www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
C18XEL čidlo chladící kapaliny
Autor: pavelp (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2014 13:29

Zdravíčko! Dlouho jsem tu nebyl, ale jednu radu bych zase potřeboval... Pro motor C18XEL nové čidlo teploty chladící kapaliny, asi tam patří origo číslo GM 1342850, a levnější se prodávají třeba FEBI FB 17697 , EPS.. A některý jsou o cca 8mm delší, to co zaleze do motoru, neví někdo zda to lze použít nebo musí být to kratší provedení? Objednal jsem FEBI a došlo jiné, to delší. A já nerad chodím na poštu a musel bych to posílat zpět.. Obrázek odkaz jedno a druhý čidlo zde [uloz.to]
Dík za radu, Pavel

Re: C18XEL čidlo chladící kapaliny
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2014 13:38

Pokud pujde dotahnout, tak je to uplne jedno, jestli je delsi.
Pro sicher bych do ty diry strcil nejdriv sroubovak, jak je hluboka...

Re: C18XEL čidlo chladící kapaliny
Autor: pavelp (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2014 14:55

No právě že mám strach aby se zatím něco nepohybovalo.. vyzkouší hloubku, bude ok. Ale bude i po nastartování?

Re: C18XEL čidlo chladící kapaliny
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2014 16:17

...i po nastartovani smiling smiley

Re: C18XEL čidlo chladící kapaliny
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2014 08:51

pavel:

Jinak to čidlo by se nemělo dotýkat stěny, mělo by být navolno v trubce. Jinak pokud je to o kousek - dá se to pořešit podložením těsnícím klingeritovým/měděným kroužkem...

Re: C18XEL čidlo chladící kapaliny
Autor: pavelp (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2014 10:47

Zdravíčko! Otestována hloubka pro čidlo šroubem a ještě o kousek delší šroub zapadl do otvoru bez problémů, takže namontováno a odzkoušeno nastarování. Uvidíme co to bude dělat dále při zahřátí motoru jízdou. Měnil jsem kvuli nizkým otáčkám volnoběhu cca 600. Přemýšlel jsem i o přidání rezistoru... mám měněnou řídící jednotku motoru (ebay) a od ty doby to má nižší otáčky. Ale zase alespon Astřička jede ...¨
A samozřejmě díky za rady. Pavel



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   ******   **    **   ******  
 **     **     **     **    **  **   **   **    ** 
 **     **     **     **        **  **    **       
 **     **     **     **        *****     **       
  **   **      **     **        **  **    **       
   ** **       **     **    **  **   **   **    ** 
    ***        **      ******   **    **   ******  
Powered by Phorum.