin 1.4 r.v. 2008 zhasne po asi 3 sek. současně kontrolka airbagů a kontrolka mazání motoru, ještě před nastartováním. Je to normální ? Pokud máte někdo také Astru H, odpovězte prosím, je to pro mne dost důležité.

KADETT C 16 NZ
ASTRA H Z 14 XEP

Re: ASTRA H - kontrolky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2014 21:05

Ja sice Astru H nemam, ale bylo by logicke, aby kontrolka mazani zhasinala az po startu. Tak ze podle me je tam nekde neco spatne.
Osobne bych vlez pod auto a mrknul na cidlo tlaku oleje, melo by byt na olejovem cerpadle a promerit ho ohmetrem pred a po startu, resp. po zapnuti klicku.
Ale treba kecam, pockej, az se ozve jeste nekdo jiny.

Re: ASTRA H - kontrolky
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2014 07:28

Myslím že o to mu nejde. Jde mu o to jesli můžou současně zhasínat tyto kontrolky, zda nejsou na sebe napojeny = amaterská oprava airbagů - vyřazení kontrolky.
Nejlépe vzít diagnostiku a podívat se na funkci airbagů , zda je vše vpořádku.

Re: ASTRA H - kontrolky
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2014 08:10

Jak napsal Standa, kontrolka mazání zhasíná zásadně až po nastartovaní.
A je uplně jedno, o jaké vozidlo jde.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: ASTRA H - kontrolky
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2014 08:39

Děkuji za rychlou reakci, ano zprvu se mi jednalo jen o airbagy, ale že zhasíná současně kontrolka mazání moje obavy ještě zvýšilo. Mimochodem do kupní smlouvy jsem si nechal napsat, že airbagy jsou funkční. Jak jsem ale zjistil na netu, podobný problém má CLIO - to že kontrolka ihned zhasne a ne až po natlakování.
Pro zajímavost to přikládám :

Tak asi vyřešeno, podle servisní dokumentace přístrojová deska registruje informaci spínače ovládaného tlakem oleje pouze při otáčkách motoru vyšších než 1600 ot./min. Tudíž je tam zřejmě spojitost s otáčkami motoru a ne jen informace z čidla tlaku oleje. Nicméně je to v rozporu s tvrzením v manuálu k vozu. Rozdíl oproti thalii je v tom, že Thalia má zcela jinou elektriku (Např. nemá CAN-Bus).

Re: ASTRA H - kontrolky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2014 10:44

Ano, to me taky napadlo, ze nekdo "opravil" airbagy, ale podle me je treba zjistit-vyresit, proc kontrolka oleje nezhasina az po nastartovani. Potom se zamerit na ostatni.
A nebo to je obracene, proste to nemazalo (mozna je jen v haji spinac tlaku oleje) a nekdo kontrolku propojil s airbagem smiling smiley

Re: ASTRA H - kontrolky
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2014 15:30

V autorizovaném servisu OPEL v Hradci Králové mi po telefonu sdělili, že takovéto chování kontrolky mazání motoru je normální, je to na jiném principu než pouhé měření tlaku oleje po nastartování ( asi něco jako u toho CLIO, jak jsem popsal výše ).
A autem jsem ujel asi 100 km a na zadření motoru to nevypadá.

Re: ASTRA H - kontrolky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2014 17:18

Nu, tak asi bude vsjo v porjadku smiling smiley

Re: ASTRA H - kontrolky
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2014 09:30

Ještě to doplním - když nastartuji hned po otočení klíčku (nečekám na zhasnutí kontrolek), tak kontrolka airbagu zhasíná samostatně jako poslední, takže by to propojené s kontrolkou oleje být nemělo.

Re: ASTRA H - kontrolky
Autor: somik (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2014 11:56

Přes diagnostiku-třeba opcom - je možno zkontrolovat činnost kontrolek i bez demontáže palubních přístrojů



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil somik (26.09.2014 11:57)

Re: ASTRA H - kontrolky
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2014 09:30

Problém je objasněn. Měnil jsem olejový tlakový spínač, který podtékat, po jeho výměně po zapnutí zapalování svítí kontrolka oleje trvale (kontrolka airbagu zhasne po 2 sec) a zhasíná až po nastartování motoru. Takže vadný spínač.

ASTRA 14 XEP HB
KADETT C16 NZ (minulost)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **    **  ********  **    **  **       
 **  **  **  ***   **  **        **   **   **       
 **  **  **  ****  **  **        **  **    **       
 **  **  **  ** ** **  ******    *****     **       
 **  **  **  **  ****  **        **  **    **       
 **  **  **  **   ***  **        **   **   **       
  ***  ***   **    **  ********  **    **  ******** 
Powered by Phorum.