www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
jak sundat bubny na astře f 95
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 17:28

v technice/návody/ jsem našel návod na výměnu ložisek zadních kol od tomína, ale nevím jak se mu podařilo sundat bubny. ať jsem do toho klepal ze všech stran, nesundal jsem ho. není tam náhodou ještě nějaká pojistka???? díky zdeněk

Re: jak sundat bubny na astře f 95
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 18:09

Co jsem zatím vyděl,tak každý buben má pojistný šroubek, aby samovolně nespadl,když máš dole kolo

Re: jak sundat bubny na astře f 95
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 18:10

ten jsem odšrouboval a stejně nic..................................

Re: jak sundat bubny na astře f 95
Autor: Tori (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 18:15

Pokud jsi odstranil šroubek a ani při poklepávání a pootáčení bubnu, se ti nepodařilo buben stáhnout, budeš muset stočit vymezení paken. Může se to stát, pokud je již na bubnu vybrzděna hranka. Je to docela pakec a navíc se točí proti směru zoubků a zajišťujícího plíšku. Pomocí přenosky nebo baterky posviť přes otvor do bubnu v levé horní části uvidíš systém, který je mezi paknami, těsně před tím než se ti při otáčení bubnem do leva tento systém ztratí, uvidíš ozubené kolečko. To je součást samostavu. Tímto kolečkem otoč tak, aby se pakny stáhly. Jen už si nepamatuji, zda není na pravém kole pravý závit.

Re: jak sundat bubny na astře f 95
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 18:17

dík, snad mi to půjde.

Re: jak sundat bubny na astře f 95
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 18:21

Žádná pojistka tam už není. Teda já jsem tam žádnou neměl( Astr F 95). Budeš tam mít hranu jako prase. Já jsem to poklepal(pobouchal) kladivem a v pohodě sem je sundal. Jinak po obvodu bubnu na horní straně je taková díra, do které jde strčit šroubovák a šli by tak stáhnout pakny. Ale člověk, kterej to uvnitř bubnu neviděl a nesundává je dnes a denně, tak to stejně asi nedokáže.

Jo a taky jsem před sundáváním bubnů povolil ruční brzdu. Nevím jestli na to měla vliv, ale možná jo.

Re: jak sundat bubny na astře f 95
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 20:12

Podle meho nazoru by kolo pri zatazene rucni brzde snad ani neslo, protoze by byly pakny porad rozevrene........ A k tomu sundavani, ja jsem po odroubovani toho maleho pojistneho sroubku zacal s bubnem cloumat a trochu se viklal. Takze jsem zkusil postupne pres vsechny diry odpacit vnitrni cast bubnu az se mi to podarilo a buben byl do 5 minut dole. Jen nevim, zda to uz nekdo prede mnou nesundaval, kdyz to tak dobre slo. A kdyz byl dole, vse jsem vevnitr vycistil stetcem za mohutneho inhalovani yawning smiley)a zvenku buben natrel pripravkem proti rzi.

Re: jak sundat bubny na astře f 95
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 20:22

Gerge:

Tím povolením ručním brzdy jsem měl na mysli, úplné povololení dole pod autem.

Taky jsem vevnitř všechno vyčistil, buben odmastil, natřel odrezovačem, základovkou a pak 2vrsty barvou.
Taky doporučuji tu hranu na bubnu zbrousit než to tam budete dávat zpět.

Re: jak sundat bubny na astře f 95
Autor: Oťas (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 22:20

Před sundanim stahnout pakny zpět k sobě, přes diru vzadu na bubnu zatlacit třeba šroubovákem o pojistku. Tak to dělal "Roger".

Re: jak sundat bubny na astře f 95
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 05:44

Brý ránko.....kluci popsali snad vše, mě se bubny podařilo dostat dolu jen lehkým poklepem po povolení zajišťovacího šroubu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********  **         **     ** 
  **   **    **   **   **        **    **   **     ** 
   ** **      ** **    **        **    **   **     ** 
    ***        ***     ******    **    **   **     ** 
   ** **      ** **    **        *********  **     ** 
  **   **    **   **   **              **   **     ** 
 **     **  **     **  **              **    *******  
Powered by Phorum.