www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
prední ramena
Autor: mysirda (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2005 09:15

Cau,chci ze zeptat jestli se daji prohodit predni ramena napravy na kadetovi ze silnejsich modelu kvuli stabilizatoru. Chtel bych to dat na 1.3 jenze ta ve predu stabilizator nema a popripadne co je vse potreba a jesli nahodou nesedi i z jinych modelu napr. Calibra,Vectra tad. Díky

Re: prední ramena
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2005 09:54

díry na stabilizátor jsou na všech ramenech (i na autech co ho nemají), stabilizátor pasuje pouze z kadetta E, a musíš mít samotný stabilizátor, úchyty ke kasli a držák stabilizátoru k rameni, ten držák na rameno je nejlepší koupit nový u zralýho za cca 140,- a je komplet s gumama matkama a podložkama viz. www.zraly.cz, stabilizátoru jsou dva průměry, jeden je pro GSi (silnější) a slabší pro zbytek aut, pasují tam oba

Re: prední ramena
Autor: mysirda (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2005 12:21

Ok,diky moc za odpoved,jeste se chci zeptat jestli nahodou nevis jak se ohdadem pohybuji ceny stabilizatoru na vrakovistich nebo prez bazar,nemam totiz ani tuseni a jestli kdyz jsou diry v rameni tak jestli jsou pripraveny i v kastli,ale na to se jak bude cas podivam. Jinak at nezakladam dalsi prispevek, cetl jsem asi uz u nekolika kadetu ze majitel psal ze ma predni ramena z Calibry,nevite jaky to ma vyznam? Díkymysirda napsal:

Re: prední ramena
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2005 05:10

Ceny stabilizátoru se pohybují mezi 500-1000,-, co jsem zatím viděl tak všechny kadetty maj díry i v ramenech i v kasli už výroby.

Re: prední ramena
Autor: Rom@n (Kadett) (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2005 07:32

Je velkej rozdíl ramena se stabilizátorem a bez něj? Mám C16NZ (původně C14NZ) kola 195/55-15. Je pravda, že se to v zatáčkách nějak moc naklání

Re: prední ramena
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2005 09:11

Já když sednu do 1,4 tak si myslím že se se mnou při každým ostřejším sáhnutí na volant převrátí. Je to velký rozdíl hlavně v extrémních situacích, při běžném ježdění po městě nic nepoznáš, ale až střihneš myšku tak to je úplně něco jinýho. Doporučuji ten silnější stabilizátor z Gsi.

Re: prední ramena
Autor: Rom@n (Kadett) (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2005 09:37

Jenže když dám stabilizátor dopředu, tak to chce asi i ten do zadní nápravy.
No nic, navnadili jste mě a tak se dojedu zeptat na vrakač, jestli tam něco nemaj.

Re: prední ramena
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2005 11:13

Mněl jsem Káďu 1,4 z 90 bez stabilizátoru.Vrabi mně ho namontoval a můžu potvrdit, že jízdní vlastnosti se o mnoho zlepšily a hlavně v zatáčkách a na nerovnostech.

Re: prední ramena
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2009 08:36

Potřeboval bych radu ohledně předního ramena z Kadetta. Potřebuju z něj vyndat ten šroub a nějak se mi to nedaří. Dá se ten šroub vůbec vyndat nebo mi to nejde, protože je to zarezlé?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: prední ramena
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2009 08:50

Nejde to, protoze je to zarezly v silenbloku. Nastrikej tam nejaky WDcko a druhy den to zkus bud vytocit, nebo vymlatit kladivem. Sroub, matka i ty talirovy podlozky jsem kupoval v Opelu.

Re: prední ramena
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2009 11:41

Standa: děkuji ti za radu winking smiley dneska to prostříkám a snad to zítra pujde ven

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: prední ramena
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2009 14:50

m.artty:
No, nechci ti kazit iluze, ale pokud je to původní šroub, bojím se, že ho už nikdy nevyndáš:-D...
A ono stejně, rameno vyndáš, i když ho uřízneš u matice a pak tam stejnak budeš dávat nový rameno, ne?

Re: prední ramena
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2009 08:34

Asi vyndat nepujde, včera jsem ho prostříkal, ale nevim nevim jestli to pomůže.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: prední ramena
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 14:39

Ja menil silentbloky a srouby vpredu byly totalne zarezle v silentblocich. Tak sem vylisoval silentblok i se sroubem a silentblok pak opatrbe podelne rozriznul flexou a sroub "osvobodil" a znova pouzil. Ovsem pakarna strasna. Nebyt SO a NE tak sem objednal nove srouby i s podlozkama.

Re: prední ramena
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 14:51

Chlapi, co řešíte?
V těch ramenou jsou pevnostní M14x150 8.8G...koupíte ve spojovacím materiále i se samojistící maticí...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **    **  ********   **     ** 
  **  **   ***   ***  ***   **  **     **   **   **  
   ****    **** ****  ****  **  **     **    ** **   
    **     ** *** **  ** ** **  **     **     ***    
    **     **     **  **  ****  **     **    ** **   
    **     **     **  **   ***  **     **   **   **  
    **     **     **  **    **  ********   **     ** 
Powered by Phorum.