www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Brzdová kapalina
Autor: Michal01 (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2006 13:20

Dobrá, dík za rady. Já jenom, že výrobce udává k danej kapalině (Synthol 205)

Brzdová kapalina pro hydraulické brzdové systémy motorových vozidel, určená pro těžký provoz.

A já zrovna v těžkym provozu nejezdim

Tak jsem se zajmal, jestli je lepší měnit častěji (každý rok) horší kapalinu a nebo koupit řekněme předepsanou (DOT 4) a měnit ji (nepředepsaně) každé 2 až 5 let?

Takže mi řekněte kdo tady mění brzdovou kapalinu každý rok!

Pokud se tady oháníte tím, že je tahle předepsaná a zároveň ji neměníte každý rok jak je také předepsáno tak se ptám jaký k tomu máte důvod upřednostňovat jeden předpis před druhým?

Je mi jasné,že se najde situace, kdy se to projeví, ale pokud to je táhnutí na laně bez fungující převodovky v horách tak to nebru jako argument proti té horší.

Než bych vyrazil na přejezd alp tak mi věřte, že bych na brzdovkou nepřemýšlel a dal tu origoš. Ale já se na přejezd alp nechystám a rozhodně ne na laně a bez fungující převodovky.

Jdi mi o to jestli je třeba nevhodná k hadičkám a tak, ale jak někdo psal tak čim vyšší bod varu tim je daná kapalina 1) agresivnější k poturbí a 2)rychleji absorbuje vodu (což je argument pro častější výměny kvalitnější kapaliny!)

Mějte se
Michal

Re: Brzdová kapalina
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2006 13:57

Měním každé dva roky (podle předpsisu) a dávám DOT4 (podle předpisu).

Re: Brzdová kapalina
Autor: martin (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2006 15:21

To Michal: řeknu Ti to ještě takhle, znal jsem člověka co brzdovku snad neměnil nikdy a nikdy problém neměl, oproti tomu znám človéka co u uplně nového R. Megana prošlápnul brdu když jel jako "hovado" brzda-plyn. Vidím to tak: Při normálním slušném a podtrhuji předpisovém ježdění nebudeš mít problém ani s 5 let starou HD205. Pokud chceš závodit nebo každý týden tahat auto na laně po Alpách, tak Ti stějně jednou selže i ta DOT 4. Chce to trošku citu když provozuješ auto. Ale mám pocit že už se tu píše knížka o ničem. Martin.

Re: Brzdová kapalina
Autor: Michal01 (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2006 09:30

Souhlasim, ze je cas to ukoncit.
Dik vsem za nazory.
Michal01

Re: Brzdová kapalina
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2006 10:38

Litr kvalitní brzdovky seženete od 140 Kč. Tady skutečně není co řešit...

Re: Brzdová kapalina
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2006 12:30

Co resite?? Vymena nestoji tolik, jako rozbity auto. A hlavne zdravi mate jen jedno!!!!!

Re: Brzdová kapalina
Autor: Siky (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2010 11:05

A propo, co se vlastně stane když uvaříte brzdovku? Přestane to brzdit a propadne se pedál - chápu, a když vychladne vrátí se to do původního stavu???

Re: Brzdová kapalina
Autor: Ivana (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2010 16:11

dobry den chtěla bych se zeptat propadla nam technicka před dvěmi měsici , nějak jsme na to zapoměly . budem platit nějakou pokutu ? děkuji za odpověd

Re: Brzdová kapalina
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2010 16:18

Ivana: Trošku nechápu proč je to v tématu "Brzdová kapalina". Žádná pokuta se neplatí, jen se s autem co má propadlou STK nesmí na silnici.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Brzdová kapalina
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2010 23:04

Ivana:
POkud se ptáč preventivně - tak viz. m.artty
POkud už tě někde drapsli na silnici, bude to za pár tisíc a pár trestných bodů - tuším za pět od obou komodit spinning smiley sticking its tongue out...

Re: Brzdová kapalina
Autor: Ivana (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2010 10:50

tak nechytly mě , ale přišly jsme to že je to propadly a v ponděly jdem dělat technickou , tak snad nic platit nebudem aspon si to myslim ale dik za odpoved Jardo :-)

Re: Brzdová kapalina
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2011 07:35

jen bych chtěl podotknout, že ta specifikace neni jen o bodu varu, ale i složení.
mam čerstvou zkušenost že různé DOT dokážou celkem rychle rozežrat těsnění (prasátek, pístků, brzdového válce...!!!!) takže to stojí víc za zvážení než přemejšlet o varu :-)

Re: Brzdová kapalina
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2011 13:31

Ano pokud si někdo v dobré víře koupí silikonovou DOT5, s tím, že "lepší" brzdovka přece lépe brzdí a nemusí se tak často měnit tak se pak může divit ... Prostě když něco výrobce předepíše, tak to tam lijte, zvlášť u brzdovky to platí na 100%

Re: Brzdová kapalina
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2011 13:35

Zde je celkem poučné povídání o míchání brzdových kapalin [www.fuchs-oil.cz]

Re: Brzdová kapalina
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2011 20:27

jaká má přijít brzdovka do x20xev? DOT3 nebo DOT4?

Astra 2.0 16v 100kW X20XEV r.v. 96 a je to moje první smiling smiley a první už navždy zůstane smiling smiley

Re: Brzdová kapalina
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2011 22:53

DOT4

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **   *******   ********  ******** 
 ***   **  **     **  **     **  **        **       
 ****  **  **     **  **     **  **        **       
 ** ** **  **     **   ********  ******    ******   
 **  ****   **   **          **  **        **       
 **   ***    ** **    **     **  **        **       
 **    **     ***      *******   ********  ******** 
Powered by Phorum.