www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
C14NZ nechytá, nespíná čepadlo, nevstřikuje, nesvítí ECU
Autor: Johnny006 (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2015 20:42

Můj první trapas s Kadettkem. sad smiley Valím si to takhle na STK. Emise ok, ale v půlce trasy na TK se udělala pod autem fridexová loužička. Na místě mi tam ruplo těsnění pod hlavou (bylo ještě původní) takže to zašlo stříkat proudem. Takže ven jsem to musel ven vytlačit....
Protože mi bylo Kadetka líto, tak jsem doma motor rozhodil a když už byla hlava dole tak jsem zabrousil sedla ventilů, vyměnil gufera + jeden hydroštel dal nový těsnění, nový šrouby, nový rozvody a vše nastrojil. Jenže to teď nechytá.

Jelikož se jeden šroub při demontáži hlavy urval navařil jsem tam matku a dostal ho tak ven. A to si dávám za vinu že jsem při tom svařování asi usmažil nějakou elektroniku. (?)

Při pootočení klíčku na poz. 1 se neozve pal. čerpadlo, při startování se pak nerozsvítí kontrolka ECU ani nabíjení. Nejde tam benzín, ale samotné čerpadlo při zapojení na 12V maká. Aleto nepomůže protože pak to stejně nepustí tryska. Zkoušena druhá ECU - beze změny. Už fakt nevím. Za chvíli mi vyprší ta měsíční lhůta na opakovanou kontrolu a propadne mi pětikilo sad smiley

Re: C14NZ nechytá, nespíná čepadlo, nevstřikuje, nesvítí ECU
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2015 17:27

Když zapneš zapalování, tak nesvítí kontrolka motoru, nabíjení, mazání?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: C14NZ nechytá, nespíná čepadlo, nevstřikuje, nesvítí ECU
Autor: Johnny006 (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2015 18:16

Svítí jen mazání. Ta po pár otáčkách startéru zhasne. A zdá se mi, že to nedává ani jiskru...

Re: C14NZ nechytá, nespíná čepadlo, nevstřikuje, nesvítí ECU
Autor: Johnny006 (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2015 19:26

Tvůj dotaz mě tak trochu přivedl na myšlenku proč vlastně nesvítí ani ten altík. Zkusil jsem přidat kostru mezi držák alternátoru a kastli a hle všechny chybějící kontrolky začaly makat. Motor chytl na druhé otočení a jde navíc krásně tiše smiling smiley

Tímto bych chtěl poděkovat. Snad tato informace pomůže až někomu v budoucnu bude taky "svítit jen mazání".

Zajímavé že ta kostra na převodovce nestačí. Tak když je KO tak naopak netočí startér - toto jsem u stejného auta řešil asi před deseti lety. Takže až bude mému Kadettu 40 let tak půjdu preventivně hnedka po ukostření cool smiley.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **    **  **    **  ******** 
  **  **   **     **  **   **   ***   **  **       
   ****    **     **  **  **    ****  **  **       
    **     *********  *****     ** ** **  ******   
    **     **     **  **  **    **  ****  **       
    **     **     **  **   **   **   ***  **       
    **     **     **  **    **  **    **  ******** 
Powered by Phorum.