www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
brzdove potrubí
Autor: Filip (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 16:16

Budu měnit brzdové potrubí.... a chtěl bych se zeptat jestli nekdo neví jak je to zakončené...je tam samozřejmě matka s jemným závitem, ale hlavně jak je zakončená ta trubka, v obchodě mě říkal že je to bud vyboulený nebo nejak dovnitř. Mám kadeta 1.3 rv 1989 hatchback (zn. troska) smiling smiley
Díky


Re: brzdove potrubí
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 17:19

Nechával jsem měnit rezavé brzdové potrubí u astry, nevyměnili mi to celé, ale pomoci nějaké spojky navázali nové potrubí na zdravý kus starého potrubí. Udělali to komplet s výměnou prasátek a brzdové kapaliny a vyšlo to cca na 3500


Re: brzdove potrubí
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 20:26

No buď máš na konci bambulku a nebo trychtýřek, novější modely mají většinou bambulku, nedá se na to ale spoléhat, lepší je vyšroubovat jednu trubičku z válce a podívat se. Pokud tam jsou bambulky tak by tam měli pasovat kromě té nejdelší trubky dozadu trubky tuším z favorita, stojej pár korun oproti originálu, jen ta nejdelší se musí udělat ze dvou trubek (dlouhá+krátká). Já jsem to dělal tak že jsem změřil oba konce (závity a zakončení), změřil délku a pak jsem podle toho koupil trubky z nějaký škodovky. Pak jsem vyndal ven ty starý a podle nich jsem ty nový naohýbal. Jinak přímo na kadetta (astru) je maj třeba na www.autoshop2000.cz , ale cena oproti favu je dost vysoká, zas s tím ale není práce.

Re: brzdove potrubí
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 21:03

Nebo si změř délku, vem si jednu trubku s tou koncovkou a zajdi si třeba někam do opela, tam ji ju během půl hodiny udělají přímo na míru i s koncovkama a ty si ju jenom pozvohýbách jak potřebuješ. A ceba bebí taky zase až tak hrozná.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  ********   **     **  **               ** 
       **  **     **  **     **  **    **         ** 
       **  **     **  **     **  **    **         ** 
       **  **     **  *********  **    **         ** 
 **    **  **     **  **     **  *********  **    ** 
 **    **  **     **  **     **        **   **    ** 
  ******   ********   **     **        **    ******  
Powered by Phorum.