www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Pískání brzd
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 04:47

Pánové, GSi 8V, kadett, nedávno jsem dělal komplet nové brzdy. Kotouče na předku i na zadku.
A teď k problému. Normálně je všechno v pořádku, nic nepíská, ale jakmile začnu trochu tvrděj brzdit tak začne asi pravá strana pískat. A pak dokud nezastavým tak to píská i při jen lechtání. Myslíte si že bych měl to znova rozebrat a namazat okraje brzd. Ikdyž jsem to už dělal při sestavování. Ale asi ne ideálně. Nejsem si jistý jestli je to tím protože normálně ty brzdy nepískají, jen když razatně přibrzdním, tak to pak začne. Čím vším to může být.

Re: Pískání brzd
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 09:52

může to být i tvrdostí směsi desek! Mě taky desky popískávají a jinak žádný problém...

Re: Pískání brzd
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 09:58

No co mi zbívá. Odpovím si sám. Niene jsou dvě varianty. A to že na kotouče Brembo nesedí dobře destičky ATE. A dochází díky tvrdosti obou dílu při zahřátí k pískání.
Druhá vyrianta je že ti to dělá zadní kotouče kde jsou kotouče stočené a destičky původní. Takže skus rozebrat zadní uchycení destiček a pěkně to promáznout na těch správných místech. yawning smiley))
Pískání je totiž většinou jen vysokofrekveční vybrace.

Jinak není zač za radu. ;-)

Re: Pískání brzd
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 10:03

Optimit, no doufám že to tou tvrdostí nebude , protože to by mě naštvalo a s jedním prodejcem bych asi hodil řeč. Já chtěl Ferodo což ke kotoučím Brembo je osvědčené. Jenže on mě ukecal na ATE.

Re: Pískání brzd
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 10:18

ATE jsou dost dobré! Ferodo si s nimi může podat ruce. Já mám stejného výrobce desek i kotoučů (dělal jsem to taky před 14 dny) - Bendix. desky mám tvrdší - tunerskou zelenou řadu. A i když je to tentýž výrobce, občas si na kotouči písknou...

Re: Pískání brzd
Autor: skalka (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 10:22

A co takhle zrnko písku,co se ti moho dostat do destičky.Číhni se jestli se ti na některé straně neopisuje kruh.Písek je odost tvrdší než směs destiček a navíc to dost slušně umí pískat a navíc slušně vydírá kotouč.Já osobně na brzdách vůbec nic nemažu,protože se pak na to chytá daleko víc nečistot.Jediné co mažu jsou válečky po kteých jezdí třmen.


Re: Pískání brzd
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2005 11:08

Dneska se na to mrknu. Jestli nikde žádnou rýhu neuvydím tak to skusím promazat a pak se uvydí.
Mě právě doporučoval ATE destičky, a zatím kromě pískání na ně jen chválu. Tak zítra pokud nezapomenu dám vědět.

Re: Pískání brzd
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2005 07:02

Tak pánové jak jsem jel domů tak sem trochu skoušel a asi to nebude bordel ani zadní kotouče. Ale ta směs ATE destiček s kombinací Brembo kotoučů. Jelikož jsem přišel na to, že je to fakt při zahřátí. Jakmile razatně brzdím delší dobu tak to začně pískat a přestane to až se zase schladí. Myslím tím při jízdě. Ono na to schlazení stačí ujet asi kilometr podle toho jak moc jsou zahřáté a přestane. A až se zase zahřeje kotouč tak to píská. Což mě trochu sklamalo. ALe hold nějak to budu muset přežít.
Nebo máte nějakou radu?

Re: Pískání brzd
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2005 13:40

Podle mě je směs destiček tvrdá. Tvrdý desky mají výhodu a nevýhodu. Výhodou je, že míň ubývají (pískání si dlouho užiješ) a nevýhodou je horší brzdný účinek a podle mě i větší opotřebení kotoučů.
Ještě se zeptám na toto, najezdil jsi s novýma deskama alespoň 500 km, aby si všechno pořádně sedlo a našlo svý místo?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **         ********  **     ** 
 **     **  **     **  **    **      **     **     ** 
 **     **  **     **  **    **      **     **     ** 
 ********   **     **  **    **      **     **     ** 
 **         **     **  *********     **     **     ** 
 **         **     **        **      **     **     ** 
 **          *******         **      **      *******  
Powered by Phorum.