www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Čištění litých kol
Autor: Martin 16V (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2005 08:20

Kluci, jak dostat z liťáků připečenej prach z brzdovýho obložení, tak abych u toho nestrávil mládí :-o) ???? Díkec

Re: Čištění litých kol
Autor: fifo (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2005 10:20

Existuje na to specialni prostredek..ajkoby sprej. Ten tam nacakas /ale bacha, nesmis ho tam nechat zas moc dlouho/ a pak staci setrit nakym hadrem.

Zkusim zjistit nazev a dopisu ti to sem..

jinak z jednoho webu: ;]
Mnoho zákazníků má problém s vyčistěním hlavně elektronů předních kol, které se rychle zanesou prachem z brzdových kotoučů a často se na elektronech zapečou. Mechanické odstranění je pracné a nebo souvisí s poškozením povrchu elektronu. Chemické čištění má své zákonitosti, proto doporučujeme svěřit tuto práci odborníkům.

Re: Čištění litých kol
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2005 11:08

Ahoj, já osobně používám čištič disků SHERON, je toho v rozprašovači 1/2 l.Cena se pohybuje kolem 70-80Kč.U nás na Kladně ho maj u každý pumpy.Jo a je to náš výrobek.

Re: Čištění litých kol
Autor: fifo (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2005 12:45

Broucek> a jsi spokojen? Taky me to totiz ceka a ta cena vypada dobre. Ten rozprasovac vystaci na vsechny 4 kola na jedno pouziti ?

Re: Čištění litých kol
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2005 13:51

Nenechávej je tak dlouho špinavé a občas to umyj, sice budeš častěji makat, ale zase se nenadřeš. A oplachnout 4 kola mi trvá s kýblíkem vody tak 10 minut.

Re: Čištění litých kol
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2005 13:57

fifo-jsem spokojen, stačí nastříkat a dle návodu 1 až 2 minuty nechat působit.Potom vemu houbu a přetřu teplou vodou a nakonec jen opláchnu.Při silném znečištění se nechá o něco déle.Toto 1/2l balení použiješ vícekrát.

Re: Čištění litých kol
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2005 06:47

já používám silichrom, nebo tempo pastu a taky super a pak se lesknou jak nový a u menší škrábance zmizí, nebo nejsou tak moc vidět

Re: Čištění litých kol
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2005 08:59

All : používám podobné přípravky na čištění ( Sheron, True - Vax ...) ale existuje i jakýsi vosk , který se nastříká na již vyčištěná suchá kola a ten pak chrání kola před připečením prachu z destiček a dalším nečistotám. Ještě jsem to nevyzkoušel, ale v jednou obchodě s autodoplňky jsem to již viděl a prý to funguje dobře - nenadřeš se při následném čištění . Cena byla okolo 300,- za 0,5 litru .



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  **     **  **    **  **    ** 
 **     **  **     **  **     **   **  **    **  **  
 **     **  **     **  **     **    ****      ****   
  ********  **     **  *********     **        **    
        **  **     **  **     **     **        **    
 **     **  **     **  **     **     **        **    
  *******    *******   **     **     **        **    
Powered by Phorum.