www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Proměření zapalovacího modulu
Autor: Fantomas (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2014 05:27

Ahoj, jak prosím proměřím zapalovací modul (tu černou kostku) a jaký naměřit hodnoty ? Mám podezření, že je vevnitř proraženej. Zaparkoval jsem astru v práci a po 9 - ti hodinách velmi neochotně naskočila, ale absolutně bez výkonu a bez ochoty reagovat na plynovej pedál - motor prskal a hádal se, než se dostal nad 3 tis. otáček, potom už reagoval na plyn celkem dobře, ale výkon stejně nikde. S cestou domů se výkon snižoval, až zařazení vyšší rychlosti než 1. mělo na rovině za následek udušení motoru. Před barákem jako by to potvora věděla už chcípla a nenastartovala. Koukal jsem po všem možnym, ale bez výsledku. Jediný co jsem našel byl sáknoucí spodní okroužek na vstřikovači. Po výměně bohužel žádná změna. Nové svíčky taky nepomohly, všechny filtry jsou taky po výměně,... takže poslední naději dávám do modulu, kterej jak doufám venku jiskru dává, ale když se daj svíčky do válců, tak začne probíjet někde uvnitř sebe. Jedná se o motor 1,6 - 52 nebo 55Kw - nevim sám. Ofiko je to C14NZ, ale nedávno jsem náhodou zjistil, že je tam nabastlená 1,6 o čemž se mi prodejce jaksi opomenu zmínit. Díky za odpovědi.

Re: Proměření zapalovacího modulu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2014 19:58

A ty svicky jsou po startovani mokry? Rozvodovy remen skoceny neni?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Proměření zapalovacího modulu
Autor: Fantomas (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2014 20:30

Ano svíce jsou mokrý a rozvody jsem kontroloval - jsou v pořádku. Kladka byla sice lehoučce mimo zářez, ale pořád šponovala.

Re: Proměření zapalovacího modulu
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2014 07:17

pošli fotku toho modulu. C14NZ (C16NZ) totiž nemají modul ale normál rozdělovač.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********    ******    *******   **    ** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  **   **  
 **     **  **     **  **        **     **  **  **   
 **     **  ********   **         ********  *****    
  **   **   **         **               **  **  **   
   ** **    **         **    **  **     **  **   **  
    ***     **          ******    *******   **    ** 
Powered by Phorum.