www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Vůle v řízení
Autor: Cacio (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 07:18


Od minulého týdne řeším problém ve vůli v řízení.
Při rychlostech nad 110 km/h se mi rozklepe volant a klepání neustane ani při zvýšení rychlosti. Při bržení volant začně klepat znovu i při malých rychlostech.
Mám dotaz, zda už někdo měnil díly v rozvodce řízení?
Existuje nějaká sada na vyvložkování řízení?
Ceny?

Co už jsem vyloučil za původ problému:
- vyvážení kol - vyváženo, bez efektu
- kotouče - vyměněny před 7500 km
- poloosa - bez problému
- čepy - horní čepy řízení vyměněny, ostatní jsou OK

Astra F, C18XEL, servo řízení

Re: Vůle v řízení
Autor: Lala (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 09:41

Tak ešte to můžou dělat pneumatiky, nebo také spodní příčný ramena, jestli mají vymačkaný silentbloky.....
Mě tohle dělaly pneu, po výměně nastal klid.......

Re: Vůle v řízení
Autor: Petr (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 12:37

Měl jsem ten samý problém a po zakoupení nových pneu je po problému :-)

Re: Vůle v řízení
Autor: jeník (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 15:05

já taky ... pneu. boule v kostre pneumatiky. ale uz to zase malinko citim.. jsem si jistej ze je to opet pneu..

Re: Vůle v řízení
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 15:49

Neznam jinou pricinu nezli blba nebo nevyvazena pneu. Tez jsem zazil.

Re: Vůle v řízení
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2006 16:30

Tak jsem dnes poprvé projel mou zakoupenou Astru F r.v.92 a zjistil jsem něco podobného. Při rychlostech nad 100km/h mi to sice neklepe do volantu, ale mám problém to udržet, aby to jelo rovně. Pořát to chce doprava, nebo do leva, tak se to snažím pořát vyrovnávat a je to špatné. Ve volantu je taky menší vůle, zhruba 3 stupně na každou stranu, čím by to mohlo být?
Myslíte, že by to mohla být jen povolená tyč od volantu?

Re: Vůle v řízení
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2006 07:40

povolená tyč těžko? nejspíš těžko, vůle bude v čepech řízení, popřípadě spojce řízení /taková guma nad pedálama/ , netušim jak jsi zjistil ty tři stupně? ani nepíšeš jestli to má nějaké rázy nebo jiné pazvuky? táhnutí má mnoho možnej příčin od havarovaného vozu až po špatnou geometrii, přibržděné jedno kolo a pod..

TO:cacioa, příčin muže být mnoho /snad skoro každej opel je dost háklivej na tohle třepání, stačí trochu nevyvažené kolo, probržděná guma, klepnutej disk, špatnej průměr středu disku, a při brždění to muže mít příčínu zvlněnej brzdovej kotouč nebo u chlazených kotoučů konec jejich životnosti (vlnky)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil oplik.jenik (13.11.2006 07:42)

Re: Vůle v řízení
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2006 07:49

To Darrin:

A nejsou takhle už třeba i tlumiče K.O.?????

Re: Vůle v řízení
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2006 14:59

Dneska jsem byl na předběžběžné technické a pry tam není nic, co by mi mohl vytknout.
Pry tohle auto se chová při jízdě jak "kačena". Coo? :/ Pření tlumiče jsou troškuchu vyšmatlané, zadní ještě dobré, ale prý bych si novýma moc nepomohl. žádné pazvuky to nemá a rázy taky moc ne, ale občas, když přejedu nějaký, třeba 4 centimetrový patník asi 20ti km/h rychlostí, jako třeba ted, tak jsem tostal ránu do volantu. Na kulový čep, kdyby tam byla vude by nejspíš přišel.
Ono to netáhle na jednu stranu, ale jak jsem řekl při těch vyšších rychlostech to cestuje z leva do prava a pak se to snažím pořát vyrovnávat.

Re: Vůle v řízení
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2006 16:08

Přes patníky nejezdi, na to sis auto určitě nekoupil. Ránu od volantu jsi dostal zaslouženě, kdyby mělo auto ruce, nechtěj vědět. Jinak vůle v rejdu je daná zákonem, dokonce se to učí i v autoškole. Traktory 27°, vozidla s konstr. rychl. do 60 km/h 18°, nad 60 km/h 9°. Mi to dělalo taky, protektory, na kterých jsem auto koupil šly dopr. a bylo po problému.

Re: Vůle v řízení
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2006 19:35

No nebylo to nic hrozného. Jak jsem vyjížděl z linky stk tak jsem to musel přejet, jinak to nešlo. Jinak necítím nic, pokud jedu rovně, ale jakmile jsou kola trochu natočeny, tak jde cítit každá nerovnost na volantu. sad smiley

Re: Vůle v řízení
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2006 07:15

no nevim, tlumiče STK neprobírá...., vůly zjistěj silně sporadicky a nemocné čepy řízení pozná už jen dost vytlučené, spíš mužeš bejt v klidu že silentbloky a jiné uložení máš v pohodě a spíš bych se přikláněl k špatným gumám nebo diskům

Re: Vůle v řízení
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2006 08:47

Tak vám děkuji za rady, jsem rád že to tu forum je.
Někdy, až budu více při penězích to hodím někam na garančku,at skontrolují uplně všechno. Díky



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **   *******    ******   ********  
 **     **  ***   **  **     **  **    **  **     ** 
 **     **  ****  **  **     **  **        **     ** 
 ********   ** ** **   ********  **        **     ** 
 **         **  ****         **  **        **     ** 
 **         **   ***  **     **  **    **  **     ** 
 **         **    **   *******    ******   ********  
Powered by Phorum.