www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Predni pruziny
Autor: Davidr X16XEL (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2005 06:59

Ahoj, Vcera jsem se dival co mi klepe u predniho kola a mam prasklou pruzinu (odryznul asi jeden zavit priziny a upadnul. Je to normalni. Uz se mi to stalo na obou prednich pruzinach. Taky se mi zda ze trochu to kolo skace pri rychlostech 100 a vic. Myslel jsem ze by mohlo mit zbrousenou plosku po brzdeni ale delaji mi to i letni pneumatiky. Nekdy je to lepsi a nekdy horsi. Cim by to mohlo byt ?
Diky

Re: Predni pruziny
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2005 07:51

Odskakování kola by mohl dělat špatný tlumič, pružiny je nejlepší koupit nové na vyšší obsah (silnější), u Kadettů a Aster pružiny praskají v posledním závitu poměrně často, správně by se měli po 150 tis. km pružiny vyměnit protože už jsou unavené a zvyšuje se riziko prasknutí, levné mají třeba na www.autoshop2000.cz

Re: Predni pruziny
Autor: Davidr X16XEL (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2005 07:55

Tlumice jsem daval minuly rok novy. Auto ma najeto 160000 takze to tak nejak sedi jak jsi psal.
Diky
David

Re: Predni pruziny
Autor: Rom@n (Kadett) (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2005 08:32

Nebo si kup rovnou snížené sportovní pružiny -40mm, cena bude nejspíš podobná

Re: Predni pruziny
Autor: Davidr X16XEL (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2005 08:39

Ja to obcas pouzivam i jako offroad a tak se mi tam ta vyska hodi. Mam to jako rodinny auto a uz takhle cas od casu drhnu o krajniky a ruzny drny



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********  ********   **     **  **    ** 
 **    **     **     **     **  **     **   **  **  
 **           **     **     **  **     **    ****   
 **           **     ********   **     **     **    
 **           **     **          **   **      **    
 **    **     **     **           ** **       **    
  ******      **     **            ***        **    
Powered by Phorum.