www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Letní pneu na Astru 175/65 R14
Autor: Mirek (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 08:24

Zdravím všechny. Mám problém s vibracemi automobilu po výměně zimních pneu za letní. Proto bylo provedeno 2x vyvážení pneu a 1x mobilní vyvážení, bohužel vibrace nezmizely. Proto v pneuservise mi ještě vyměnili celé disky s pneumatikami, které mají v úschově a vibrace tím . Závěr i když vzorek je ještě dobrý pneumatiky jsou špatné a doporučena výměna všech pneu. (mám origo disky - zkoušeny a bez vibrací, středící kroužky nepotřebuji). O víkendu nechávám ještě přezkoušet čepy, atd. Ale asi to opravdu odnseu koupi nových pneu.
Rozhoduji se mezi Pirelli P300, Firestone F590, a Michelin Energy XT1, nemáte náhodou někdo s těmito pneu zkušenosti, popřípadě jaké jiné doporučujete.

Re: Letní pneu na Astru 175/65 R14
Autor: Ondra 1.7 TD (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 08:43

Už jsem to tu psal a pořád to platí. Nabízím jednu sezonu jeté Barum Bravuris, celou sadu, velmi dobrý stav. Je k nim i nějaký certifikát. Měl jsem je na Astře k plné spokojenosti.

Re: Letní pneu na Astru 175/65 R14
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 09:24

XT jsem měl jako prvomontáž na Astře F, F590 prvomontáž na Astře G - ani jedny mi nevyhovovaly. Michelinky byly pískavé v zatáčkách (tvrdé jak puk) a nedržely stopu, Firestonky zas nejisté na mokru...

Re: Letní pneu na Astru 175/65 R14
Autor: Mirek (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 09:40

to Optimit: A co používáš teď ?

Re: Letní pneu na Astru 175/65 R14
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 11:13

Good Year Eagle F1... Ale ty se v 175 nedělají... :-D

Re: Letní pneu na Astru 175/65 R14
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 10:12

Teď jsem kupoval letní gumy 185/60 R14 a váhal jsem hodně. Líbily se mi Bravurisy, ale gumaři na ně dost plivali - že se pilovitě sjíždí a pak hučí. doporučili mi Brillantisy a tak jsem je koupil. Jenom ne u nich za 1350, ale na webu za 1120.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********    ******   **     **  **     ** 
  **  **   **     **  **    **   **   **   **     ** 
   ****    **     **  **          ** **    **     ** 
    **     ********   **           ***     **     ** 
    **     **         **          ** **     **   **  
    **     **         **    **   **   **     ** **   
    **     **          ******   **     **     ***    
Powered by Phorum.