www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
prachovky na brzdiče
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2005 06:13

Prosím o radu..

Mam brzdiče GM pre chladené kotouče 235x20 a nemužu sehnat prachovky + gumičky na vodící čepy trmenu..Dají se vubec sehnat samostatne?

A jeste bych se rád zeptal.. Z www v sekci brzdy mi není celkem jasné...
Je možná výmnena brzdiču GM pro 235x20 - chlazený za ATE se sponou? Jsou ATE se sponou i pro 235x20- chlazené?
Rád bych si tam dal ATE se sponou a chci zustat pri 13" kolech a puvodnich kotouč.
Skousel sem je sehnat ale nic z toho..

Dik

Re: prachovky na brzdiče
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2005 07:43

Sada opravnych gumicek pro trmeny je bezne k dostani. Zatim jsem nemel problem je sehnat. Jen je treba rict co presne chces...

Bzdice lze samozrejme jakkoliv menit, v podstate vsechny pasujou vsude a podle toho je treba schanet kotouce . ATE se sponou jsou urceny predevsim pro chlazene kotouce.

Na 13" kola a puvodni kotouce z GM brzdicu pri pouziti ATE se sponou zapomen. Proste se to tam nevejde..:-(

Jinak o brzdach je zde v technice par peknych clanku....

Re: prachovky na brzdiče
Autor: Vita (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2005 13:38

Dovoluji si nesouhlasit se Standou. Na podzim jsem měnil třmeny GM za třmeny se sponou na kotouče 236x20 a plechové disky 13" tam vlezou bez problémů. Hliníkové 13" disky nevím. Třmeny jsem sehnal z bourané Astry F. Nevím přesně z jaké, neboť už byla hodně rozebraná.
Vita

Re: prachovky na brzdiče
Autor: duke (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2005 06:48

kotouce 236x20 tam vlezou, ale vetsi ne a mam takovej dojem ze GSi Kadett ma predni kotouce 257x20mm nebo tak nejak. Jinak na ATE trmeny jdou sehnat taky lecjaky opravny sady

Re: prachovky na brzdiče
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2005 07:36

na 235/20 se sponou (z vectry 1,8) se sice daj nacpat 13" plecháče, ale ne každý, mám doma troje a jdou tam jen jedny, všechny jsou to GM a maj stejný ET, ale každý jsou na jiný model oplíka, bohužel nevím na který :-(



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******     *******   ********  **     **  ******** 
 **    **   **     **  **    **  **     **     **    
 **                **      **    **     **     **    
 **   ****   *******      **     *********     **    
 **    **          **    **      **     **     **    
 **    **   **     **    **      **     **     **    
  ******     *******     **      **     **     **    
Powered by Phorum.