www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
špatné jízdní vlastnosti - tlumiče? pružiny?
Autor: MilanX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2005 07:28

Ahoj, po zime jsem zacal pozorovat, ze se mi zhorsuji jizdni vlastnosti podvozku. Nevim jestli mi odesly tlumice nebo pruziny. Auto se pri prejezdu nerovnosti houpe vic nez driv, perovani je takove tuzsi a ma kratsi chod s tvrdsim koncem.
Pri vytocenem volantu na krajni polohu vlevo nebo vpravo pri pri prejezdu nerovnosti neco jakoby lupne sem tam v predni naprave. Pri rychlejsi jizde se auto v zatacce vic naklani a mam pocit ze se neudrzi na asfaltu. No proste se mi zda, ze uz to neni ono. Nevite co by to zhorseni jizdich vlastnosti mohlo zpusobit?
Diky za rady, Milan

Re: špatné jízdní vlastnosti - tlumiče? pružiny?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2005 07:40

To vypada na tlumice a cepy.

Re: špatné jízdní vlastnosti - tlumiče? pružiny?
Autor: MilanX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2005 07:45

Standa - a nemas zhruba poneti co koupit na astru f X17dtl za tlumice, cepy a kolik si mam pripravit. At nekoupim neco spatnyho...

Re: špatné jízdní vlastnosti - tlumiče? pružiny?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2005 07:49

Ceny na Astru bohuzel neznam. Ale skoro bych rek ze to bude stejny jako na kadetta, tzn. cepy kolem cca 300Kc (jeden), vymlaceny bejvaji vetsinou spodni. Jinak tlumice se tu uz probiraly, zkus se mrknout zpatky.

Re: špatné jízdní vlastnosti - tlumiče? pružiny?
Autor: Isuzu (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2005 08:42

Kupoval sem tlumiče minulej rok u AutoZraly stáli neco kolem 4500.-kč
Astra f 1,7 tds

Re: špatné jízdní vlastnosti - tlumiče? pružiny?
Autor: kobliha (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2005 15:53

Mam uplne stejnej problem. V tech zatackach mam fakt nekdy pocit, ze se to z ty vozovky proste utrhne.
Auto ma 150tis km a mozna tam jdou jeste original tlumice (takze je to asi jasny). Ale jsem student, auto jezdi, tak to neresim, jen jezdim opatrneji.



Astra F, C16NZ, rv93
Klášterec nad Ohří

Re: špatné jízdní vlastnosti - tlumiče? pružiny?
Autor: Fukín (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 07:11

Na Astrách se občas utrhne silentblok stabilizátoru,ten má zabránit naklánění auta v zatáčkách. Stojí zhruba 200,-korun plus práce.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         ********  **    **  ********   ********  
 **    **   **        **   **   **     **  **     ** 
 **    **   **        **  **    **     **  **     ** 
 **    **   ******    *****     ********   **     ** 
 *********  **        **  **    **         **     ** 
       **   **        **   **   **         **     ** 
       **   **        **    **  **         ********  
Powered by Phorum.